Dr. Schumacher wsparł młodych sportowców

  • 09.12.2018, 14:03 (aktualizacja 09.12.2018, 14:20)
  • red.
Dr. Schumacher wsparł młodych sportowców eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Piłkarski klub z Kościelnika otrzymał 40 kompletów profesjonalnych dresów. To wynik pozytywnych relacji z firmą Dr. Schumacher, która otworzyła się na wspieranie lokalnych organizacji sportowych.

Pomysł na współpracę wyszedł od strony klubu. - Otrzymaliśmy zapytanie, czy mamy ochotę sponsorować najmłodsze grupy piłkarskie LZS Kościelnik. Praktycznie zeszliśmy się razem. Uważamy, że tego typu angażowanie się w regionie jest bardzo ważne - mówi Paul Stanek, prezes Zarządu Spółki Dr. Schumacher.

Po pożarze firma musiała się podnieść i na nowo uruchomić produkcję. Po ustabilizowaniu sytuacji przyszedł czas na kolejne rzeczy. - Firma w Niemczech wspiera różne pozytywne przedsięwzięcia. Teraz chcemy rozszerzyć taką działalność na Polskę i wspierać socjalne projekty. Wprawdzie pierwszy raz wspomagamy kluby sportowe, ale działalność charytatywną prowadzimy w regionie od dłuższego czasu - dodał Dierk Schumacher, Dyrektor Zarządzający.

- Naszym marzeniem było zaopatrzenie zawodników grup młodzieżowych w jednolite, profesjonalne dresy. Postanowiliśmy zwrócić się z prośbą do firmy Dr. Schumacher. Przedstawiliśmy formę współpracy jak również wizualizację przedsięwzięcia. W wyniku porozumienia dzieci i młodzież trenująca w naszym klubie otrzymała 40 kompletów oryginalnych, profesjonalnych dresów - nie krył radości Jarosław Rutka, prezes klubu z Kościelnika.

LZS Kościelnik oprócz dorosłej drużyny prowadzi dwie grupy młodzieżowe. Pierwszą jest sekcja skrzatów, w której piłkarskie umiejętności nabywają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Drugą tworzą trampkarze. Trenują w niej zawodnicy w przedziale 9-14 lat.

- Klub działa na zasadzie stowarzyszenia. Jest wspierany przez Urząd Gminy Lubań, jednak budżet wystarcza tylko na podstawowe potrzeby. Stawiamy na rozwój i stąd zrodziła się potrzeba pozyskiwania środków z instytucji zewnętrznych na zasadzie sponsoringu - wyjaśnił Jarosław Rutka.

red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pracownik
Pracownik 12.12.2018, 19:54
Brawo super ze strony firmy ale kiedy Schumacher wesprze pracowników i ich dzieci.
Sport
Sport 09.12.2018, 18:49
Hercun zamiast wspierać woli urealniec ceny żarówek
Mam dość
Mam dość 09.12.2018, 16:28
BRAWO LZS Kościelnik BRAWO prezes Jarek Rutka. Widzę że daliście radę sami coś załatwić i nie musieliscie czekać jak Łużyce Lubań 2 lata na pomoc w załatwieniu sponsoringu przez Pana Hofbauera, żeby nie urazić władz miasta że można coś załatwić bez ich pomocy.

Pozostałe