Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"- trwają na na drogach powiatu lubańskiego

  • 28.06.2019, 13:26 (aktualizacja 28.06.2019, 13:44)
  • st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"- trwają…

Podziel się:

Oceń:

Poruszają się poboczem lub jezdniami w miejscach gdzie nie ma chodników i ścieżek rowerowych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Lubańscy policjanci mając na uwadze tą grupę osób przeprowadzają dziś działania na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa. Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, to nie tylko kierowcy samochodów łamią przepisy, ale również piesi i rowerzyści.

Głównie na drogach, które prowadzą przez niewielkie miejscowości, gdzie nie ma chodników i ścieżek rowerowych - w okresie wakacyjnym można spotkać zwiększoną liczbę niechronionych uczestników ruchu drogowego poruszających się poboczem lub jezdnią. Niestety nie wszyscy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego lubańskiej komendy kolejny raz przeprowadzają na drogach naszego powiatu działania pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.

st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rico
rico 28.06.2019, 21:03
burmistrz i rada miasta luban jest wypalona czas na zmiany mlodych i ambitnych wilczkow nam trzeba drodzy mieszkancy
Kierowca
Kierowca 28.06.2019, 18:55
Dziś przy ul. Rybackiej taki niechroniony, lub chroniony inaczej uczestnik ruchu jadącyrowerem roześmiany, rozbawiony, podczepil się do białego Opla Corsy, którego kierowca usłuznie uchylił mu okno, i tak jechali razem w kierunku skrzyżowania z ul. Lwówecka. Co na to policja?
wołciu
wołciu 28.06.2019, 14:34
Ulica Główna w Lubaniu długości ok.1,5 km - brak chodnika, dziura na dziurze, wertepy i kałuże albo pył i kurz to prawdziwa droga przez mękę dla pieszych rowerzystów i kierowców ale i utrapienie dla mieszkańców. Wstyd i żenada Panie burmistrzu !. Pamiętam jak pewna mała dziewczynka na sesji rady miasta zapytała "kiedy będzie remont ulicy Głównej" to wywołało to rozbawienie radnych. z kogo się śmiejecie ? z samych siebie się śmiejecie !!! Wstyd i żenada Panie i Panowie radni !
Księginiarz
Księginiarz 28.06.2019, 23:00
Szanowny Panie [wołciu] - skoro przedstawił się Pan z małej litery, to nie raczę Panau urazić i napisać z "wielkiej litery".

Proszę się dowiedzieć łaskawie jak działają samorządy i nie siać propagandy. Zapewne problem jest poważny i ciąży Panu, jako mieszkańcowi ów dzielnicy czy nawet ulicy, jednak dla Pana jako mieszkańca miasta, służy swoim czasem jakiś Pan radny.

Ten właśnie radny, którego w wolnych wyborach wybraliście.
Ten sam, co za poświęcony Panu czas szarpie wynagrodzeine przewyższające nie jedną emeryturę. !!!

Czysto teroretycznie.

- nie chodzisz na wybory a tworzysz problemy?
- nie potrafisz rozmawiać z radnym?
- kopnij go w... On jest w służbie dla mieszkańców!

Czepiacie sie wiecznie ... "Panie Burmistrzu!"
Ten człowiek również jest dla was, również wam pomoże. Proszę sie udać osobiście, zgłosić poprawną drogą dokumenty itp.

P.S.
nie jestem radnym i nikogo nie obwiniam i nie bronię. Posiadam rozum własny i potrafię się nim posługiwać.
Pozdrawiam czytelników, którzy poświęcili swój cenny czas na czytanie tego komentarza.
wołciu
wołciu 29.06.2019, 10:16
Proszę Pana za stan ulicy Głównej odpowiada miasto na czele z Burmistrzem, który jest tu gospodarzem oraz radą miejską bo to miedzy innymi należy do jej zadań. Istotą problemu nie jest wielkość litery na podpisie lecz katastrofalny stan drogi spowodowany wieloletnimi zaniedbaniami. Również uczestnictwo w wyborach nie jest związane z tematem. Większość społeczeństwa nie bierze udziału w wyborach, gdyż są zdegustowani stylem jaki uprawiają nasi politycy. Co z tego zagłosuję na dobrego kandydata,który na liście wyborczej zajmuje odlegle miejsce skoro większość wyborców stawia bezmyślnie krzyżyk przy jedynce głosując na partię, a jedynka obsadzona przez aparatczyka partyjnego, bezmyślnego wazeliniarza, więc mój głos przechodzi właśnie na niego.

Pozostałe