Ugodził duchownego nożem

  • 11.06.2019, 08:17
  • nadkom. Krzysztof Zaporowski
Ugodził duchownego nożem

Podziel się:

Oceń:

Wrocławscy policjanci interweniowali w związku z niebezpiecznym zdarzeniem, do jakiego doszło w poniedziałek przed godziną 7.00, w obrębie kościoła pw. Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu.

W poniedziałek przed  godziną 7.00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali osobę podejrzewaną o napaść na duchownego. Ze wstępnej relacji świadków wynika, że zatrzymany mężczyzna chwilę przed atakiem rozmawiał z księdzem, a następnie ugodził duchownego nożem. Został ujęty przez osoby postronne i przejęty przez policjantów. 57-latek trafił do jednego z komisariatów, gdzie obecnie wykonywane są czynności z jego udziałem.

Poszkodowany duchowny, przytomny, został przewieziony do jednego z miejscowych szpitali.

Obecnie policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, wyjaśniają obecnie wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi zabezpieczyli m. in. nóż, którym posługiwał się sprawca.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.06.2019, 13:36
Absolutnie należy potępić wszelkie przypadki przemocy fizycznej a już w szczególności bandyckie ataki na bezbronnych ludzi. W obu ostatnich przypadkach wobec nożowników kara śmierci. To jest "szmelc społeczny" nie godny egzystowania wśród ludzi - bez względu na stan umysłowy. Podejrzewam, że w tym ataku na księdza spotkamy kolejny przypadek "umysłowej skazy" i zamiast do więzienia obciąży nas podatników wieloletni pobyt sprawcy w tak zwanym zakładzie psychiatrycznym.
Sofroniusz
Sofroniusz 12.06.2019, 16:00
Cieszę czytając twój komentarz w takim tonie Panie Herakliuszu. Spodziewałem się po tobie innego podejścia do tego tematu ale się pomyliłem, z czego bardzo się cieszę. Zgadamy się (przynajmniej po części) w kolejnej kwestii. Pozdrawiam z modlitwą :)
Sceptyk
Sceptyk 12.06.2019, 17:49
Może modlitwa już zadziałała?. Ja jednak jestem sceptyczny co do zmiany myślenia Herakliusza,to jednak bardzo trudny przypadek.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.06.2019, 23:35
Ludzie czy to ksiadz czy prezydent ,czlowiek !nastepnym razem moze byc to wasz bliski piszecie o glupotach czy biskup prosil ....w tej sytulacji malo wazne !ważne że zyje i aby przestepca zostal nalezycie ukarany dla przykladu bo coraz wiecej takich sytuacji powstaje
Frelek
Frelek 11.06.2019, 11:34
Komunikat ze strony archidiecezji wrocławskiej:
Prosimy o modlitwę
Prosimy o modlitwę w intencji zaatakowanego w poniedziałek rano ks. dra Ireneusza Bakalarczyka.
Po raz kolejny boleśnie przekonujemy się, że przyzwalanie na hejt i język nienawiści może przynieść tragiczne skutki. Od słów jest bardzo blisko do czynów.
Czy tym razem wyciągniemy w końcu wnioski?
========================
Mamy przykład usakralnionego relatywizmu. Kiedy został ugodzony nożem (kilkakrotnie) prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz jakoś pan na diecezji do modlitw w intencji nie nawoływał.
Faktycznie panie biskupie - trzeba by zacząć wyciągać jakieś wnioski.
============================
PS. ks. Ireneusz już ma się dobrze - jemu modlitwa niepotrzebna. Raczej należałoby zaintonować modlitwę w intencji tego bandyty - może niepoczytalnego, któremu Bóg rozum odebrał, albo jakiś Szatan....?
Memento
Memento 11.06.2019, 21:14
Nie mąć waćpanie. O modlitwę w intencji zdrowia P.Adamowicza apelował 14 stycznia Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Nie ma potrzeby żeby każdy biskup czy ksiądz to powtarzał.

"Prośba o modlitwę w intencji Pana Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska
W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce wyrażam smutek w związku z wczorajszym haniebnym atakiem na Pana Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Serdecznie proszę wszystkich o modlitwę w jego intencji. Jednocześnie zapewniam rodzinę i bliskich o naszej duchowej jedności i wsparciu.
Modlitwą otaczajmy także pracowników służby zdrowia, którzy walczą o życie Pana Prezydenta Adamowicza. Niech wczorajsza tragedia, która wstrząsnęła Polską i światem zjednoczy nas wszystkich we wspólnej modlitwie.
Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski"
Gacek
Gacek 12.06.2019, 09:12
Wygląda na to, że pan Głódź nawet i tej episkopalnej nie podjął.
Wielkouch
Wielkouch 12.06.2019, 10:38
Wygląda na to że piszesz brednie. Biskup Głódź modlił się o zdrowie dla ś.p P.Adamowicza.

Pozostałe