Zamknięto Escape Room w Szklarskiej Porębie

  • 08.01.2019, 22:06 (aktualizacja 08.01.2019, 22:25)
  • 24jgora.pl
Zamknięto Escape Room w Szklarskiej Porębie pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

W związku z kontrolami obiektów typu Escape Room w naszym regionie zamknięto jeden znajdujący się na terenie Szklarskiej Poręby. W kilku pozostałych stwierdzono nieprawidłowości.

Zamknięto Escape Room w Szklarskiej Porębie. Kontrole tego typu obiektów prowadzone są w całym kraju.

Kontrole mają związek z tragicznymi wydarzeniami w Koszalinie. Przypomnijmy, że wskutek pożaru w tamtejszym escape roomie zginęło 5 młodych dziewczyn. Pracownik obiektu trafił do szpitala z licznymi poparzeniami. Po tych wydarzeniach nakazano kontrole tego typu obiektów w całej Polsce, a jest ich około tysiąca. W naszym regionie najbliższe Escape Roomy znajdują się w powiecie jeleniogórskim.

W sobotę (5.01) straż pożarna przeprowadziła kontrole czterech obiektów znajdujących się na tamtym terenie. We wszystkich stwierdzono pewne uchybienia z zakresu ochrony bezpieczeństwa pożarowego i ewakuacji.

Najwięcej uwag było w obiekcie w Szklarskiej Porębie, gdzie suma tych wszystkich uwag nie pozwoliła na pozytywne zaopiniowanie obiektu. Dotyczyły one m.in. składowania materiałów łatwopalnych na drodze ewakuacyjnej i brak dróg ewakuacyjnych z pomieszczenia, które znajdowało się na nieużywanej kondygnacji – wylicza mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze.

Strażacy dopatrzyli się pewnych uchybień także w pozostałych obiektach.

Brak oznaczenia sprzętu gaśniczego, brak przeglądu sprzętu gaśniczego czy w ogóle brak gaśnic. W obiektach brakowało też właściwego oznakowania, zgodnego z polską normą – dodaje oficer prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Właściciele obiektów zostali zobowiązani do natychmiastowego naprawienia usterek. Dziś odbyły się kolejne kontrole – obiektów przy ul. Teatralnej i Sobieskiego w Jeleniej Górze, a w czwartek (10.01) strażacy skontrolują dwa obiekty w Karpaczu.

Ogółem na terenie powiatu jeleniogórskiego znajduje się 8 escape roomów. Cztery w Karpaczu, trzy w Jeleniej Górze i jeden w Szklarskiej Porębie.

24jgora.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe