Prezydent RP w Lwówku Śląskim

  • 04.07.2019, 10:17
  • red.
Prezydent RP w Lwówku Śląskim

Podziel się:

Oceń:

Z relacji dotyczącej wizyty Andrzeja Dudy w Lwówku Śląskim przygotowanej przez serwis lwowecki.info wynika, że okres wakacyjny nie sprzyja frekwencji, a w trakcie wizyty nie padło nic czego byśmy nie słyszeli już z ekranów telewizorów.

Prezydent RP do Lwówka Śląskiego dotarł przed 19. i w sali ślubów lwóweckiego ratusza spotkał się z samorządowcami. Punktualnie o 19:15 wyszedł do zgromadzonych przed ratuszem mieszkańców i dziennikarzy. Niestety spotkanie nie przyciągnęło tłumów, relacjonujący spotkanie dziennikarze piszą o kilkuset osobach podkreślając, że spodziewano się o wiele więcej gości.

Po oficjalnym powitaniu głos zabrała Mariola Szczęsna, burmistrz miasta.

- Dzisiejszy dzień to bardzo duże wydarzenie, wydarzenie dla nas wszystkich. Nie zawsze zdarza się, że głowa państwa przyjeżdża do tak małego miasteczka jak Lwówek Śląski, ale się zdarzyło. - witając prezydenta nadmieniła. - Niegdyś gościł tu Napoleon, a dziś gości Pan Prezydent.

O przedwyborczym charakterze wizyty głowy państwa świadczyły wypowiedzi prezydenta dotyczące pakietów socjalnych. Pierwsze w historii Lwówka Śląskiego wystąpienie Prezydenta RP było obszerne. Prezydent Andrzej Duda mówił, że dochody państwa są teraz sprawiedliwie dzielone. Wszystkie poruszane przez niego zagadnienia wiązały się z działaniami rządów PiS ostatnich lat. Nie zabrakło także kilku obietnic. - pisze lwowecki.info i zaprasza do obejrzenia wystąpienia Prezydenta RP.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po wystąpieniu prezydent spotkał się z mieszkańcami i jak zwykle chętnie udzielał autografów i fotografował się z mieszkańcami.

Odwiedziny głowy państwa to zaszczyt i nobilitacja, mimo iż w swoim wystąpieniu Pan Andrzej Duda nie powiedział nic czego byśmy nie słyszeli wcześniej w telewizji publicznej. Mimo to uznać należy, iż miasto miało swoje pięć minut. - czytamy w relacji. Dziennikarze zadają też pytanie czy oprócz kilku zdjęć, miasto zyska coś na tej wizycie. 

Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna pod TYM LINKIEM

red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leopold Stuff
Leopold Stuff 04.07.2019, 22:30
Wojna jest zaprzepaszczeniem całego dorobku krajów które w niej uczestniczą.
Niszczy kulturę, relacje, współpracę, handel,
rozbija rodziny i niszczy przyjaźnie
ale przede wszystkim oznacza bankructwo moralne krajów które w wojnę się angażują. Taki kraj już nigdy nie odzyskuje swojej świetności - bo o ile człowiekowi zbrodnię można wybaczyć , to krajowi już nie.

Człowiek który wyobraża sobie iż dyplomacja polega na zakupie broni , po czym skupia się na uprawianiu propagandy aby usprawiedliwić swoją słabość w swoim własnym kraju nie zajdzie daleko. Ludzie którzy za nim podążają i z nim się identyfikują również.


Ona
Ona 04.07.2019, 21:31
Piżamy nie ściągnęła Pani Burmistrz!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 04.07.2019, 19:47
Kancelaria prezydenta podała, że JW Andrzej Duda podjął decyzję o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego nowelizacji Kodeksu karnego. Uchwalona w ekspresowym tempie ustawa była krytykowana m.in. za niezgodność z Konstytucją. Tyle już to PiS-towarzystwo nakłamało Polakom, że nie sposób mieć podejrzenia, że jest to kolejny zabieg propagandowy, bo idą wybory. Wybić argumenty opozycji. Albowiem kuriozalny jest powód decyzji. Według pana prezydenta sprawdzenia wymaga sposób procedowania całej ustawy. Wygląda na to, że sama ustawa nie.
Wygląda na to, że sobie poleży czyli odleży, bo Julka nie ma czasu na jakieś bzdety w TK bardziej zajęta jest gotowaniem kapusty i ruskich pierogóf dla gościa z Żoliborza no i wekendowe wyskoki do berlińskiego Wolfganga.
cccc
cccc 04.07.2019, 17:38
Dla miasta lubań maliniak zrobił wiele padły płomienne słowa, których już dziś nikt nie pamięta zachodniej obwodnicy jak nie było tak nie ma, ale ledwo wyjechał i zlikwidowali areszt. Jak obstawiacie co tam zlikwidują po jego wyjeździe ? obstawiam szpital
Polak
Polak 04.07.2019, 13:12
Jaki Prezydent taka frekwencja.
K.R
K.R 04.07.2019, 14:50
Czyli że co? Że marna frekwencja ? ;-)
Dumka
Dumka 04.07.2019, 20:36
Oj marna, marna... Żałośnie marna....
Kasia
Kasia 04.07.2019, 12:40
Janina to ty jesteś na zdjęciu?
Janina
Janina 04.07.2019, 12:04
To jak będzie, czy co będzie po wizycie Prezydenta RP zależy tylko od społeczności lokalnej, nie od Prezydenta. A właściwie pomysłów, możliwości władz miasta i miejscowości, bo to one mają narzędzia i możliwość "przebicia się" w głąb polityki. A tak nawiasem, inny portal, nie związany z PiS, podawał że tzw. frekwencja na spotkaniu Prezydenta RP była wzmożona i zadowalająca, a mieszkańcy Lwówka wręcz bardzo pozytywnie są nastawieni po wizycie. A to już drugi portal, który jak zwykle krytykuje i zaniża sens wizyty i oczywiście umniejsza wartość przekazową społeczeństwu.
DyzioM
DyzioM 04.07.2019, 10:40
Ale sobie burmistrzowa na spotkanie z Jego Wysokością fryz walnęła! Przerosła samą siebie.

Pozostałe