Wystawa fotografii solarygraficznej

  • 7.01.2019, 16:34 (aktualizacja 20.01.2019 09:50)
  • Satyryk
Wystawa fotografii solarygraficznej
Zapraszamy do MDK na wernisaż wystawy Architektura Lubania i okolic w fotografii solarygraficznej autorstwa Łukasza Fajfrowskiego.

Autor zdjęć jest wrocławianinem - fizykiem, pracownikiem naukowym Instytutu Niskich Temperatur PAN i Uniwersytetu Medycznego. Sentyment do naszego miasta jest wynikiem lubańskich korzeni jego rodziców. Podczas wakacji poznał uroki Lubania i okolic. Teraz postanowił zatrzymać w kadrze architekturę zabytkowych budowli, ale jako twórca wrażliwy także obiekty popadające w ruinę. Utrwalił zarówno sztandarowe zabytki Lubania i okolic, jak również stare obiekty przemysłowe, które są wdzięcznym medium do sfotografowania metodą solarygrafii.

W latach 2013/2014 wraz z kolegą astronomem sfotografował zjawisko astronomiczne zwane ANALEMMĄ. Ich praca znalazła się w kręgu zainteresowań NASA. Doświadczenie okazało się na tyle cenne, że właśnie NASA zakupiła prawa do tego doświadczenia.

Solarygrafia /metoda otworkowa/ jest bardzo prostą metodą i co dla młodzieży jest nie bez znaczenia, nie wymaga nakładów finansowych. Zainteresuje zarówno osoby o pewnym dorobku na niwie fotografii, jak i zupełnie początkujące. O solarygrafii i analemmie dowiecie się więcej w trakcie spotkania od samego Łukasza Fajfrowskiego. Zapraszamy w piątek, o godz, 18.00 do foyer sali widowiskowej MDK na wernisaż wystawy prac tego interesującego twórcy.

www.analemma.pl

Satyryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawa
ciekawa 9.01.2019, 16:32
Z pewnością będzie ekscytujący wykład.
Maria
Maria 8.01.2019, 19:03
Szkoda,że nie będę mogła zobaczyć ?
Baśka
Baśka 8.01.2019, 13:39
.Bardzo ciekawy sposób fotografowania.

Pozostałe