Dwie mieszkanki Lubania oskarżone

  • 16.01.2019, 15:51 (aktualizacja 16.01.2019, 19:57)
  • red./Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Dwie mieszkanki Lubania oskarżone

Podziel się:

Oceń:

Dwie mieszkanki Lubania, Adrianna N. oraz Aleksandra M. zostały oskarżone o posługiwanie się cudzymi dokumentami, podrabianie dokumentów oraz poświadczanie nieprawdy. Kobiety w ten sposób wyłudzały kredyty, usługi telekomunikacyjne i sprzęt elektroniczny.

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkankom Lubania oskarżonym o popełnienie w okresie od marca do czerwca 2018 roku szeregu przestępstw polegających na podrabianiu i poświadczaniu nieprawdy w dokumentach, posługiwaniu się cudzymi dokumentami w celu wyłudzenia kredytów, usług telekomunikacyjnych i sprzętu elektronicznego oraz inne czyny zabronione.

25-letniej Adriannie N. zarzucono popełnienie łącznie piętnastu przestępstw. Kobieta podrabiała dokumenty w postaci zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach, posługiwała się dokumentami oraz danymi innych osób, wprowadzała w błąd pracowników banków i innych firm co do swojej tożsamości, a także miejsca pracy i dochodów, dzięki czemu podpisywała umowy z operatorami telekomunikacyjnymi uzyskując sprzęt w postaci telefonów komórkowych oraz tabletów. Działając w podobny sposób wyłudziła ona kredyty w kilku bankach oraz  podobnych instytucjach.

Oskarżona doprowadziła wyrządziła pokrzywdzonym podmiotom szkody majątkowe w łącznej wysokości ponad stu tysięcy złotych, uzyskując między innymi kredyty w wysokości 25 oraz 36 tysięcy złotych, czy sprzęt elektroniczny o wartości od 800 do 5 tysięcy złotych.

Zarzuty popełnienia czterech przestępstw ogłoszono także jej kuzynce, 24-letniej Aleksandrze M. Kobieta pomogła Adriannie N. w ten sposób, że przekazała jej dane osobowe swojej znajomej. Przy ich wykorzystaniu Adrianna M. zamówiła przez Internet replikę dowodu osobistego, którym następnie posługiwała się przy popełnianiu kolejnych oszustw, podszywając się pod inną osobę. Dodatkowo, Adrianna M. korzystała także między innymi z dowodu osobistego do kolejnej osoby, a także z podrobionych przez siebie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. Aleksandra M. sama również dopuściła się kilku oszustw wyłudzając usługi telekomunikacyjne oraz aparaty telefoniczne.

Szereg podrobionych i autentycznych dokumentów wykorzystywanych dla potrzeb kolejnych czynów zabronionych zostało ujawnione podczas przeszukań przeprowadzonych w toku postępowania przygotowawczego.

Oskarżone przyznały się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Nie były one dotychczas karane sądownie. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym i zabezpieczenia majątkowe.

Popełnione przez oskarżone przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do 8 lat.

red./Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Życzliwa
Życzliwa 24.03.2019, 14:18
I co z tego jak adwokat za kasę zrobi swoje ten z Jeleniej Góry a ona dalej robi to samo i swoje tylko w innej miejscowości. Tak to jest kiedy do głowy uderza bycie gwiazda. Chyba że spalonego teatru bo *** to już dno daje za kasę. Za to w ciągu dalszym chwili się papierami jak je podrabia i jak to otwierają firmy na ludzi. To możecie łatwo sprawdzić na cedingu czy została otworzono firma. Prokuratura powinna się bardziej dobrać jej do *** i przy okazji przeswietlic znajomych najbliższych.
Bej
Bej 18.02.2019, 10:27
*** szmule hehe wszędzie tego pełno tylko w różnym stopniu s***enia ;) np takie Iwiny mają tam taką swoja Alicję ;)
Znajoma
Znajoma 07.02.2019, 19:08
Nie daleko pada jabłko od jabłoni ....
Gdy babcia kradnie wódkę w biedronce ????????
M. Wójcik
M. Wójcik 26.01.2019, 11:38
Wychodz na to i że cały Lubań wiedział tylko nikt tego nie zgłosił ja na miejscu policji zaprosiłabym wszystkich autorów tych komentarzy na posterunek ..... I przestańcie pisać inicjałami całe miasto wie o kogo chodzi .
Taksobiemysle
Taksobiemysle 26.01.2019, 09:54
Szkoda nie szkoda jedna i druga szma*** cpaja i wala się po kontach. Zamiast cpac i kraść powinny iść do normalne pracy i na odwyk. Tatuś z mamusia nie widzieli że ich corka/ki maja problem? Jedna po kasynach chodziła *** wie z kim dziecko, z najlepszą elita lubanska ??a druga całe życie w chu** sytuacji i wiecznie to bez pracy to kogoś wyjeb*.. Dziwię się że ludzie jeszcze was nie zay*** w tym lubaniu.
Sasiadka
Sasiadka 26.01.2019, 09:36
Żenada takie młode zamiast do pracy isc to okradają .Wzbogacają się na cudzej krzywdzie.Super miała sąsiadkę wynajmowała mieszkanie i rzeczy ginęły.Mam nadzieję ze juz nie wróci!!!
ppp
ppp 21.01.2019, 18:54
Gratulacje wychowania
pppwww
pppwww 21.01.2019, 18:43
Przykład idzie z góry gratulacje wychowania
Obserwator
Obserwator 21.01.2019, 05:30
Ale wstydu i problemów narobila rodzinie. Nawet jeżeli nie pujdzie siedzieć dla własnego i dzieci spokoju powinna się wyprowadzić jedna z drugą. Chodz patrząc na ich zachowanie gdzie mops albo i psychiatra. Rodzina powinna pomoc tym dwum w leczeniu
yhn
yhn 21.01.2019, 15:31
wyprowadzić? jedna udaje taką wariatkę, że nie wie co jest grane, można się posikać czytając screeny rozmów... A ja zawsze stroniłam od Olki, dzięki Bogu.
Obserwator
Obserwator 21.01.2019, 16:23
Czyli mówisz że taka linia obrony, mam nadzieję w takim razie że dostaną kary adekwatne do zbrodni. No i mops powinien zadziałać.
Obywatel
Obywatel 21.01.2019, 11:36
Takie *** nie mają za grosz wstydu więc im wszystko jedno.
Obywatel
Obywatel 21.01.2019, 02:55
Lubańskie ćpuny bawią się w najlepsze...
Tylko te ich myślenie było dosyć płytkie.
Xyz
Xyz 20.01.2019, 17:22
A. tatuś już cele ścieli ???
Szantażowany
Szantażowany 19.01.2019, 23:08
Adrianna szantażowała mnie jak jej nie wezmę kredytu na fałszywe dane to nagada na A mnie bzdur na policji i będę miał problemy.. A jak wezmę kredyt to ona będzie wypłacać sobie blikiem, a na mnie odniesie do prokuratury że w kredyt został wzięty przezemnie na fałszywe dane i bym poszedł siedzieć... Kredytu nie wziolem ale są problemy z policją bo składała fałszywe zeznania z koleżanką i pokazywała podrobione papiery lekarskie dla niej to nie problem!!! dlaczego policja jej wierzy!!!
Ssss
Ssss 27.01.2019, 14:54
No nie ladnie gruba powinna zaplacic
Xxx
Xxx 20.01.2019, 13:02
M.nie badz śmieszny bo z tego co wiem masz zakaz zbliżania się do A. i chyba to cię boli tak bardzo. Miała pieniądze to była twoją ukochaną A teraz co ma problemy pieniądze wydane to jest zła tak ?nie bądź żałosny człowieku
Marcin.
Marcin. 21.01.2019, 05:49
Bez jaj!!! ukochana???? to chyba kozy!!! dobrze ze ma bo sama sobie zapracowała.
Obserwator
Obserwator 19.01.2019, 19:37
Jak mąż głupi i dalej w domu ją trzyma to znaczy że o wszystkim wiedział, również korzystał z funduszy małżonki. Nieźle sobie to wymyślili szkoda tylko że pod uwagę dzieci nie wzieli
Ajaj
Ajaj 19.01.2019, 17:41
A mi szkoda meza Olki takiego z niego zlego zrobila wiecznie na niego zganiala a na facebooku kochana rodzinka . Żal...
Xx
Xx 19.01.2019, 16:59
Nie zdziwilabym sie jak by A. G, rowniez byla w to zamieszana?. Same bizneswomen za dyche ?
Pozyczac i oczerniac najblizszych za 10 zl . Porażka
Inny
Inny 20.01.2019, 11:07
Komentarz dodany z powodu nienawiści do A.... Jesteś kobieto żałosna. Prędzej bym się spodziewał że Ty mogłabyś być zamieszana w takie rzeczy.
Xyz
Xyz 20.01.2019, 11:01
A pani A. K.proponowałbym zmiane lekarza psychiatre.!!!Skoro Bolesławiec nie pomaga !!!!!
Anula
Anula 19.01.2019, 13:06
Fajnie ze je zlapano ale ludzie beda nie swoje kredyty latami splacac :(
Bagsj
Bagsj 18.01.2019, 20:55
Do mnie też Pani Aleksandra pisała jeszcze w lutym w tamtym roku, że na już potrzebuje przelew bo dzieci chore. Wstyd okrutny, ja bym się pod ziemię zapadła.
Abc
Abc 18.01.2019, 20:08
Ona te wszystkie pieniądze pożycza bo gra w kasynach internetowych, dlatego też chodzi ciągle wlepiona w ekran telefonu...
Ona
Ona 18.01.2019, 19:49
Czytam te wszystkie komentarze i nie mogę zrozumieć jak ktoś może być aż tak wyrachowany...Przecież osoby od których próbowała wyłudzić dane to byli jej znajomi, osoby z którymi mijała się na mieście . Zawsze oczerniała swojego męża mówiąc że zostawił ją bez kasy na leki dla dzieci bądź bez kasy na mleko.
ppp
ppp 18.01.2019, 15:17
Aleksandra M. była cwana to fakt. Gdy nie odpisywało się na jej wiadomości, zaczynała wydzwaniać na Messenger, na telefon, była w stanie wydrapać choćby te 20 zł o każdej porze dnia i nocy. Gdy się nie reagowało, wszystko zrzucała na syna Jakuba, że to on dzowni itd. Ciekaw jestem czy śledztwo wykaże na co były jej te pieniądze. Patrząc z boku niczego jej nigdy nie brakowało i zawsze wszystko miała. Osoby pokrzydzone powinny złożyć przeciw tej Pani pozew zbiorowych. Może jak posiedzi to zmądrzeje?
AniaM
AniaM 20.01.2019, 20:06
Za kradzież pewnie by dostała zawiasy ale za oszustwo, wyludzanir i podrabianie dokumentów 100% pójdą obie siedziec i nie pomoże wpływ rodziców.
Byla znajoma
Byla znajoma 19.01.2019, 10:03
Miałam tak samo za kazdym razem pisala że potrzebuje na receptę bo jej mąż zabral kartę do bankomatu później ze się rozwodzi i nie dal jej kasy na dzieci albo ze stoi z dzieckiem w jeleniej i nie ma jak wrócić.... sama jestem matką i nie wyobrażam sobie jak tak mozna robić.... dobrze tylko ze szybko zakończyłam tą znajomość...

Pozostałe