KtoMaLek.pl

  • 16.07.2019, 19:12
  • Źródło: KtoMaLek.pl
KtoMaLek.pl pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Skutki ograniczonego dostępu do niektórych leków widać w statystykach serwisu KtoMaLek.pl. Tylko w ostatnich dniach liczba osób odwiedzających serwis przekroczyła 100 000 dziennie i stale rośnie.

KtoMaLek.pl to narzędzie, które wskazuje dostępność produktów leczniczych oraz umożliwia ich rezerwację, we współpracujących aptekach, których jest już ponad 8000.

„W czerwcu odnotowaliśmy historycznie najwyższą liczbę użytkowników naszego serwisu – 1 700 000. W ostatnich dniach przekraczamy poziom 100 000 użytkowników dziennie. Ostatnie 7 dni w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku, to prawie 230% więcej odwiedzin i liczba ta wzrasta z każdym dniem. Technologicznie jesteśmy przygotowani na takie zainteresowanie, więc pacjenci mogą liczyć na nasze wsparcie w zakresie informacji o dostępności leków” – mówi Marcin Puchała z serwisu KtoMaLek.pl.

Jak skorzystać z KtoMaLek.pl?

Wystarczy podać swoją lokalizację, wpisać nazwę leku, by po chwili otrzymać listę aptek w okolicy, które posiadają poszukiwany produkt. Warto taki lek od razu zarezerwować, aby mieć pewność, że będzie czekał na nas w aptece. Powinniśmy pamiętać o tej funkcjonalności zwłaszcza w przypadku leków trudno dostępnych. KtoMaLek.pl działa zarówno jako serwis internetowy, jak i samodzielna aplikacja mobilna.

Porównanie dostępności leku na przykładzie Glucophage XR – 06.2018 vs 06.2019

Chorzy na cukrzycę mogą napotkać na ograniczoną dostępność niektórych leków. Równo rok temu prawie każda apteka w kraju posiadała Glucophage XR na stanie. Z danych serwisu KtoMaLek.pl na koniec czerwca 2019 ten lek był dostępny w co drugiej aptece. W pierwszym tygodniu lipca serwis odnotował 12 524 wyszukiwań tego produktu.

W przypadku Glucophage XR serwis przeanalizował również dostępność preparatu w województwach. W województwie świętokrzyskim rok temu 82% aptek posiadało ten lek, obecnie jest to 58% aptek. Największą zmianę obserwujemy jednak w województwie zachodniopomorskim, gdzie rok temu 92% aptek miało ten lek na stanie, aktualnie jest to 18%. 

Źródło: KtoMaLek.pl

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krycha
Krycha 19.07.2019, 12:29
Audycja pod tytułem „W Tyle Wizji” na TVP Info dzwoni pewna pani:
„Faktem jest że leków nie ma. Choruję na tarczycę i dla mnie nie ma już leku w aptekach”.
=============
Prowadząca: Nie znamy za dobrze sytuacji w tym zakresie, nie mniej współczujemy Pani bardzo.
Natomiast tempo wzrostu gospodarzącego mamy jedno z najwyższych w Europie”.
PeHa
PeHa 16.07.2019, 21:25
Cosik mi się zdaje że ta "dobra zmiana" wyprowadzi nas na manowce i staniemy się pariasem Europy - przejemy jak Grecy i popadniemy w jeszcze większe zadłużenie niż za tow. Gierka.
No ale zachwyceni PiS-dzielcowym rozdawnictwem rodacy pchają ten wózek i hołubią pana prezesa a on nalewa już z pustego... A przecież Pismo zwane Świętym czytał i wie, że z pustego to ani Salomon nie potrafił.

Pozostałe