Wystawa fotografii solarygraficznej

  • 07.01.2019, 16:34 (aktualizacja 20.01.2019, 09:50)
  • Satyryk
Wystawa fotografii solarygraficznej

Podziel się:

Oceń:

Zapraszamy do MDK na wernisaż wystawy Architektura Lubania i okolic w fotografii solarygraficznej autorstwa Łukasza Fajfrowskiego.

Autor zdjęć jest wrocławianinem - fizykiem, pracownikiem naukowym Instytutu Niskich Temperatur PAN i Uniwersytetu Medycznego. Sentyment do naszego miasta jest wynikiem lubańskich korzeni jego rodziców. Podczas wakacji poznał uroki Lubania i okolic. Teraz postanowił zatrzymać w kadrze architekturę zabytkowych budowli, ale jako twórca wrażliwy także obiekty popadające w ruinę. Utrwalił zarówno sztandarowe zabytki Lubania i okolic, jak również stare obiekty przemysłowe, które są wdzięcznym medium do sfotografowania metodą solarygrafii.

W latach 2013/2014 wraz z kolegą astronomem sfotografował zjawisko astronomiczne zwane ANALEMMĄ. Ich praca znalazła się w kręgu zainteresowań NASA. Doświadczenie okazało się na tyle cenne, że właśnie NASA zakupiła prawa do tego doświadczenia.

Solarygrafia /metoda otworkowa/ jest bardzo prostą metodą i co dla młodzieży jest nie bez znaczenia, nie wymaga nakładów finansowych. Zainteresuje zarówno osoby o pewnym dorobku na niwie fotografii, jak i zupełnie początkujące. O solarygrafii i analemmie dowiecie się więcej w trakcie spotkania od samego Łukasza Fajfrowskiego. Zapraszamy w piątek, o godz, 18.00 do foyer sali widowiskowej MDK na wernisaż wystawy prac tego interesującego twórcy.

www.analemma.pl

Satyryk

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawa
ciekawa 09.01.2019, 16:32
Z pewnością będzie ekscytujący wykład.
Maria
Maria 08.01.2019, 19:03
Szkoda,że nie będę mogła zobaczyć ?
Baśka
Baśka 08.01.2019, 13:39
.Bardzo ciekawy sposób fotografowania.

Pozostałe