Funkcjonariusze SG rozpoczęli VII w tym roku misję w Macedonii

  • 09.07.2019, 08:27 (aktualizacja 09.07.2019, 10:18)
  • OSS SG
Funkcjonariusze SG rozpoczęli VII w tym roku misję w Macedonii OSS SG

Podziel się:

Oceń:

Od 7 lipca 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej wspiera Policję Macedonii w działaniach związanych z przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu. To siódma misja w tym roku realizowana na macedońsko-greckiej granicy.

Meldunek od dowódcy odebrał Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu – płk SG Jacek Wysokiński. Misją dowodzi mjr SG Marek Ścibek, który na co dzień pełni służbę w Warmińsko - Mazurskim Oddziale Straży Granicznej w Kętrzynie.

Wśród oddelegowanych są funkcjonariusze ze wszystkich jednostek organizacyjnych Straży Granicznej. Z ramienia OSS SG w Lubaniu w misji bierze udział st. chor. szt. SG Maksymilian Dudenko. Do zadań wykonywanych poza granicami RP będzie należało  zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi, rejestracja wniosków o ochronę międzynarodową i weryfikacja autentyczności dokumentów.

Uczestnicy misji przeszli kurs doskonalący „Przygotowanie funkcjonariuszy do realizacji zadań służbowych w ramach współpracy transgranicznej z państwami członkowskimi UE oraz innymi państwami w ramach umów bilateralnych”, który został przeprowadzony  przez kadrę dydaktyczną z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Jednym z głównych celów szkolenia jest zintegrowanie zespołu i przygotowanie grupy do wspólnej służby podczas  wyjazdu.

Funkcjonariusze uczestniczyli m.in. w zajęciach z kwalifikowanej pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu, doskonalili taktykę i technikę realizacji czynności w obiektach zurbanizowanych, a także zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie i terenie. Uzyskali również informacje o kraju docelowym. Misja potrwa do 7 sierpnia 2019 r.

OSS SG

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe