Kolejny zatrzymany z promilami - pomógł obywatel

  • 05.12.2018, 18:15 (aktualizacja 06.12.2018, 09:47)
  • st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP Lubań
Kolejny zatrzymany z promilami - pomógł obywatel eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci zatrzymali kolejną osobę, która mimo spożycia alkoholu zdecydowała się wsiąść za kółko. Do tego zatrzymany nie posiadał dokumentów, które uprawniałyby go do prowadzenia pojazdów. O potencjalnym kierującym "na podwójnym gazie" funkcjonariusze zostali powiadomieni telefonicznie.

We wtorek o 12.50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał informację, że ulicą Wrocławską porusza się Opel, którym kieruje prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna. W okolicy cmentarza komunalnego funkcjonariusze Ogniwa Patrolowego zauważyli wskazany przez informatora samochód. Auto miało zaparowane szyby. Policjanci dokonali zatrzymania przedmiotowego pojazdu, a po otworzeniu szyby była wyczuwalna silna woń alkoholu. Po wykonanych czynnościach okazało się, iż 40-letni mężczyzna kieruje pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiada uprawnień do kierowania.

Tylko minionego weekendu lubańscy policjanci zatrzymali trzech kierujących w tym dwóch nietrzeźwych i jednego pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości zostaje zatrzymane prawo jazdy oraz grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe