Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Leśnej

  • 27.11.2018, 14:30 (aktualizacja 27.11.2018, 19:38)
  • eLuban pl
Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Leśnej

Podziel się:

Oceń:

W piątek w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Leśnej zebrali się po raz pierwszy nowi radni, wybrani na kadencję 2018 - 2023.

Pierwsze posiedzenie radnych zwołane zostało na podstawie postanowienia Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze i miało bardzo uroczysty charakter. Obrady poprowadził radny senior –  Krzysztof Solski.

Na początku obrad przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Leśnej Wiesława Biłyk wręczyła zaświadczenia 15 rajcom o wyborze na radnego. Następnie nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. 

Kolejnym punktem obrad były wybory  prezydium Rady. W przeprowadzonym tajnym głosowaniu wyłoniono przewodniczącą Rady Miejskiej, którą została Małgorzata Borysiewicz (14 głosów za, 1 – przeciw). 

Każdy wybór niesie ze sobą nowe nadzieje, ale również oczekiwania. Patrząc na obecny skład Rady widzimy, że i ten przypadek nam to potwierdza. W tym momencie chciałabym pogratulować wszystkim radnym obecnej i minionej kadencji i przy okazji życzę wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych sobie zadań i celów, ale tak jak wspomniałam oczekiwań, które na pewno będą. Bardzo dziękuję za tak duże poparcie i zaufanie. Jest to dla mnie nowe wyzwanie, ale jestem osobą, która stawia sobie jakieś zadania w życiu i jak do tej pory zawsze im podołałam, myślę że w tym przypadku też tak będzie. Oczywiście z Państwa poparciem, i z Państwa zaufaniem. Będę się starała żeby praca w Radzie odbywała się bardzo rzetelnie i zgodnie z prawem. Celem, który sobie stawiam jako przewodnicząca Rady i do którego będę dążyć to, aby współpraca w Radzie odbywała się poza jakimikolwiek podziałami. To będzie główny cel i myślę, że takimi działaniami właśnie, taką współpracą o wiele więcej uda nam się osiągnąć. Dziękuję bardzo – mówiła przewodnicząca Rady Miejskiej w Leśnej.

Również w tajnym głosowaniu wyłoniono wiceprzewodniczącego Rady Miasta, którym został Walter Straszak (14 głosów za, 1 – przeciw),  

W jednej z poprzednich kadencji pełniłem tę funkcję przez rok i myślę, że będzie to ciekawe doświadczenie. Moim zadaniem będzie przede wszystkim pilnować tej współpracy z Panią przewodniczącą i żeby nam się pięknie, twórczo i merytorycznie pracowało. Dziękuję pięknie – mówił z kolei wiceprzewodniczący.

Zwieńczeniem sesji było złożenie ślubowania przez nowo wybranego burmistrza Leśnej – Szymona Surmacza. 

Dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy, bez względu na kogo oddali głos. Moja odpowiedzialność jest bardzo duża, odpowiedzialność za wyciągnięcie Leśnej i poprowadzenie w tym kierunku, w którym obiecaliśmy. Dzisiaj nie chcę dużo gadać, wszystko co chciałem powiedzieć powiedziałem wielokrotnie, czas gadania się skończył teraz zaczął się czas wytężonej pracy. Wszystkie moje słowa zostały zarejestrowane przy użyciu nowoczesnych technik multimedialnych, więc można to wielokrotnie powtarzać, wysyłać i trzymać po prostu za słowo. Proszę Państwa, powiem jeszcze jedną rzecz, mam nadzieję i troszeczkę to widać po tej sesji, że będzie tak normalnie, że aż nudno. - mówił po zaprzysiężeniu Szymon Surmacz, burmistrz Leśnej.

Gratulacje na ręce burmistrza złożył ustępujący burmistrz, zaproszeni goście, radni, kierownictwo Urzędu Miejskiego w Leśnej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz sołtysi. 

Podczas pierwszego posiedzenia  Rady Miejskiej  powołano również stałe komisje, które będą działały przez najbliższe pięć lat.

