Nowy samochód straży miejskiej

  • 11.04.2019, 19:47 (aktualizacja 11.04.2019 20:02)
  • red.
Nowy samochód straży miejskiej
Podziel się:
Oceń:
Od dwóch dni lubańscy strażnicy miejscy mają nowe auto. Pojazd ma sporych rozmiarów przestrzeń ładunkową pozwalającą przewozić klatkę dla odłowionych zwierząt i... blokady na koła.

- Dzięki uprzejmości i przychylności burmistrza oraz radnych miasta Lubań, którzy zaakceptowali w budżecie miasta wydatek na zakup nowego pojazdu służbowego, po 7 latach eksploatacji generującego już coraz droższe i częstsze awarie dotychczasowego pojazdu, Straż Miejska w Lubaniu może obecnie realizować swoje zadania na rzecz mieszkańców przy użyciu nowej Dacii Dokker. - czytamy w otrzymanym komunikacie.

Tania Paczka Kurier
Tania Paczka Kurier
Tania Paczka Kurier

Auto zostało zaopatrzone w radiostację oraz oznaczone zgodnie z rozporządzeniem wprowadzającym ujednoliconą kolorystykę dla tej formacji. Wybór Dacii Dokker był nieprzypadkowy, bowiem Skoda, którą dotychczas jeździli strażnicy miała zbyt mało miejsca. W związku z tym było trochę problemów przy przewożeniu klatki z odławianymi zwierzętami czy będącymi w posiadaniu straży miejskiej nowymi blokadami na koła.

Nie oznacza to jednak, że kierowcy będą teraz nękani zakładaną na koła blokadą. Jak wyjaśnia nam Jan Baniak, komendant Straży Miejskiej w Lubaniu, blokady będą stosowane wobec osób, które w sposób uporczywy łamią przepisy oraz cudzoziemców, którzy za nic mają wkładane za szyby mandaty.

Koszt nowego auta to około 60 tysięcy zł.

red.

Zdjęcia (7)

