Podpalenie składu opon. Pierwsze zatrzymania?

  • 25.03.2019, 11:29 (aktualizacja 25.03.2019, 18:05)
  • red.
Podpalenie składu opon. Pierwsze zatrzymania?

Podziel się:

Oceń:

Oficjalnie się o tym jeszcze nie mówi, ale fakty wskazują, że pożar składu opon w Lubaniu mógł być efektem podpalenia. Mówi się również, że są pierwsze zatrzymania.

Przy ul. Przemysłowej w Lubaniu znajdują się dwa sąsiadujące ze sobą warsztaty wymiany opon. Mówi się, że w jednym z nich dziś miało mieć miejsce zajęcie komornicze.  (Ważne! Informacje o zajęciu komorniczym nie potwierdziły się). Mówi się również, że około 1. w nocy ktoś odciął zasilanie budynków, wyłączając w ten sposób zainstalowany monitoring.

Przed 6. ogień pojawił się na hałdzie opon używanych, które zgromadzone były przy niedawno wyremontowanym magazynie jednego z przedsiębiorców. Usiłowano również podpalić stojący po sąsiedzku potężny budynek po hurtowni budowlanej Gaja. W piwnicach budynku znajduje się skład nowych opon przedsiębiorcy, któremu spłonął magazyn.

Już rano mieszkańcy wskazywali, że podpalenia usiłowano dokonać przez jedno z piwnicznych okien. Faktycznie, ktoś do sprawy przyłożył się o wiele bardziej, jak się okazało podpalacz wszedł na parter budynku, przebił otwór do znajdującego się w piwnicach magazynu i wlał kilkanaście litrów ropy. Przez piwniczne okno usiłowano jedynie dokonać zapłonu. Plan na szczęście się nie powiódł, bo dzisiejszego ranka strażacy mieliby do czynienia z dwoma potężnymi pożarami.
 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymano dwie osoby, a sprawa może być rozwojowa.

W tej chwili na zgliszczach magazynu trwa dogaszanie ognia. W akcji udział brały straże pożarne z powiatów: lubańskiego, bolesławieckiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, jeleniogórskiego oraz Wałbrzycha w sumie ponad 90 ratowników.

Na miejscu pracuje również policja, ta jednak ze względu na dobro śledztwa nie udziela jeszcze żadnych informacji.

Część zdjęć w galerii nadesłali czytelnicy eLuban.pl - Dziękujemy.

red.

Zdjęcia (46)

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 26.03.2019, 23:43
Dziwne powiazania . Ciekawe co maja wspolnego z jednym z mieszkancow Lubania ktoremu spalili dwa samochody w Zgorzelcu a pozniej pod wplywem extra Pik... Chwalili sie jak to ja nie podpalilem i wogole !
?
? 26.03.2019, 15:45
Dzisiaj wyjdą
Teo
Teo 26.03.2019, 11:30
Szkada że z Drezna jeszcze nie przyjechali ! Brak słów !
Lubaniak
Lubaniak 26.03.2019, 09:33
Koles ma jeszcze firmę transportową a kierowcy smigali z byle ładunkiem do Bogatyni by dowozić towar,ciekawe jaki towar ??
Kolega kolegi
Kolega kolegi 26.03.2019, 04:03
Chodzą słuchy, że grupa trzymająca władzę w Lubaniu to grabarze !
Klient
Klient 25.03.2019, 22:01
A co z oponami klientów które są tam przechowywane? Może ma ktoś jakieś informacje?
@@@@nn
@@@@nn 26.03.2019, 13:33
też jestem ciekawa,chciałabym odzyskać swoje opony wraz z felgami,może ktoś coś wie,jak to będzie można odebrać?
####Klientka&&&
####Klientka&&& 27.03.2019, 20:15
dowidziala się moze Pani czegoś o tych oponach??tez tam magazynuje a właściciel dostal 3 miesiące aresztu....
?
? 27.03.2019, 20:41
Te opony należą do komornika
Obserwator
Obserwator 26.03.2019, 14:37
W atmosferze poszukaj
Fan
Fan 26.03.2019, 14:12
Raczej będzie ciężko odzyskać
Klient
Klient 26.03.2019, 17:42
Pytałem dzisiaj właściciela, wszystko jest w porządku. Opony które klienci przechowuja w tej firmie, są w stanie nienaruszonym. Były w pomieszczeniach które pożar nie ogarnął.
Beata
Beata 28.03.2019, 10:26
a kiedy będzie mozna je odebrać?
Obserwator 2
Obserwator 2 25.03.2019, 19:41
Czlowiek ,czlowiekowi wilkiem ------to nie po Bozemu !
???
??? 26.03.2019, 10:27
A co według ciebie jest po bożemu?
007
007 25.03.2019, 19:38
Idioci którzy to zrobili....ale jeszcze więksi, którzy piszą te pierdy w komentarzach.....brak słów ????
Krzysiek
Krzysiek 25.03.2019, 18:59
Takiego złodziejstwa i gangsterki dawno nie było. K...wa, pisiory. Wiem, że nie grzeszycie dyplomacją (i bardzo dobrze), dlatego pokładam w Was nadzieję, że weźmiecie się w końcu za tę swołocz, która ima się wszystkiego tylko nie pracy. Jak do ciupy, to niech ***ją, a jak nie chcą, to lwom na pożarcie.
O
O 25.03.2019, 16:05
Zaraz ich wypuszczą
P
P 25.03.2019, 18:27
Oj tak szybko nie wyjdą
Obserwator
Obserwator 25.03.2019, 17:06
A co wplaciles za nich kaucję?
P
P 25.03.2019, 15:02
Komornik chciał mu zabrać
?
? 25.03.2019, 14:03
Nie życze nikomu ,żeby kogoś obudziły syreny i płomienie , i zastanówcie się co piszecie
Obserwator
Obserwator 25.03.2019, 17:09
Przepraszam bardzo ale tam nikt nie mieszka w tuch oponach chyba ze zole
Rewa
Rewa 25.03.2019, 13:11
Jak widać konkurencja jest bezwzględna, szczególnie jak traci rozum.
Prosto
Prosto 25.03.2019, 19:44
Szczególnie jak usiłuje położyć łapę na drugiej części i w szyderczy i bezględny sposób to robi, zachłanność i bezprawie, robiąc z siebie ofiarę niszczy reputację i życie innym ludziom, wilk w owczej skórze.
Głos narodu
Głos narodu 25.03.2019, 12:51
Porachunki państwa N******* z U********* nabierają rozmachu.
Lubanianin
Lubanianin 26.03.2019, 14:41
Spoko tylko puki co to nas truja... A ja nie mam ochoty wdychac kokejnych substancji chemicznych. Wiec jesli to się potwierdpzi wystapie o odszkodowanie!!! _
Prawda w oczy boli
Prawda w oczy boli 25.03.2019, 19:30
Sprawy niewyjaśnionych samopodpaleń ucichły, sprawę umorzono, zrobiło się cicho to trzeba było wywołać kolejną sensacje żeby zadzwonić do programu UWAGA! nie zdziwie się jak na dniach dadzą kolejny reportaż z oszczerstwami pod adresem niewinnych ludzi tylko dlatego że są konkurencją..
Obserwator
Obserwator 25.03.2019, 17:08
Jakies dowody? Bo co bo ktos Ci tak powiedział? Masz dowody idz na policję.
P
P 25.03.2019, 14:59
Ty jesteś jednak idiota
wer
wer 25.03.2019, 12:33
Zatłuszczone ropą ślady ciągną się daleko... Piesek ich dojdzie.
Ale lipa
Ale lipa 25.03.2019, 17:10
Ile dla cb to daleko? Bo prowadzą do nikąd
At
At 25.03.2019, 12:22
Miasto pełne gangsterów !
gizmo
gizmo 25.03.2019, 12:42
Gangsterów :D Człowieku opanuj swoje emocje.

Pozostałe