Komisja Rewizyjna:

Czeczot Robert – przewodniczący Komisji

Sztuba Wioletta

Solski Krzysztof

Borysiewicz Leszek

Dudziński Piotr

Męcina Katarzyna

Duś Piotr

 

Komisja Budżetu i Finansów:

Kopka Łukasz – przewodniczący Komisji

Straszak Walter

Kalińska Wioletta

Sztuba Wioletta

Oskierko Czesław

 

Komisja Infrastruktury Społecznej:

Kalińska Wioletta – przewodnicząca Komisji

Oskierko Czesław

Męcina Katarzyna

Hałas Anna

Czeczot Robert

Suśniak Piotr

 

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:

Cichocka-Kurdziko Beata - przewodnicząca Komisji

Duś Piotr

Solski Krzysztof

Borysiewicz Leszek

Suśniak Piotr

Straszak Walter.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

eLuban pl

Zdjęcia (74)


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rr
Rr 30.11.2018, 20:22
Zachecam do obejrzenia drugiej sesji.Tak powinno byc zgodnosc w imie gminy.Jedyne co mnie zirytowlo to radna chyba z Pobiednej jak celebrytka gdzie kamera tam ona.A z wypowiedzia i dykcja jak zwykle zero.
Rozżalona Kaśka
Rozżalona Kaśka 30.11.2018, 18:48
Panie Szymonie, jest pan już kilka dni burmistrzem a nic pan nie zrobił.
Karol już by w tym czasie wszystko zrobił a jak by nic nie zrobił to nie zrobił by to lepiej od pana.
Andrzej
Andrzej 30.11.2018, 11:53
czekamy kiedy będzie konkurs na Sekretarza gminy Tak jak Pan obiecał
Bankowo
Bankowo 30.11.2018, 12:56
Co nie wiecie jakie są konkursy , z góry wiedzą kto zostanie.
Aut
Aut 30.11.2018, 12:29
Konkurs hahahaha jaja sobie robicie on już wie kto bedzie.
Andrzej
Andrzej 30.11.2018, 11:49
To normalne jak za pana JS podwyżki na sam początek roboty nic A kasa musi być panie Szymonie wstyd
Fuj
Fuj 30.11.2018, 10:06
Za co 9000 burmistrz dostał wynagrodzenia jeszcze nic nie zrobił
Ja
Ja 14.12.2018, 05:57
Dostal juz taka kwote pieniedzy??
A zalega z alimentami na corke !!!!
Poza tym czy ludzie wiedza,ze zostal pozbawiony praw do dziecka?
Uciekl na wies i stworzyl sobie nowa przeklamana historie...
Radny
Radny 29.11.2018, 19:55
"Proszę Państwa, powiem jeszcze jedną rzecz, mam nadzieję i troszeczkę to widać po tej sesji, że będzie tak normalnie, że aż nudno. - mówił po zaprzysiężeniu Szymon Surmacz, burmistrz Leśnej." NO TAK BO WSZYCY RADNI CO ZAMJAST PRACOWAĆ SIEJĄ FERMENT I ZAMIESZANIE TOTALNE , SĄ PO STRONIE BURMISTRZA .
Fuj
Fuj 30.11.2018, 10:09
A od kiedy burmistrz taki katolik przejmuje sie wigilią w mieście tak pluł na poparcie proboszcza dla pana K K
Hero
Hero 14.12.2018, 05:59
Burmistrz jest bardzo chwiejny emocjonalnie w tych sprawach
To jest bardzo niepokojace...
Ciekawski
Ciekawski 29.11.2018, 15:05
Kto zastępca?
leśna
leśna 30.11.2018, 07:22
Mówił że nie będzie zastępcy tyko sekretarz . Podobno pani Krystyna J. będzie pełniła obowiązki sekretarza i vice ale to nie jest pewne .
Waldek
Waldek 30.11.2018, 12:11
A gdzie konkurs na stanowisko Sekretarza jak było powiedziane w kampanii wyborczej czyli puste obietnice Panie Szymonie karty już wcześniej zostały rozdane
