Druga tura w Gminie Lubań. Lista radnych

  • 22.10.2018, 11:28 (aktualizacja 22.10.2018, 13:29)
  • red.
Druga tura w Gminie Lubań. Lista radnych eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Znamy nieoficjalne wyniki, jak rozkładały się głosy w wyborach na urząd wójta Gminy Lubań.

Również w gminie Lubań wyborcy 4 listopada spotkają się przy urnach. W gminie Lubań naprzeciwko siebie staną Aneta Usyk i Zbigniew Hercuń.

Znamy też nieoficjalne wyniki, jak rozkładały się głosy w poszczególnych miejscowościach.

Lp. Miejscowość Hercuń Zbigniew Usyk Aneta Zjawin Zbigniew
1. Henryków 208 39 43
2. Kościelnik 161 152 140
3. Mściszów 52 58 18
4. Radogoszcz 78 46 33
5. Nawojów 109 86 41
6. Pisarzowice 234 120 287
7. Radostów 100 300 42
8. Uniegoszcz 51 132 73
  Suma 993 933 577
  Procent 38,15 % 35,84 % 26,01 %

Uzyskaliśmy również nieoficjalną listę radnych, którzy zasiadać będą w Radzie Gminy Lubań przez najbliższe 5 lat:

Pisarzowice
Szpytma Jerzy

Woźniak Leszek

Klimczyk Krzysztof

Uniegoszcz

Miazga Krzysztof

Nawojów Łużycki

Łasica Aleksandra

Mściszów

Zioła Adrian

Radostów Górny

Maciejko Józef

Radostów Dol. i Śr.

Usyk Andrzej

Radogoszcz

Leszczyński Ryszard

Nawojów Śląski

Hybińska Wanda

Henryków Lubańskiego

Trefler Teresa

Cwynar Kazimierz

Kościelnik

Kaleta Marian

Kościelnik Dol.

Jańczak Małgorzata

Jałowiec

Szydlak Bartosz

red.

Komentarze (597)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.11.2018, 08:08
Ciekawe, co teraz pocznie p. AU?
mieszkaniec2
mieszkaniec2 05.11.2018, 15:43
jak to co pocznie ma gospodarke wiec gumowce i do stajenki tam roboty tez wiele ..
Radzio
Radzio 03.11.2018, 01:05
Czytając program wyborczy Pani A.U jest przecież realizowany od 8 lat. Bo co ? rozpisane w szczegółach ? Np:. bezpłatna poradnia prawna ? Korzystałem z niej przecież w zeszłym roku. Zdobywanie środków unijnych przez kompetentną Pracownicę U.G. . Jest wiele innych kontrowersyjnych dubli. Ściąganie i rozpisywanie się nic nie da. Ludzie opamiętajcie się. Takiego Włodarza jak Pan Hercuń nie było od lat. Młodzi nie pamiętają, zatem mało wiedzą, a omamianie innych to jak wirus zakaźny. Zatem do Niedzieli, zatroszczcie się o swoje dzieci i wnuki. Stawiam na szczerość, a nie po trupach do celu.
Kolega Bysia
Kolega Bysia 02.11.2018, 21:19
No i doszliśmy do takiego momentu że należy zdecydować kto ma kierować gminą przez najbliższe 5 lat. Osobiście życzę zwycięstwa dla obojga kandydatów , niech zwycięży lepszy .Najważniejsze jest to że odpadł ten trzeci , czyli Bysio Zjawin . Obserwując jego wpisy na tutejszych forach na pewno należy mu się medal pierwszego pacana Gminy Lubań .Pozdrowienia dla mieszkańców gminy.
obserwator
obserwator 02.11.2018, 21:08
maniek ty mówisz o wójcie popatrz na siebie w jaki sposób zostałeś radnym
Anonim
Anonim 02.11.2018, 21:05
Jako zastępca wójta też Pani miała na to wpływ co się dzieje. A teraz tylko oczernianie i-to też była praca zastępcy. Mam nadzieję, że ludzie się obudzą i wybiorą Pana Hercunia który jakby nie było dużo zrobił.

Na pewno nie oczernia i nie skłóca ludzi! To nie przedszkole
Oswieciciel
Oswieciciel 02.11.2018, 19:36
Panie wójcie Hercuń! Niech Pan wygra dla nas. Mamy dość manipulacji p. A. Usyk. Dość niezdrowej atmosfery którą stwarza ta pani. Dość jej kilku stronicowych elaboratów o jej programie, który w rzeczywistości jest powieleniem Pana programu i w których Pani ta tylko oczernia i manipuluje. Bez tej pani zapanuje spokoj. Dość wypierania się p. Usyk ze nie miała na nic wpływu na stanowisku zastępcy wojta. Traktował ja Pan jako partnera, a ona teraz tak się Panu odwdzięcza, że kłamie na Pana temat. Fatalna kampania p. Usyk oparta na niesłusznym oczernianiu Wójta Gminy Lubań P. Hercunia. I Pana spokój i zdrowy rozsądek i nie poddawanie się zaczepkom P. Usyk na niskim poziomie. To szanujemy.
Pani Usyk z jednej strony pisze ze będzie chciała prowadzić zrownowazony rozwój gminy a z drugiej ostro podkreśla, ze ma swoich radnych i chce z nimi rzadzic samodzielnie. A pozostali radni, którzy weszli z innych komitetow już by się nie liczyli, co nie? I wioski przez nich reprezentowane nic by nie dostaly bo nie sa z ugrupowania p. Usyk? O nie, nie takich rządów chcemy. Poza tym radni p. Usyk to żadna rewelacja. Przynajmniej niektorzy. Chwiejni jak choragiewka i podatni na kaskę. I podkulą ogony jak Pan Hercuń wygra w niedzielę i zapomną o " szczytnych" ideach p. Usyk .
I mamy nadzieje ze Pan coś zrobi z tymi szpiclami p. Usyk. To jest obrzydliwe tak donosić zwlaszcza ze p. Usyk donosila tez na ludzi. I obrzydliwe jest wić kłamstwa na pracodawcę, bo p. Usyk ma wygrac. Te dwie panie z urzędu z pokoju na dole, które pracują przy wodociągach. Można znieść wiele- brak kompetencji, kultury, czasu, ale knucie pod pracodawcą to już jest obrzydliwe.
Zbigniew Hercuń - Kandydat Godny Zaufania
Zbigniew Hercuń - Kandydat Godny Zaufania 02.11.2018, 19:09
Teraz, kiedy Pan Hercuń przejrzał na oczy i zrozumiał, jakim człowiekiem jest Pani Usyk, nie tylko w samym urzędzie ale i w całej gminie atmosfera się znacznie poprawiła ... Jako mieszkaniec bardzo się cieszę, że potrafi Pan zjednać ludzi i zapomnieć o tym - co było złe. Jest Pan Jedynym Kandydatem Godnym tego stanowiska !
Otwórzmy oczy!
Otwórzmy oczy! 02.11.2018, 18:56
Drodzy Wyborcy! Oddajmy mądrze swój głos na Zbigniewa Hercunia. Wybór ten zapewni rozwój i bezpieczeństwo Naszej Gminie, a przede wszystkim spokój i stabilizację na kolejne 5 lat. Nie dajmy się zmanipulować! Nie stać nas bowiem na podjęcie tak ogromnego ryzyka jakim byłby wybór Pani Anety Usyk. Przyglądając się chociażby prowadzonej kampanii, czuję niepokój i wiem, że rozczarowanie przyszłoby dużo szybciej, niż się tego spodziewalibyśmy. Pani Anecie brakuje przede wszystkim dojrzałości, doświadczenia i dobrych manier. Prawdą jest także to, że posiada ona cechy charakteru, których nie powinna posiadać osoba piastująca tak ważne stanowisko. Pani Aneto to nie jest Pani czas ... myślę, że ten czas nie powinien nigdy dla Pani nadejść. Wymaga Pani bowiem ogromnej pracy nad swoją osobą!
Wuj
Wuj 02.11.2018, 18:29
Córeczki dajcie już spokuj z propagandą już dość nakłamaliśmy i obiecaliśmy
Cleo
Cleo 02.11.2018, 18:02