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RGD
RGD 13.04.2019, 23:09
Hulajnogi bym im kupil ,bo z nadwaga maja problem ,ewentualnie pensje obnizyc bo moze to z przejedzenia .Tuczniki,!
Luis
Luis 14.04.2019, 18:54
Czyli zazdroscisz że mają dobrobyt? Mogłeś się uczyć a nie na szkołę kamieniami rzucać!
I już
I już 13.04.2019, 19:33
Zlikwidować Straż Miejską
mieszkaniec
mieszkaniec 13.04.2019, 13:17
Może czas zastanowić się by zamiast samochodu straż miejską wzorem innych państw (Holandia) zaopatrzyć w rowery i skutery . Sprzęt którym można dojechać wszędzie ,bardziej mobilny nie trzeba tyle paliwa i zamiast we dwie osoby w aucie mamy 2patrole w dwóch różnych miejscach.Zdrowiej ,straż wysportowana szybsza w działaniu zatrzymanych przekazywać policji, ale po 30 latach wożenia 4liter w aucie ciężko ruszyć się i przewietrzyć.Widać bogatym miastem jesteśmy w porównaniu jak podałem wcześniej miast w Holandii.
Mieszkanka
Mieszkanka 13.04.2019, 20:30
1 w NL nie ma straży miejskiej. 2 porównaj wielkości Lubania do miasta gdzie w NL policja jeździ na rowerze.
Heniek
Heniek 13.04.2019, 09:34
A ja się cieszę że to auto europejskie..
avanti
avanti 13.04.2019, 04:02
To sa zapewne zdjecia z akcji, a Straz Miejska wlasnie zastawia zasadzke na pseudo grafficiarzy,.
Jak tej holoty ewentualnie nie zlapia, to w Dacii jest teraz z tylu tyle miejsca, ze spokojnie zmiesci sie kilka wiader ze szczotkami i sami ten mur wyszoruja w ramach rekompensaty za swoje gapiostwo. :)
Obserwator
Obserwator 12.04.2019, 23:04
Mało miejsca w Skodzie? Proszę porównać Hyundai I-20 takimi jeździ Polska Policja, a oni z tyłu mają wozić jesze zatrzymanych.
Obczajator
Obczajator 13.04.2019, 21:12
I20 jeżdżą jakieś dzieci 😂
Obserwator
Obserwator 12.04.2019, 22:53
Gratulacje, ale Lubańska drodówka obecnie przemieszcza się Hyundai I-20 moc 90 km gratulacje!!!. Nie dziwię się że chowają się za krzakami też bym się wstydził. Ostatnio próbowali mnie zatrzymać ale jakoś odpuścili jeżdżę, nadmienię że jeżdżę Punto z 96 r
Maxiu
Maxiu 13.04.2019, 21:13
Próbowali cię zatrzymać i się obudziles?
Ja
Ja 12.04.2019, 19:54
To nie samochód tylko dacia
Bart
Bart 12.04.2019, 22:12
Przejeździ jeszcze dwa razy tyle niż twój pasat w tdi 20letni , marka jak marka , każdy kupuje to na co go stać
dronek
dronek 12.04.2019, 15:18
a może drona do sprawdzania czym lubaniacy palą w piecach na węgiel, szczególnie przy ul. Łużyckiej, na podkowie
Drone2
Drone2 13.04.2019, 22:41
Dronek a Ty się dobrze czujesz????
Dario
Dario 12.04.2019, 15:10
Wszystko ok, może i auto potrzebne, ale po co na feldze? Z nie swoich się łatwo wydaje.
Nynek
Nynek 12.04.2019, 21:49
Najpierw sprawdź a nie pisz głupot! Wczoraj widziałem to auto na parkingu to kolpak gam......iu
Aaa
Aaa 12.04.2019, 20:09
Przecież to jest felga stalowa z kołpakiem , Dacia takie montuje standardowo
Mario
Mario 12.04.2019, 18:25
Bo taka jest wersja wyposażenia sprzedawana seryjnie?
Z Lubania
Z Lubania 12.04.2019, 12:14
Zastanawiam się czy tylko w Lubaniu ludzie są tak zawistni i wredni... Ludzie jak wam tak przeszkadza straż miejska, nauczyciele i inni ludzie czy instytucje to na bezludną wyspę się wyprowadzić. Niedobrze mi się robi od tej zazdrości i podłości.
luban
luban 12.04.2019, 21:52
No właśnie mogli się uczyć to też by byli nauczycielami lub strażnikami. A tak zal d.... sciska.
też Lubań
też Lubań 13.04.2019, 09:43
geniuszu a jaką to trzeba ukończyć szkołę aby zostać strażnikiem ?
aaa
aaa 12.04.2019, 12:52
Zgadzam sie... w dodatku Ci co najwięcej narzekają na działania Straży Miejskiej z pewnością nie raz sami zgłaszali coś i chcieli by Straż udzieliła im pomocy ..... a większość to typowi "życzliwi" sąsiedzi. Swego nie widzi a na cudze narzeka, Cieszcie się ze Straż jeszcze w naszym mieście funkcjonuje i widać ich jakiekolwiek działania bo jak ktoś dobrze zaznaczył policja ciągle dostaje nowe pojazdy lub inne sprzęty a jak działają nie trzeba mówić. Czasami trzeba docenić to co mamy a nie wiecznie stękać że wszystko jest takie do du**
Tomek
Tomek 12.04.2019, 11:22
Patologia z Strażą Miejską odgrywa sie na naszych oczach i za nasze pieniądze a ludzie dalej zadowoleni.
Sąsiad
Sąsiad 12.04.2019, 18:27
Tomek. Słyszałem osobiście jak dzwonisz kogoś podp.... Na straz a teraz na nich narzekasz?
Alicja
Alicja 12.04.2019, 10:51
Teraz Ci " strażnicy prawa " dumnie razem z nowa limuzyna beda stać przy szkołach z rana żeby jak najwięcej rodziców widziało ze " niby" coś robią. Moze by tak zapytać w jaki sposób wybrali zastępcę komendanta ? Podobno wystarcza znajomości zeby zasiąść na tym stanowisku.
Do Ali
Do Ali 12.04.2019, 22:01
Alicjo abyś nigdy nie potrzebowała pomocy od tych panów. Przyjmij się do straży i też rób NIC za kasę. Tylko ciekawe czy spełniasz wymagania ustawowe i przejdziesz szkolenie podstawowe.
Od Ali
Od Ali 13.04.2019, 05:41
Większość tych panów nie dostała sie do Policji ponieważ ich stan zdrowia nie pozwala ( wzrok, kondycja) a teraz lecza swoje kompleksy w Straży Miejskiej
😂
😂 13.04.2019, 23:01
Chyba ktoś tu zapomniał ze teraz do policji biorą wszystko jak leci.... 😄 Bez wzroku i kondycji również... Kompleksy to może mieć policjant który wygląda jak dziecko z zabwakowa bronią....
Misterio
Misterio 13.04.2019, 16:35
Może Alu pochwal się gdzie ty teraz leczysz swoje kompleksy. Bo wnioskując po Twojej wypowiedzi a przede wszystkim po zasobach wiedzy masz ich dość dużo.
Renia
Renia 12.04.2019, 18:28
Masz dzieci? Ja dziękuję tym Panom że są pod szkołą kierowcy jeżdżą jak w amoku nie zwracając uwagi na przejścia. Może kiedyś to docenisz...
Monika
Monika 12.04.2019, 08:16
Odnośnie do "Chłopaki z roku na rok coraz większe ".Szanowna Pani przynajmniej Ci Panowie mają prezentacje - nie są z metra cięci jak w niektórych formacjach. A jak tak bardzo Panią razi "wielkosć" Panów to polecam siłownię tam można nabrać sylwetki i wzdłuż i wszerz.
roki
roki 12.04.2019, 08:11
Co chcecie? Dzielnie posprzątali środowisko, to dostali nagrode. System rodem z przedszkola😂
zdzich
zdzich 12.04.2019, 10:33
Chyba jesteś przedszkolakiem...
kawa
kawa 12.04.2019, 06:44
a gdzie jest straż miejska jak pod U.G. na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Spacerowej notorycznie są parkowane auta
Lemoniada
Lemoniada 12.04.2019, 17:24
Nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię. Taka jest u nas Straż Miejska. Teraz chłopaki tylko jeżdżą, pachną i się lansuja.
Maryśka
Maryśka 11.04.2019, 23:56
Ja bym kupiła rowery. Chłopaki z roku na rok coraz "większe" nam się robią. Chyba od nadmiaru pracy..... papierkowej :)
Gospodarność i porządek
Gospodarność i porządek 11.04.2019, 22:54
Widać jak dbają... Wystarczy popatrzeć na czystość dywaników na pierwszym zdjęciu. Za kilka lat tak samo skończy jak skoda.
Bartek
Bartek 11.04.2019, 21:54
I prawidłowo należy się im. Cały czas tylko samochody były kupowane dla Policji której nie widać na ulicach naszego miasta
Tupolew