Lubań
Lubań 29.11.2018, 11:35
Cały powiat z was sie śmieję wybrać partię RAZEM to co wy chcecie .Mieliście Karola którego poparli najważniejsi ludzie z dolnego śląska a co za tym idzie duże inwestycje. Niestety Szymon nic nie ugra nikt z nim nie bedzie chciał rozmawiać taka polityka .Gratulacje od parti RAZAM dla szymona na jednym z portali " teraz leśna a następna cała Polska " proszę mi wierzyć że tak nie będzie bo tylko mieszkańcy lesnej z całego kraju dali się omamić. Ale cóż tak wybrali ciekawi mnie tylko czy naprawde burmistrz się wypisał z tej partii czy tylko tak mówił ale to sie okaże jak zacznie sprowadzać fachowców z innych miast powiązanych z tą partią.
Leśna
Leśna 29.11.2018, 15:08
To co piszesz to tylko ośmieszasz tych jak to nazwałeś "najważniejszych z dolnego śląska". To co oni za polityke uprawiają , startowali chyba dlatego żeby działac na rzecz społeczeństwa i obojętnie z kim przyjdzie im współpracować , czyż nie tak? to my społeczeństwo rozliczymy ich przy następnych wyborach.
Zakłamany
Zakłamany 30.11.2018, 07:31
Widzę że czysta leśna już dała sobie spokój z problemem kopalni w naszym mieście . Tylko pan S został burmistrzem mieszkańcom Baworowa tiry przestały przeszkadzać ,już się nie kurzy . Pani Marto budzimy się ludzie pani zaufali .
Baworowo
Baworowo 30.11.2018, 12:17
To normalne Pani osiągnęła cel teraz mogą jeździć i bez plandek może się kużyć cel osiągnięty nowe Stowarzyszenie kasa z gminy wpłynie i wszystko git
Piotr
Piotr 29.11.2018, 13:13
On bedzie napewno wspomagał stowarzyszenia które go utrzymywały
mieszkanka
mieszkanka 29.11.2018, 08:48
Takiego wybraliście więc nie płakać ,ludzie w leśnej zawsze byli inni .
Mieszkanka
Mieszkanka 29.11.2018, 06:50
Pan S nie ma pojęcia o prowadzeniu gminy ale dobrze że wziął panią K.J na sekretarza ona pociągnie to .Pani Krysiu wierze w Paniom .
urzednik
urzednik 30.11.2018, 14:45
Pani jarzyna to może Jackowi odnosić i tyle jak całą poprzednią kadencję
lesna
lesna 30.11.2018, 13:00
Pani Krysia to się nadaje do tarcia chrzanu
Mieszkank
Mieszkank 28.11.2018, 14:50
Panie burmistrzu napewno bedziemy rozliczać i czekac na :
- droge alternatywną dla kopalni
- szkołę w grabiszycach
- remonty mieszkań komunalnych
- budowę nowych ujęć wody na wsiach
- busy w łiked na zastrzyki
- cieplownie w fabryce dolwis
- kanalizację
- czyste powietrze
- ściągnięcie tysiecy turystów
- pociągu leśna- lubań
- itp.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji obietnic.
Mieszkanka
Mieszkanka 29.11.2018, 10:55
Później powie że się nie dało dobrze że Gabryśka coś załatwiła to na wiosnę ruszą z robotą i będzie mówił że to on załatwił ha ha ha na wiosnę rusza ;
-remont mostu
-nowe oświetlenie
-kanalizacja na ul.Żeromskiego
-remont urzędu
Ludzie za to podziękujcie Gabrysi!!!!!!!!!!! nie szymonowi
Mieszkanka2
Mieszkanka2 29.11.2018, 13:36
Ale logika. Przez 4 lata Gabryśka rządziła i widać z jakim skutkiem bo w gminie nic się nie działo. A w przyszłym roku ruszy to wszystko do załatwiła do tej pory. Błagam. Co Wy wypisujecie!
Mieszkanka
Mieszkanka 29.11.2018, 15:21
A taka jest prawda jak by Mieszkanka2 nie wiedziala
Mieszkanka2
Mieszkanka2 30.11.2018, 07:41
Mieszkanko. Z remontem mostu gmina nie ma nic wspólnego bo to jest zadanie DSDiK we Wrocławiu a dokumentacja na ratusz została opracowana jeszcze za Surowca ...
Kat
Kat 30.11.2018, 13:54
Wszystko zostało opracowane przez pana JS tylko nic nie zostało zrobione dajcie spokój on nie nadaje sie do życia z ludzmi
aut
aut 29.11.2018, 09:27
babcie uwierzyły zbawcy narodu jaki to on nie jest cudowny i mądry a jaką ma rodzinę hahahahaha partia razem wygrała tylko w leśnej o czymś to świadczy jakich mamy mieszkańców hahahahaha
Mieszkanka Leśnej
Mieszkanka Leśnej 29.11.2018, 09:09
Szkoda że MM nie rozliczyliście z jego obietnic.
mieszkanie
mieszkanie 28.11.2018, 23:10
Nie powtarzaj się już to pisałaś oj Katarzyno.....?
bbbbbbb
bbbbbbb 28.11.2018, 13:11
Ciekawi mnie czy nowy burmistrz jeździ do domu i do pracy samochodem Gminnym za pieniądze podatników robi to zgodnie z prawem ? Celebryta z niego a może wszystkim urzędnikom kupimy samochody .
Pracownik
Pracownik 29.11.2018, 13:12
Zapewne jeszcze mieszkanie z synergii dostanie jak zmieni prezesa .
z synergii
z synergii 29.11.2018, 15:09
oby jak najszybciej ta zmiana nastąpiła
aut
aut 29.11.2018, 09:33
bo może robić co chce jest carem i 5 lat możecie pocałować go ..........hahahahahah
Rr
Rr 28.11.2018, 08:50
Nie pokazujcie tych ludzi!!! Blagam!!!Bedzie jak zwykle probowalismy ale sie nie udalo!!!
aut
aut 29.11.2018, 09:28
z osiedla ludzie się nie popisali hahahahahah
Aa
Aa 28.11.2018, 19:04
nikt ci nie każe przecież oglądać. Wiem że przegrana boli no cóż trzeba się pozbierać i dalej żyć.
Gość2
Gość2 28.11.2018, 18:34
Których ludzi ? Może pora żeby rozliczyć " remont , inwestycję , czy modernizację " drogi Orzeszkowej 3 i 3a . Szum , hałas , tajne konsultacje i co pozostało ? Równe podwórka bez kałuż . A reszta ?
Spece MM od inwestycji zapomnieli że wszystko co się robi ma służyć ludziom , mieszkańcom a nie łamańce , dewastacja krawężników z których 3/4 było w stanie dobrym . Reszta jest tragedią . 95% i tak nie chodzi po schodach bo po nich nie da się normalnie przejść . Gdzie barierka dla ludzi na tej ścieżce . Gdzie możliwość dla matki z wózkiem ?Jak dojść zimą do śmieci ? Można to było wszystko zrobić i za te same pieniądze. Inspektor od inwestycji mieszka gdzie indziej i za cholerę tego nie zrozumie . To jest temat który wymagał konsultacji a pan S I pan GP nie zrozumieli tego . W/w to nie wszystkie zarzuty .
Wspaniałe słupki na drodze . Czekamy na neon nad miejscem dla niepełnosprawnych . Niepełnosprawni tam nie parkują bo mają miejsca przyznane przez MM . Super .
aut
aut 29.11.2018, 09:31
pan s też mieszka w gminie od kilku lat i nawet nie ma mieszkania swojego tez nie wie co w leśnej jest potrzebne a ludzie go wybrali

Pozostałe