Kajakarze z 8 medalami

  • 06.07.2019, 23:00 (aktualizacja 07.07.2019, 13:30)
  • KW
Kajakarze z 8 medalami

Podziel się:

Oceń:

W ubiegły weekend zakończył się 10-cio dniowy obóz kajakarzy z LUKS Kwisa Leśna. Podczas wyjazdu zawodnicy klubu brali udział aż w trzech imprezach sportowych: Międzynarodowych Regatach Slalomowych o „Puchar Prezydenta Miasta Krakowa” 22-23.06.2019, XI Pucharze Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w Slalomie 29.06.2019 oraz XII Memoriale im. Dh Olgi Małkowskiej w Slalomie Kajakowym w Sromowcach Wyżnych 30.06.2019. Podopieczni trenera Bogdana Sztuby przywieźli aż 8 medali w tym srebrny jako drużyna.

"Ważne żeby dzieci pływały jak najwięcej i doskonaliły swoją technikę na różnych torach w Polsce - mówi trener Bogdan Sztuba. Dlatego wyjeżdżamy na obozy i bierzemy udział w różnych zawodach w kraju i za granicą. Każdy tor zbudowany jest inaczej, płynie różna woda. Ze względu na naturalny tor w Leśnej jesteśmy uzależnieni od pogody. W tym roku mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ treningi na rzece przy dużej wodzie trwały od lutego aż do czerwca. Dzięki temu dzieci zrobiły ogromne postępy, co zresztą można było zauważyć podczas zawodów."

Od lat kajakarze z Leśnej wyjeżdżają do Wietrznic, gdzie znajduje się sztuczny tor na Dunajcu. To tutaj mogą trenować i szkolić swoje umiejętności, kiedy na Kwisie nie ma dużej wody. W obozie sportowym wzięło udział aż 17 dzieci.

W piątek kajakarze udali się na 3 puchar Polski w Kajak Polo do Kalisza, a we wtorek rozpoczną kolejny obóz w Wietrznicach zakończony Międzynarodowymi Zawodami UKS oraz Nocnymi Slalomami w Krościenku.

Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów!

Zawodnicy którzy zdobyli medale podczas zawodów:

Kraków

Julia Kirkowska/Oliwier Cieślak - 3 miejsce C2MIX
Igor Puczel - 3 miejsce C1

Szczawnica:
Igor Puczel - 2 miejsce C1
Stanisław Wickiel - 3 miejsce C1

Sromowce Wyżna:
Julia Kirkowska - 1 miejsce C1
Julia Kirkowska i Oliwier Cieślak - 1 miejsce C2
Igor Puczel - 3 miejsce K1

Drużynowo LUKS Kwisa Leśna - 2 miejsce

KW

Zdjęcia (68)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe