Bukowińskie Spotkania ponownie w Lubaniu

  • 28.01.2019, 09:19 (aktualizacja 28.01.2019, 10:09)
  • red.
Bukowińskie Spotkania ponownie w Lubaniu zlotow.naszemiasto.pl

Podziel się:

Oceń:

Lubań po raz drugi będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Bukowińskie Spotkania. Znamy termin imprezy.

W Jastrowskim Ośrodku Kultury zostało podpisane porozumienia dotyczące jednego z największych festiwali w Europie - "Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Bukowińskie Spotkania". Będzie to już XXX edycja tego wydarzenia.

W konferencji wzięły udział strony przedstawicieli krajów i miast, w których festiwal się odbywa. Przyjechały delegacje z Ukrainy - Czerniowiec, Węgier - Bonyhad, Rumunii - Campulung Moldovenesc oraz Polski - z Lubania, Dzierżoniowa, Piły oraz Jastrowia. Nasze miasto reprezentował wiceburmistrz Lubania Mateusz Zajdel oraz dyrektor MDK Bartosz Kuświk.

Delegacje przywiozły ze sobą zespoły, które dały próbkę swoich możliwości.

- Porozumienie podpisane, w dniach 22-23 sierpnia br. odbędzie się w Lubaniu druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Bukowińskie Spotkania, z udziałem zespołów z Ukrainy, Rumuni, Węgier i Polski - napisał na swoim Facebook-owym profilu Bartosz Kuświk, dyrektor MDK w Lubaniu.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 04.02.2019, 11:57
bezstronna, faktycznie pan Kuswik stara się ,a nasz burmistrz niestety stawia obrzydliwe odlewy po parkach i niepotrzebnie trwoni finanse na kątek miłości ,po co to komu?????????????
Zawiedziony rodzic
Zawiedziony rodzic 29.01.2019, 15:55
Jeżeli tylko burmistrz ośmieli się zwolnić Pana dyrektora zobaczycie co się wydarzy, rodzice, pracownicy, uczestnicy zajęć, orkiestra, grupy działające w MDK zrobią taką akcję, że szanowny włodarz się nie pozbiera. Po ostatniej komisji, na którą burmistrz przyszedł bez żadnych konkretów w sprawie remontu, wspomniana wyżej grupa jest wściekła. Więc jak burmistrz chce wojny o MDK to będzie ją miał.
Pracownik MDK
Pracownik MDK 29.01.2019, 09:45
Przykre jest to, że ktoś angażuje się, robi wszystko co możliwe, a władze miasta rozważają jego zwolnienie. Brak logicznego myślenia włodarzy Lubania doprowadzi do upadku kulturalnego tego miasta.
Jacek
Jacek 28.01.2019, 15:00
Życzymy panu dyrektorowi lubańskiego MDK, aby dotrwał do festiwalu na swoim stanowisku. Gdyby nie dyrektor Kuświk takiego festiwalu, jak i wielu innych imprez w mieście, by nie było.

Pozostałe