Kampania wyborcza zweryfikowała kto jest kim. Pan Hercuń prowadził ją z godnością i szacunkiem. Tym samym okazał szacunek nam mieszkańcom. Takiego Wójta potrzebuje Nasza Gmina. Zagwarantuje nam to spokojny i bezpieczny rozwój. Podsumował On swoją kampanię bardzo subtelnie i z klasą, szanując przy tym obecny czas zadumy. Podziękował i docenił Wszystkich tych, ktòrzy przyczynili się do pracy na rzecz Gminy. Pani Aneta.....niestety.....sama wystawiła swoją naganną opinię.
Samopodsumowanie kandydatki
Samopodsumowanie kandydatki 02.11.2018, 17:52
I ukazał się prawdziwy obraz Pani Usyk! Nawet w podsumowaniu kampanii wyborczej pokazała swoją naturę, zero klasy! W tak ważnym dla nas wszystkich czasie "Dniu Zadusznych" nie powstrzymuje się od opluwania osoby Pana Hercunia. Za nic ma uczucia innych ludzi. Pęd, pęd i jeszcze raz pęd do władzy! Swoją kampanię poprowadziła w bardzo złym i nietaktownym kierunku, miejmy nadzieję, że 4 listopada zbierze żniwa i poniesie klęskę!
Mieszkaniec R.G.
Mieszkaniec R.G. 02.11.2018, 17:35
Pani Usyk wypisiję pani że będzie razem z radnymi rozwijać gminę a tymczasem jeśli chodzi o rozwój RADOSTOWA to robi Pani tylko to co pasuję rodzinie Usyków i ich kolesi . NIE CHCEMY GMINY RODZINY USYK.
Ma pan nasz głos PANIE WÓJCIE.
Radzio
Radzio 02.11.2018, 15:45
Pani A.U. ma napisane na plakacie wyborczym "Zawsze po stronie ludzi". Oby na pewno ? bo ja bym mógł "Krzyżować z kimś o to szable". Raczej po stronie tych, których się lubi, reszta jest bo jest. Spójrzcie na dzisiejsze podsumowanie kampanii wyborczej, obydwu Kandydatów kto i ile ma do powiedzenia. Skromność jest atutem !!!!!!. Zastanówcie się drodzy mieszkańcy Gminy Wiejskiej Lubań, czy rzeczywiście chcecie taką osobę na stanowisko Waszego Włodarza. 8 x TAK dla Pana Z.H.
Wyborca
Wyborca 02.11.2018, 14:25
Pani aneto opluła pani Hercunia i plic pani bedzie przez 5 lat na wszytkich mieszkańców
Maniek
Maniek 01.11.2018, 22:21
Mieszkańcy gminy Lubań Pan Hercuń szuka poparcia u ludzi którzy byli przeciwnikami jego osoby. Ostatnio ukazały się ulotki Pana Hercunia, w których Pan Madziarz popiera kandydaturę wójta. Zastanawiam się do czego posunie się obecny wójt . Osoba która wyraziła chęć poparcia była strasznym przeciwnikiem pana Hercunia, przed jego objęciem władzy w gminie Lubań. Zastanawiające jest bardzo jak można szybko dojść do porozumienia, żeby tylko się utrzymać na stołku. Ludzie przeanalizujmy w jaką stronę zmierza polityka prowadzona obecnego włodarza Gminy. Twierdze, że zaczyna się tworzyć układ osób które myślą o swoich dobrach, a nie o Gminie Lubań.
enderm
enderm 02.11.2018, 21:41
po trupach do celu dla tego pana nic się nie liczy tylko wygrana obrzydliwe
Gucio
Gucio 02.11.2018, 19:15
A do czego posuwa sie P. A.U. na fb jak ktos tylko pisze ze ją popiera to odrazu jest : prosze rodzine namówic każdy glos sie liczy . A może ktoś nie ma ochoty mówic i nakłaniac rodzinę na kogo ma glosować ! !!
Gucio
Gucio 02.11.2018, 16:36
Ostatnimi siłam wielki krzyk rozpaczy z waszej strony żenada !!!! Jeszcze macie kilka godzin plujcie jadem , obrzucajcie blotem i kłamstwami bo właśnie takie jest twoje oblicze Anetko . Życzę ci tego samego co ty życzyłabyś swojemu przeciwnikowi . Jakoś jego kampania jest spokojna bez opluwania a twoja ? Ale cóż mam nadzieję że ludzie mają swój rozum i wybiorą odowiedniego człowieka do reprezentowania gminy . Bo nie zapominajmy ze gmine reprezentuje wójt a caly mechanizm decydujacy to rada gminy .
