Wideo. Właśnie tak dochodzi do wypadków

  • 04.04.2019, 10:27 (aktualizacja 04.04.2019, 10:54)
  • red.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Bardzo często relacjonujemy sytuacje, w których dochodzi do różnego rodzaju wypadków. Wczoraj jeden z naszych czytelników opowiedział nam historię jak nie został uczestnikiem takiej relacji.

Do zdarzenia doszło popołudniu przy wyjeździe z Lubania w stronę Zgorzelca, w miejscu, gdzie jest zwężenie przed zjazdem w kierunku Henrykowa i autostrady A4.

Zjechałem na lewy pas, patrzę z tyłu ciśnie czerwone Audi na lubańskich tablicach i zaczyna mnie wyprzedzać prawą stroną w miejscu, gdzie jest pas drogi wyłączony z ruchu. Pomyślałem idiota, ale byłem przekonany, że skraca sobie drogę, aby zjechać w kierunku autostrady. Gdy się ze mną zrównał, włączyłem kierunek, aby skręcić w zjazd i w tym momencie kierowca Audi zaczyna zajeżdżać mi drogę i skręca w lewo. Tylko dzięki mojej ostrożności nie miałem dzidy – relacjonuje Pan Paweł.

Gdyby relacjonujący sytuację kierowca nie spojrzał w lusterko, bo przecież nikt na pasie wyłączony z ruchu nie powinien go wyprzedzać, możliwych do opisania scenariuszy na pewno byłoby kilka. W wersji najbardziej optymistycznej pisalibyśmy o nieodpowiedzialności i porozbijanych autach.

Kierowcy czerwonego Audi polecamy przejrzenie naszego działu „Na sygnale” i wyciągniecie wniosków na przyszłość zanim doprowadzi do sytuacji, która już na zawsze zmieni jego, albo czyjeś życie.

 

red.

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł
Paweł 09.04.2019, 18:10
Wypadków niema wtedy kiedy kierowca potrafi patrzec w lusterka jednoczesnie jadac!!!!!!!!!! A takich prawie niema na drogach. Macie prostą odpowiedz na swoje nurtujące pytania
K.K
K.K 05.04.2019, 10:31
Po co ten Jazgot?Ze emeryt,że to,że tamto.Na drodze stosujemy sie do przepisow,Jak je zlamal,co widac i latwo wyegzekwowac,powinien dostac kare/mandat,a jaki to juz Policja powinna wiedziec,czy rozstrzelac czy dac pouczenie.
Pawel
Pawel 05.04.2019, 00:34
Gląby jesteście ludzie Sama policja do tego zachęca dlatego że takie ***a jak wy właśnie odwalacie za tych nierobow cała robotę
Pawel
Pawel 04.04.2019, 22:59
Dokładnie a po drogie to co ten filmik rzekomo pokazuje żenada drogi i nie zajechać bo nie było z twojej strony gwałtownego chamowania żebyś musiał zatrzymać swój pojazd. Po drogie skoro jedziesz jak piz.... 40 albo 50 na 70 to nic dziwnego popieram sam bym tak zrobił. Żenada ogarnij się czlowieju
Taki jeden.
Taki jeden. 06.04.2019, 11:31
Jesteś idiotą.
Patryk
Patryk 05.04.2019, 07:14
Dokladnie jak kolega wyzej, zobaczyl emeryta jadacego 50 40 km/h tazke wyprzedzil, jak to bylo zajechanie drogi i dzieki twojej spostrzegawczosci nic się nie stalo i napisali artykul,to jestem przekonany ze po jednym dniu jazdy po wiekszym mieście napisali by o tobie książkę
lubanianka
lubanianka 04.04.2019, 21:23
Myślę, że zbyt pochopnie umieszczono filmik w internecie. Jeżeli właściciel audi uzna, że jego dobra osobiste zostały naruszone to może wystąpić do sądu o zadośćuczynienie (odszkodowanie) od autora filmu i portalu elubań. A wyzwiska typu " baran"," ***", "idiota"," tłuk" mogą w tym pomóc. Ten materiał filmowy jest dla Policji, a nie dla nas. Dla nas trzeba było zamazać nr rejestracyjne.
Ja
Ja 05.04.2019, 19:57
Numery rejestracyjne nie podlegają ochronie danych.
lubanianka
lubanianka 06.04.2019, 12:29
Ok. Ale ja ani jednym słowem nie wspomniałam o ochronie danych osobowych (RODO). Ja napisałam o naruszeniu dóbr osobistych, a to są dwie różne kwestie prawne. Dane osobowe podlegają pod ustawę o ochronie danych osobowych a dobra osobiste pod kodeks prawa cywilnego. Poniżanie publiczne osoby (zacytowałam wyzwiska użyte w komentarzach) może naruszać dobra osobiste. I jeszcze jedno: nie wiemy czy właściciel auta i kierujący to ta sama osoba. I przykładowo: właścicielem auta może być tata, a kierować syn, a teraz sąsiedzi szydzą z taty , bo to jego auto jest w internecie. Dobra osobiste taty zostały naruszone. A przez co ? Przez pokazanie nr rejestracyjnego auta.
Gosciu
Gosciu 05.04.2019, 08:06
Numer rejestracyjny nie jest objęty RODO wiec wlasciciel może się cmoknąć sam w pompkę. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam
Smerf
Smerf 04.04.2019, 20:39
Takim baranom należy zabrc prawo jazdy dożywotnio
Ja
Ja 04.04.2019, 18:12
Wysłać filmik na komendę policji żeby tłuka ukarali
RODO
RODO 04.04.2019, 15:54
"Tradycyjny numer rejestracyjny pojazdu składający się z liter i cyfr, nie jest daną osobową. Określenie tożsamości osoby parkującej wymagałoby nadmiernych kosztów, czasu lub działań – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. "
czzdc
czzdc 04.04.2019, 19:05
Skoro jesteś taki mądry to daj mi swoje tablice rejestracyjne chętnie będę tankował na stacjach CPN z twoimi numerami.
Taki jeden.
Taki jeden. 06.04.2019, 11:33
Podaj swoje numery blach idioto i zobaczymy, czy kiedykolwiek odgadnę Twoje dane osobowe. TABLICE NIE SĄ TWOIMI DANYMI OSOBOWYMI GAMONIU NIEDOSZKOLONY.
Radek
Radek 09.04.2019, 00:53
Proszę bardzo.
DLW 68GX
nojasne
nojasne 04.04.2019, 14:50
Nie chciałbym się czepiać, ale jakim prawem autor filmu i redakcja publikują numery rejestracyjne kierowcy? Obowiązuje ochrona danych osobowych, kierowca Audi nie został skazany na publikację szeroko pojętego wizerunku, a nagrywający nie jest żadną służbą upoważnioną do rejestrowania, a przede wszystkim upubliczniania danych wrażliwych. Z nadzieją spoglądam na jesienne wybory, bo to dobra okazja do zmiany - "uprzejmi donosiciele", kapusie i pseudostrażnicy moralności może wrócą do podziemia;)
Taki jeden.
Taki jeden. 06.04.2019, 11:35
TY *** ĆWIEKU, TABLICE TO NIE DANE OSOBOWE, TAKICH JAK TY TO OD RAZU NA STATEK I NA SYBIR WYSYŁAĆ, JESTEŚ WROGIEM NARODU, ŁADU I PORZĄDKU ORAZ PEWNIE KIEROWCĄ TEGO ZŁOMA.
Klaudia
Klaudia 05.04.2019, 20:00
NUMERY REJESTRACYJNE POJAZDU TO NIE DANE OSOBOWE!
avanti
avanti 05.04.2019, 01:54
Jakich znowu "danych wrażliwych"?!? Wrazkiwy to chyba w tym momencie jest twoj tylek, bo zapewne sam jestes kierowca tego czerwonego Audi i stad wlasnie twoja napinka.
R
R 04.04.2019, 17:10
To jest nr rejestracyjny POJAZDU a nie kierowcy.
GrubyWąs
GrubyWąs 04.04.2019, 16:33
Tablica rejestracyjna rodo nie obejmuje. A z Twoim spojrzeniem na "kapowanie" jakbyś się zachował widząc nachlanego, który próbuje wsiąść za kierownicę?
Krzysiek
Krzysiek 04.04.2019, 16:28
Czas na zmiany, aby w tym kraju nie było czegoś takiego jak prawo do ochrony wizerunku dla ***i i złodziei. Wiesz, patrzę na te numery rejestracyjne i jakoś nie mogę z tej kombinacji znaków, ustalić personaliów tego psychopaty.
Rolnik
Rolnik 04.04.2019, 14:33
Też miał styczność z tym autem. Nie będę opisywać sytuacji bo by miejsca braklo Ale kierowca powinien tej czerwonej strzały przejść dodatkowe psychotesty
Hans
Hans 04.04.2019, 13:19
Szanowny Panie to jest mały pikuś, proszę przejechać tą trasę w godzinach 5.00 - 7.00 jak "Niemcy" gonią do pracy. Policji od lat zresztą w tych godzinach na tej trasie nie widziałem, więc jest ogólna samowolka. Macie takie filmiki wysyłacie, sama policja do tego zachęca.
GrubyWąs
GrubyWąs 04.04.2019, 16:29
Bo się o 6 zmieniają na komendzie. Nocka już nie pojedzie a dniowka nie zdąży.
I już
I już 04.04.2019, 13:18
Ukarać debi la
K.K
K.K 04.04.2019, 13:15
Drogowka powinna wziasc sprawe w swoje rece.Tablice widac,wiec zaden problem zweryfikowac kierowce.Powodzenia.
Ja
Ja 04.04.2019, 13:14
I gdzie tu jest jakaś niebezpieczna sytuacja? Bez przesady, nie było widocznego zagrożenia.
Taki jeden.
Taki jeden. 06.04.2019, 11:39
TAKICH JAK TY OD RAZU DO WIĘZIENIA. GDYBY KIERUJĄCY WJECHAŁ NA PAS DO SKRĘTU SZYBCIEJ, WIDZIAŁBYŚ ZAGROŻENIE, KTOŚ BY ZOSTAŁ RANNY, KTOŚ KALEKĄ. TY GNIDO, PISZĄC TAKIE COŚ POZWALASZ NA IDIOTYZM W TYM KRAJU. TREŚCI TAKIE JAK TWOJA POWINNY BYĆ KARANE DOŻYWOCIEM LUB ROZSTRZELANIEM BO ZAGRAŻASZ DYSCYPLINIE SPOŁCZENEJ, BEZPIECZEŃSTWU ORAZ NAWOŁUJESZ DO ŁAMANIA PRZEPISÓW. W TYM DZIADOWSKIM KRAJU BY SIĘ PRZYDAŁA OSTRA DYKTATURA i KARANIE ŚMIERCIĄ ZA BYLE GÓWNO, SZYBCIUTKO BYM WAS WSZYSTKICH NAUCZYŁ PORZĄDKU.
ojoj
ojoj 04.04.2019, 12:59
Proponuję policji zainteresować się wyżej pokazanym materiałem.
To co się dzieje na drogach ,,woła o pomstę do nieba".
Przez takich cwaniaków giną niewinni ludzie na drogach.
Marek
Marek 04.04.2019, 12:58
DLB41XG

Trzeba zapamiętać tego pirata drogowego bo niebawem może będą pisać o tej rakiecie na eluban 😂
Lol
Lol 04.04.2019, 12:48
Jak napiszę do Was jak o mało nie dostałem ***zki to też upublikujecie z tego artykuł?
GrubyWąs
GrubyWąs 04.04.2019, 16:24
Co byś dostał? Zaszyfrowaleś swoje pragnienie jak kierowca tego sraudi szare komórki odpowoedzialne za wyobraźnię na drodze!
Lubanin
Lubanin 04.04.2019, 12:36
zjawisko można opisać krótkim stwierdzeniem : Łebki za kółkiem 😂
Halwa
Halwa 04.04.2019, 11:49
mam nadzieje ze dostanie 10 pkt. i 1000 zl nagrody..?

Pozostałe