Zmiany w samorządzie na nowy rok

  • 21.12.2018, 13:06
  • ŁCR
Zmiany w samorządzie na nowy rok

Podziel się:

Oceń:

W lubańskim samorządzie szykują się zmiany. Od początku roku zacznie pracę nowy zastępca burmistrza. Nie jest to jednak wszystko, jak zapowiada burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński, będą też inne przegrupowania.

Nowym wiceburmistrzem zostanie Mateusz Zajdel – mówi Arkadiusz Słowiński burmistrz Lubania. - Obecnie radny Rady Miasta Lubań, i, co warto podkreślić, radny, który uzyskał w mieście największą ilość głosów. To pokazuje, że cieszy się on dużym zaufaniem społecznym. Mateusz Zajdel jest osobą młodą, chętną do nauki. Mam również nadzieję, że wprowadzi pewien powiew świeżości w działanie urzędu.

Nie oznacza to, że będziemy mieć dwóch zastępców burmistrza. Dotychczasowy wiceburmistrz, Mariusz Tomiczek przestanie pełnić tę rolę, przechodząc na samodzielne stanowisko do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych, w tym środków unijnych, do spraw nadzoru nad strategią miasta Lubania i wszystkimi programami strategicznymi, które samorząd miasta Lubania dotychczas wygenerował, współpracy z partnerami zarówno z powiatu, województwa, Polski jak i z zagranicą.

- Podtrzymuję to, co swego czasu obiecałem w roku 2010, że będę pracował z jednym wiceburmistrzem w samorządzie i tak trzymam się od roku 2010 tej deklaracji - komentuje Arkadiusz Słowiński. - To będą nowe zadania Mariusza Tomiczka, zbieżne z tym, co robił wcześniej w starostwie powiatowym. Będzie mógł skupić się tylko na tym i formalnie będzie to  bezpośrednia podległość pod moją osobę, z tych zadań będzie rozliczany. Oczywiście przez pewien czas również pomoże przy sprawach oświatowych.

Kolejne zmiany organizacyjne nastąpią w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej.

- Wydzielamy tam dwie komórki. W jednej, z naczelnikiem Tomaszem Bernackim pozostanie sama Gospodarka Przestrzenna, zostaje również zieleń, zostają również drzewa, bezdomne zwierzęta - informuje burmistrz Lubania. - Z wydziału wydzielamy zaś referat inwestycji, którym pokieruje Marcin Kociański, dotychczasowy zastępca naczelnika wydziału OŚiGP. Ten referat podlegać będzie bezpośrednio pode mnie. Wracamy tu do stanu sprzed 2014 i połączenia wydziałów. Praca urzędu jest pewną układanką osób, zakresów obowiązków, w różnych okresach to różnie wygląda, ale najważniejsze, żeby było skutecznie.

ŁCR

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lepiej dla lubania
lepiej dla lubania 26.12.2018, 07:49
A teraz ciekawe jakie wynagrodzenie będą otrzymywać obaj "wiceburmistrzowie" :) Ps. za dużo radnych jak na takie małe miasto, a za mało jest robione. Na łużyckiej rozkopali asfal pod rurociągi, a na miejsce asfaltu piach, droga obok fontanny zrobiona bo nasz burmistrz musi mieć z okna ładny widok, a obok domu wiejskiego, przy tkackiej cała ulica jak po bombardowaniu ... Po 22 alkocholu się nigdzie nie kupi, a barów, pabów aby owy alkochol można było godnie po godzinach czasu zażywać nie ma! I gdzie tu polityka ?! 0 rekreazji dla młodzieży... zrobili siłownie na dworze, szkoda że na żadnej z siłowni nie ma stacji z drążkami do podciągania! Wieka szkoda że ludzie nie uprawiający sportu, planują nam siłownie nigdy z niej wczesniej nie korzystając, jest bo jest ale bez użyteczna (dla młodych) bo stary to bedzie się rajcował czymś czego wcześniej nie widział na oczy.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 23.12.2018, 21:45
Zaprawdę powiadam Wam Siostry i Bracia! Zespól miejski Los Angeles (4 mln mieszkańców) a aglomeracja pod administracją władz miejskich - to blisko 13 mln ludzi. Ilu radnych? 12 - słownie dwunastu. Lubań powinien mieć co najwyżej 8 bo i tak z roku na rok się kurczy. Tylko pasożytniczej szamanerii i parafii przybywa.
Profesor Bartoszewski
Profesor Bartoszewski 23.12.2018, 19:43
Mateusz, wajche przełóż.
Michaił Białkov
Michaił Białkov 23.12.2018, 19:35
Samorząd w Lubaniu - teraz w rękach politycznych chorągiewek (Słoń) oraz nawiedzonych narodowo katolickich radykałów. Tu ręka ręke myje, a u*****i aż po szyje...
Hubert
Hubert 23.12.2018, 17:08
słowiński i cała jego ferajna niczego dobrego dla tej dziury lubania nie zrobi
dk
dk 23.12.2018, 16:45
Co to za pitolenie. Gdyby Platforma wygrała w Lubaniu wybory to dopiero mielibyście jazdę jak w Warszawie. Podwyższki wszystkiego po 700 proc. A tu wielki wrzask bo zmienia się wice. Darła się platforma na poprzedniego wice że źle rządzi a jak burmistrz zmienia go na innego to też hipokrytą źle.
Krzysiek
Krzysiek 23.12.2018, 09:39
Wszędzie k...wa to samo. Biurokracja i krawaciarstwo rozmnaża się jak robactwo. Łożyć na to trzeba nie mniej niż na królestwo. Drobne roszadki i tworzy się kolejny etacik. Który z Was ma prywatną firmę i tak lekko ręką zatrudnia kolejnego "kołnierzyka"? *KLIKA*
P.S. Nie mam nic do tego młodego chłopaka. Trzymam za niego kciuki.
Jajca
Jajca 23.12.2018, 08:52
Ojej! W następnej kadencji zamienią się stołkami i będzie ok. Się kręci......
Jeremi
Jeremi 22.12.2018, 18:45
Tak w skrócie mówiąc, to największym wygranym w tych wyborach jest są lubańskie parafie. Zarówno pan Zajdel jak i jego kolega po fachu z tej samej parafii zostali radnymi głównie ze względu, na to że pokazują sie co niedziela przy ołtarzu, bo ich dokonania jako radnych poprzedniej kadencji nie sposób dostrzec. Przynajmniej ja , jako mieszkaniec okręgu z którego obaj panowie startowali takich nie dostrzegam. Swoją drogą, kiedyś teść pana Zajdla też był blisko proboszcza i co skończyło sie na jednej kadencji..., a więc panie Mateuszu proszę nie rezygnowac z posługi.. bo jeszcze ludzie o panu zapomną
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 23.12.2018, 22:32
Umiłowani Siostry i Bracia!
Szukający w rzymsko katolicko-pedofilskim Kościele boga – pardon – Boga, czyli uduchowionego wsparcia to naiwniacy sami sobie gotujący parszywy los parafianina-podglebia, na którego krwawicy wyrosła zarówno potęga jak i moralna zgnilizna tej bezprzykładnej w dziejach Homo Ledwo Sapiens Instytutki Zbrodni Zorganizowanej Wokół Krzyża... Niestety "chcącemu nie dzieje się krzywda", skoro nie stać ich na wyjście z tej Stajni Augiasza i tak im z tym nasadzonym w kołysce na plecy katolickim garbem dobrze - to dobrze im tak! Płacz i płać - jak cię Szpaku nie stać by stamtąd ***! – albowiem już w ewangeliji świętej stoi:
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
Wyborca
Wyborca 23.12.2018, 20:18
Powiem więcej, aktywnych działaczy Kościelnych jest dużo więcej: Zajdel, Korcz, Otton, Glazer, Iwanow, Soiński (który wskoczy teraz za Pana Zajdel)
gość
gość 22.12.2018, 15:26
no i w ten sposób burmistrz szykuje sobie posadkę po obecnej kadencji, przecież nie jest tajemnicą, że jest to jego ostatnia kadencja jako burmistrza, a w ten sposób buduje sobie posadkę na następną jako wice. A tak nawiasem czy Pan Tomiczek dostanie konkretne cele na pozyskanie konkretnych środków, czy otrzymał ciepłą posadkę za jak mniemam niezła kasę?. Ludzie przecież to kolejna ściema szyta grubymi nićmi. A pan bufon, kto mu płaci i za co? na czyim jest etacie? . Jestem przekonany, że pytania zostaną bez odpowiedzi ze strony Burmistrza, ale może choć czytelnicy trochę przejrzą na oczy i zastanowią się przed następnymi wyborami, ot taka mrzonka!
Jaga
Jaga 22.12.2018, 13:16
Panie burmistrzu litości kolejna osoba bez kompetencji...
llllll2
llllll2 22.12.2018, 12:45
Będzie wice burmistrzem, a po przyuczeniu przez ASa (bo może rządzić jeszcze 10 lat) będzie namaszczony na jego następcę.
llll
llll 22.12.2018, 12:44
Już znalazł, będzie wice burmistrzem, a po przyuczeniu przez ASa (bo może rządzić jeszcze 10 lat) będzie namaszczony na jego następcę.
gg
gg 22.12.2018, 03:08
Wydaje się całkiem rozsądne
Krystian
Krystian 22.12.2018, 00:00
Cieszmy się,że mamy tylko jednego wiceburmistrza. Gdyby Nowy Lubań nie nagłośnił pomysłu i faktu straty dla budżetu dodatkowo ponad 100 tys. na dodatkowe uposażenie już by tak pewnie było. Warto zobaczyć retransmisję obrad Rady Miasta, gdzie widać jak ludzie burmistrza śpią, objadają się mandarynkami lub serfują po internecie znudzeni debatą nad najważniejszą uchwałą roku (budżetem).
Zośka
Zośka 23.12.2018, 22:50
.. a w tle kręci się Bufon, nie wiedzieć w jakim charakterze.
Beata
Beata 21.12.2018, 16:39
Kiedy w końcu na fotelu burmistrza, lub wiceburmistrza zasiądzie jakiś ekonomista, albo prawnik, a nie nauczyciel?
Co skłoniło burmistrza do wyboru tego pana? Że podnosił ciężary? Czy to, że gra w paradokumentalnych serialach? Czy to, że jest młody?
Niech upublicznią listę "osiągnieć" pana Zajdla jako radnego, wtedy się okaże, czy to słuszny kandydat, bo poprzez samo bycie miłym i młodym niczego się nie załatwi.
To co się wyprawia w UM woła o pomstę do nieba, takiego cyrku to by Bareja nie wymyślił. Wstyd mówić, że pochodzi się z Lubania...
Hogsofwar
Hogsofwar 22.12.2018, 11:42
Popieram pana Mateusza , znam go osobiście i powiem wam że jest to bardzo charakterny człowiek !!! . A co wam się nie podoba ??? lepiej kogoś w waszym wieku pewnie wybrać który pamięta PRL np. kierownik PGR albo cięć z alternatyw 4 . Nieroby same z układami u dawnych prezesów lat 80 .
Beata
Beata 23.12.2018, 09:58
Wystarczyłoby wybrać kogoś kto ma konkretne wykształcenie i doświadczenie.
Sama jestem w wieku pana Zajdla i wiek nie ma tu nic do rzeczy bo chodzi o kompetencje. Można mieć 30lat i być nauczycielem, a można mieć 30 lat i znać się na ekonomii, prawie i być sprawnym politykiem. Właśnie same nieroby z układami pracują obecnie w UM, a Pan Zajdwl właśnie dołączył do tego zacnego kołeczka adoracji i dożywotniego wsparcia
Wiktor
Wiktor 21.12.2018, 15:34
A w jakim charakterze kręci się po sali narad ten zdymisjonowany na pozór asystent zwany Bufonem? Też mu Pan Burmistrz jakąś posadkę "wdzięcznościową" szykuje?
k
k 22.12.2018, 16:30
Jakim trzeba być bucem Wiktor by nue wiedzieć, że na salę narad jest wstęp wolny dla wszystkich. Również dla Bufona który nie wie co pisze typu Wiktor
http
http 21.12.2018, 15:26
Powodzenia Mateusz.
Lubanin
Lubanin 21.12.2018, 14:51
Czy świetny to nie wiem. Może jako kolega tak. Ja go nie chciałem jako wice burmistrza, jak dla mnie powinien być ten który jako 2 miał najwiecej głosów. Pokladam jedynie nadzieję i zow Pan Zajdel sportowiec i traner znajdzie sposób na basen.
Krys
Krys 21.12.2018, 14:33
Cyrk na kółkach. Płakać się chce
Co oni robią naszemu miastu.
Felek
Felek 23.12.2018, 23:00
Jak to co robią? Nic nie robią... Sobie robią...

Pozostałe