doManiek
doManiek 02.11.2018, 16:11
i tu sie zgadzam u mnie też nie miał poparcia !!! Ale teraz ma mój głos ...a przez co ....przez brudną kampanie p AU. I CIAGŁE OCZERNIANIE Wójta ... nie chcem takiego Wójta który skłuca mieszkanców i nastawia przeciw ...jak słysze A.U .. TO TAK JAK BYM SŁUCHAŁ Schetyne z PO ...Ciągle jedno zdanie bo PIS PIS PIS ....TAK TERAZ SŁYSZE A.U ..Wójt Wójt Wójt ... precz z takim Wójtem jak p. A.U. JEJ HASŁO POWINNO BRZMIEĆ KASA KASA KASA STOŁEK STOŁEK .. ..
Pelagia
Pelagia 31.10.2018, 22:41
Gdyby wynagrodzenie na stanowisko wójta!!! wynosiło tyle co, szeregowego pracownika gminy, na wójta wakat byłby wolny.
Tylko władza się liczy...
Tylko władza się liczy... 02.11.2018, 18:29
No nie wiem, co niektórymi kieruje żądza władzy ... nawet za małe pieniądze. Czują satysfakcje, że mogą decydować o losie innych. Jedna taka Pani myślę, że nie pohamowałaby się nawet przy nikłym wynagrodzeniu....
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 31.10.2018, 21:41
Ludzie oczym wy piszecie ludzie nie maja wody a wam sa wazniejsze szatnie gdze jest logika i zastanowcie sie ze na pierwszym miejscu powinny byc zalatwione podstawowe zeczy a nie jakies sztnie
7:)
7:) 02.11.2018, 21:44
Ale jest szatnia to po co komu woda
Lucyna
Lucyna 31.10.2018, 21:20
Panie wójcie ostatnia prosta do zwycięstwa!!! Trzymamy kciuki!!! Człowiekiem się JEST a na stanowisku się BYWA.
Radostów-Szrek
Radostów-Szrek 31.10.2018, 16:01
Hej ludziska głosujcie na Hercunia !!!- z nim to chociaż wiemy z kim tańczymy- on będzie taki sam jak był ale nie jest podły ani podstępny!!! a ona ......wy chyba nie wiecie z kim macie do czynienia!!!
dlb
dlb 31.10.2018, 20:49
Krzyk rozpaczy. Wiemy. Głosujemy na Anetę
Do dlb
Do dlb 31.10.2018, 21:17
To jest wasz ostatni krzyk... przed wygraną Hercunia.
Mieszkaniec R.S
Mieszkaniec R.S 31.10.2018, 15:31
Dlaczego Pan Wójt dziś tj.31.10.2018r. ok godz.14:00 czyli w godzinach urzędowania,zamiast przebywać w urzędzie czyli w miejscu pracy, prowadzi dziś w Radostowie kampanię wyborczą jeżdżąc od domu do domu nawiedzając mieszkańców?Ja też bym chciał w godzinach pracy załatwiać swoje prywatne sprawy i mieć za to 100% płatne.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.11.2018, 21:34
Weź urlop.
do mieszkanca
do mieszkanca 02.11.2018, 16:18
Dlaczego Gumis z Czerwoną torebką ganiał po Radogoszczy od domu do domu ..to takie tanie ..a wy widzicie tylko Wójta który był w ten dzien na urlopie ..
&@!
&@! 01.11.2018, 15:11
Dlaczego chodzi po domach , nachodzi nagabuje przekonuje to chyba mija się z celem takie to tanie . W dzisiejszych czasach takie metody . Mało przekonujące a wręcz przeciwne . Obieca każdemu co tylko chcecie oby tylko wygrać
Ja
Ja 01.11.2018, 18:42
Pani Usyk też chodzi po domach
Zaintereowany
Zaintereowany 31.10.2018, 21:32
Akurat na urlopie napewno nie na L4 yak jak pani usyk
Zorientowany
Zorientowany 31.10.2018, 21:18
Znowu atak a może tak najpierw należy sprawdzić a potem siać zamęt _ Wójt prowadzi kampanię na urlopie. Jeżeli chcesz pisać bzdury to się najpierw upewnij żeby nie wyjść na głup...
xx
xx 01.11.2018, 07:49
No właśnie. Najpierw sprawdź. Pani Usyk jest na urlopie.
bu bu
bu bu 31.10.2018, 19:20
Jest na urlopie

Pozostałe