Nowy termin. Wernisaż Łukasza Fajfrowskiego

  • 12.02.2019, 13:34 (aktualizacja 25.02.2019, 15:08)
  • eLuban pl
Nowy termin. Wernisaż Łukasza Fajfrowskiego

Podziel się:

Oceń:

"Architektura Lubania i okolic w fotografii solarygraficznej" wystawa zdjęć autorstwa Łukasza Fajfrowskiego

Zapraszamy do MDK na wernisaż wystawy "Architektura Lubania i okolic w fotografii solarygraficznej autorstwa Łukasza Fajfrowskiego. Autor zdjęć jest wrocławianinem - fizykiem, pracownikiem naukowym Instytutu Niskich Temperatur PAN i Uniwersytetu Medycznego. Sentyment do naszego miasta jest wynikiem lubańskich korzeni jego rodziców. Podczas wakacji poznał uroki Lubania i okolic. Teraz postanowił zatrzymać w kadrze architekturę zabytkowych budowli, ale jako twórca wrażliwy obiekty popadające w ruinę. Utrwalił zarówno sztandarowe zabytki Lubania i okolic, jak również stare obiekty przemysłowe, które są wdzięcznym medium do sfotografowania metoda solarygrafii.

W latach 2013/2014 wraz z kolegą astronomem sfotografował zjawisko astronomiczne zwane ANALEMMĄ. Ich praca znalazła się w kręgu zainteresowań NASA. Doświadczenie okazało się na tyle cenne, że właśnie NASA zakupiła prawa do tego doświadczenia.

Solarygrafia /metoda otworkowa/ jest bardzo prostą metoda i co dla młodzieży jest nie bez znaczenia, nie wymaga nakładów finansowych. Zainteresuje zarówno osoby o pewnym dorobku na niwie fotografii, jak i zupełnie początkujące.

O solarygrafii i analemmie więcej dowiesz się od Łukasza Fajfrowskiego, gdy przyjdziesz w sobotę 23. lutego o godz, 16.00 do foyer sali widowiskowej MDK na wernisaż wystawy prac tego interesującego twórcy.

Strona www - Analema - słoneczna ósemka

 

eLuban pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe