100 Mbit na 100-lecie dla szkół

  • 14.07.2019, 09:20
  • ŁCR/OSE
100 Mbit na 100-lecie dla szkół

Podziel się:

Oceń:

Lubańskie szkoły podstawowe przystąpiły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dzięki temu w nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli korzystać z szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu.

OSE, czyli Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to inicjatywa wpisująca się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji. Operatorem OSE jest NASK, czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy. Jednym z priorytetów było zapewnienie wszystkim uczniom w Polsce równego dostępu do nowoczesnej, cyfrowej edukacji. Lubań chętnie przystąpił do programu.

Dzięki temu lubańskie szkoły uzyskają dostęp do szybkiego Internetu oraz usług i treści edukacyjnych. Co niezwykle istotne będą miały przy tym zapewnione bezpieczeństwo w sieci. Przyłączenie do sieci OSE jest proste i nie wymaga nakładów finansowych. Operator zapewnia szkołom dostęp do szerokopasmowego Internetu o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s. Dodatkowo oferuje usługi bezpieczeństwa teleinformatycznego obejmujące ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, monitorowanie zagrożeń i bezpieczeństwa sieciowego. Szkoły otrzymają wsparcie w podejmowaniu działań zabezpieczających uczniów przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju oraz usługi ułatwiające użytkownikom OSE dostęp do technologii cyfrowych. Usługi te są świadczone nieodpłatnie.

ŁCR/OSE

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe