FolkArt 2019

  • 11.07.2019, 11:46 (aktualizacja 11.07.2019, 12:54)
  • UM Lubań
FolkArt 2019 eLubań

Podziel się:

Oceń:

Już niedługo II edycja Międzynarodowego Festiwalu „Bukowińskie Spotkania" oraz XVI edycja Lubańskiego Festiwalu Folklorystycznego „FolkArt 2019”.

Międzynarodowy Festiwal „Bukowińskie Spotkania” odbędzie w dniach 22-23 sierpnia. Jest on jednym z najważniejszych przedsięwzięć w Europie promujących wielokulturowość Bukowiny oraz różnorodność i równość kultur. W pierwszym dniu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury wystąpią zespoły z zagranicy w drugim dniu na plenerowej scenie w lubańskim rynku do zespołów z Ukrainy, Rumunii i Węgier dołączą zespoły z Polski.

24 sierpnia w Rynku prezentować się będą zespoły ludowe, grupy śpiewacze i kapele - czerpiący inspirację twórczą z szeroko pojętej kultury ludowej. Dzień ten mający charakter konkursowy pozwoli wyłonić najlepszych wykonawców aby w ten sposób otworzyć im drogę ku własnej promocji artystycznej. Wszystkie prezentacje oceniać będzie specjalnie powołana Komisja Konkursowa, która przyzna zwycięskie trofea - „Złote”, „Srebrne” i „Brązowe” Łużyckie Skrzypce. Warto przy tym dodać, że imprezie towarzyszy zawsze wspaniała atmosfera, zarówno wśród wykonawców jak i niezwykle entuzjastycznej widowni. Integralną częścią sobotniego wydarzenia są konkursy - „Na Tradycyjne Wyroby Pierogowe, Pierogopodobne i Ziemniaczane” oraz „Na Domowe Wypieki i Ciasta z Owoców Sezonowych”. Jurorzy oceniać będą przede wszystkim walory smakowe zgłoszonych do konkursów potraw i wypieków ich tradycyjny, ludowy charakter oraz oryginalność receptur, nagradzając najlepsze wyroby nagrodami pieniężnymi.

UM Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe