Mateusz Zajdel. Z nowej perspektywy

  • 04.02.2019, 09:54
  • ŁCR
Mateusz Zajdel. Z nowej perspektywy

Podziel się:

Oceń:

Bieżąca kadencja samorządu wniosła do Lubania powiew świeżości. Pojawiły się nowe twarze w Radzie Miasta, a dwie kluczowe funkcje, zastępcy burmistrza i przewodniczącego RM przypadły przedstawicielom najmłodszego pokolenia samorządowców.

Nowy Zastępca Burmistrza Miasta Lubań, Mateusz Zajdel w czasie kadencji samorządowej 2014–2018 pełnił funkcję lubańskiego radnego. Dzięki temu miał możliwość poznania spraw samorządowych od wewnątrz. Jego wyborcy ponownie obdarzyli go zaufaniem. Co więcej uzyskał najwyższe poparcie w mieście wśród kandydujących radnych. W chwili obecnej nowy wiceburmistrz wdraża się w urzędowe sprawy. Już dzisiaj obiecuje, że postara się wykonywać swoją pracę na najwyższym poziomie i kierować się dobrem naszego miasta. Przyznaje, że jego życie zawodowe przybrało nowy kierunek. Jednocześnie zaznacza, że czeka go wiele nauki. Chciałby rozwijać się zawodowo i umacniać zaplecze, które umożliwi mu właściwe i jak najlepsze wykonywanie nowych obowiązków. Nie zamyka się na zdobywanie wiedzy, w planach ma studia podyplomowe z zakresu administracji publicznej, które pomogą mu lepiej zrozumieć działalność tego skrawka rzeczywistości społecznej.

Zastępca burmistrza będzie sprawował nadzór nad Referatem Edukacji, Wydziałem Gospodarki Gruntami, Nieruchomościami i Rolnictwa oraz Wydziałem Infrastruktury Społecznej. Wcześniej patrzył na miasto z perspektywy mieszkańca, następnie radnego. Teraz pozna działanie samego urzędu, a zarządzając warto rozumieć „niższe szczeble”. Na co dzień doświadczał problemów świata sportu, rekreacji oraz edukacji. Dziś to doświadczenie pozwoli mu lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania mieszkańców. M. Zajdel planuje być burmistrzem otwartym na potrzeby mieszkańców. Jako radny starał się być do dyspozycji mieszkańców, teraz również zachęca do kontaktu. Jest aktywnym lubanianinem, który dostrzega potencjał naszego miasta. Czynnie włącza się życie miejskie i podkreśla, że Lubań ma szeroką ofertę kulturalno-sportową. Chętnie angażuje też innych, w tym swoją rodzinę, która jest dla niego bardzo ważna, a jednocześnie stanowi nieocenione wsparcie.

Zaznacza, że jego zdaniem nasze miasto ma duże możliwości, jednak musimy mieć na uwadze nasze ograniczenia budżetowe, bo niestety „budżet nie jest z gumy”. O tym czy nowe spojrzenie na sprawy miasta będzie niosło ze sobą określone zmiany pokaże przyszłość. Istotne jest to, że nowy zastępca z optymizmem, ale też pewną dozą trzeźwości patrzy na swoją nową funkcję. Pragnie działać na korzyść miasta, a przede wszystkim na korzyść mieszkańców. Zastępca Burmistrza Miasta Lubań, Mateusz Zajdel dziękuje za powołanie na tak zaszczytne stanowisko, ale przede wszystkim za zaufanie.

ŁCR

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 05.02.2019, 17:21
a ja chcę aby toaleta na dworcu PKP była otwarta w niedziele.Gdzie mamy siku robić ,po budynkiem ?? Skandal !!!
Martin
Martin 05.02.2019, 14:26
Obecna władza w ratuszu na stanowisku zastępcy, to temat do rozważania, ponieważ nie zaczynać się od nauki, robienia szkoły podyplomowej , jeszcze jedno ten Pan także będzie zarządzał ludźmi i pada istotne pytanie jakie ma doświadczenie w tym sektorze? Uważam,że obecny zastępca znalazł się za szybko na tak wysokim stanowisku bez doświadczenia samorządowego.
Wrr
Wrr 05.02.2019, 13:45
Poczekajmy dajmy się wykazać młodemu. Zobaczymy jaki będzie efekt jego pracy. Jakby co to taczek w sklepach nie brakuje.
Lubaniak
Lubaniak 05.02.2019, 12:16
A może koś pochyliłby się nad tematem braku kanalizacji w ,,Mieście Lubaniu". Mamy 21 wiek! Dobrze że chociaż światło i wodę pociągneli do ul. Leśnej. Kanalizacja i gaz dotarły tylko do przejazdu kolejowego... dalej to już trzeci świat. I na to niestety nie są przewidziane fundusze a na inne rzeczy są...
Kola
Kola 05.02.2019, 08:57
To niech odzyska 400 tys. zagarnietych przez skarbnika, sekretarz i burmistrzów. Będzie na kladke
Medyceusz
Medyceusz 04.02.2019, 21:10
W ramach tej nowej perspektywy niechże władze miasta mają na uwadze fakt, że od czasu "dobrej zmiany" i jej tak zwanej polityki prospołecznej sukcesywnie z roku na rok wzrasta ilość zgonów powodowanych nowotworami i przy tym maleje ilość urodzeń. W roku 2018 zmarło z tego powodu 414 tysięcy ludzi - zaś ujrzało ten niewątpliwie piękny świat po raz pierwszy 388 tysięcy. PiS-Ministrowie od zdrowia w tej materii dziwnie milczą. Przypominam że miało być "500" na każde dziecko.
podatnik
podatnik 04.02.2019, 20:29
Uczyć się trzeba w szkole, a w firmie trzeba pracować! Czy jakikolwiek przedsiębiorca zatrudni na szczeblu prawie najwyższym kogoś, kto ma dobre chęci, a wiedzę i umiejętności obiecuje zdobyć? To tylko chyba w Urzędzie, za nasze podatki. Jak możną pchać się na stołek nie będąc przygotowanym do roboty? To jakaś paranoja. I jeszcze tekst sponsorowany chwalący taką kuriozalną sytuację. Zastępca burmistrza będzie się uczył co ma robić - śmiać się czy płakać?
Heniek
Heniek 04.02.2019, 23:00
Ciekawe ile mu za tą nauke będa płacić co miesiąc..
Dolores
Dolores 04.02.2019, 16:20
Nie mogę patrzeć na te m... y, klamliwe. Z twarzy tego pana mozna odczytać jakby dopiero się obudził.
Lubaniak
Lubaniak 04.02.2019, 15:08
Jak gościu który grał w programie typu "dlaczego ja" może pełnić taką funkcję?????????
Obserwator
Obserwator 04.02.2019, 21:51
No jak jak, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Grać potrafi, gadane ma więc i ma swoje miejsce, a ze juz kiepsko gra jak i w programach tak i w teledyskach to już wiemy jak będzie grał w Lubaniu. Nijak czyli tak jak gra do tej pory Słowiński.
lubanianka
lubanianka 04.02.2019, 18:39
Ma gośc parcie na szkło:)
czytelnik
czytelnik 04.02.2019, 14:34
Pytanie do "redakcji" portalu. Dlaczego materiał promocyjny ŁCR nie został w widoczny sposób oznaczony jako reklama-promocja?
Zagórska
Zagórska 04.02.2019, 13:35
Cieszy nas to źe pan Zajdel jest otwarty na potrzeby mieszkańców.Oto następna pilna prośba deszczówki przy ulicy Jagiellońskiej i oczywiście dojazd do ul Słowackiego .Wywrotka źwiru przed wyborami to zamało.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.02.2019, 10:50
Pan vice-burmistrz pragnie działać na korzyść mieszkańców,brawo. Jest już jedna pilna sprawa do rozwiązania na tę korzyść,a mianowicie remont kładki nad Kwisą. Proszę się wykazać Panie vice-burmistrzu.
lubaniak
lubaniak 04.02.2019, 13:40
Nie da rady, wcześniej się zabezpieczył mówiąc że" budżet nie jest z gumy" ha,ha,ha
Tupolew
Tupolew 04.02.2019, 10:43
"Nie zamyka się na zdobywanie wiedzy, w planach ma studia podyplomowe z zakresu administracji publicznej, które pomogą mu lepiej zrozumieć działalność tego skrawka rzeczywistości społecznej." - świetnie, że pan Zajdel ma takie "ambitne " plany, tylko proponuję żeby sfinansował je z własnej kieszeni a nie z jakiegoś comiesięcznego dodatku jak jego koledzy i koleżanka. Tak poza tym z reguły najpierw idzie się na studia, a następnie jest jakaś praktyka/ staż, praca na różnych stanowiskach a na końcu praca na stanowisku kierowniczym..Nie rozumiem dlaczego publikujecie Państwo artykuły promocyjne ŁCR, jeśli są one sponsorowane, to warto byłoby to zaznaczyć, żeby zwykły czytelnik mógł reklamę od rzeczywistości.

Pozostałe