Ankieta. Kto powinien zostać burmistrzem Lubania?

  • 18.10.2018, 08:04 (aktualizacja 18.10.2018, 17:46)
  • red.
Ankieta. Kto powinien zostać burmistrzem Lubania?
Podziel się:
Oceń:
Już 21 października odbędą się Wybory Samorządowe 2018, w ich trakcie wyborcy zdecydują kto zasiądzie w fotelu burmistrza w lubańskim magistracie. W związku z tym proponujemy wzięcie udziału w sondażu, który w pewnym stopniu pokaże panujące nastroje.

Oczywiście to nie jest doskonała metoda głosowania i udział w ankiecie należy traktować jako zabawę. O ostatecznym wyniku zadecydujemy właśnie 21 października, dlatego też polecamy wzięcie udziału w wyborach.

red.

Komentarze (91)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hgh
Hgh 21.10.2018, 22:43
Wituś prowadzi w jedbym obwidzie
a
a 22.10.2018, 13:37
I na tym się skończyło
Wyborca
Wyborca 19.10.2018, 23:10
Zamień X na rzeczy ważne w Twojej okolicy. TWÓJ GŁOS MA MOC. Idźcie na wybory 21.10.2018 r. Dokonajcie dobrego wyboru.
zenobi
zenobi 19.10.2018, 23:02
Ten pomysł z Witkiem Chojnackim mało poważny. Kiedy PO wreszcie zrozumie że ich czas w Lubaniu bezpowrotnie minął? Ludzie na nich reagują awersyjnie.
Realista
Realista 19.10.2018, 23:44
Mija to czas kościółkowych i PIS : ) Przekonacie się w poniedziałek.
a
a 22.10.2018, 13:37
no i jak tam Realista?
x
x 19.10.2018, 19:10
POmpowano i POmpowano Witka Chojnackiego a balon już ledwo zipie i zaraz pęknie. Wszyscy się pytają czego Witek Chojnacki chce? Po co uparł się teraz zmieniać obecnego burmistrza na swoją personę? O co gościowi chodzi?
Rozumiem, że chcą zmiany burmistrza zwolnieni z urzędu chyba mało kompetentni pracownicy i ci którzy wcześniej zajmowali wysokie stanowiska zadzierając nosa (oj pamiętamy, pamiętamy tą arogancję i butę) ale to stanowczo za mało aby ludzi przekonać, że muszą głosować na powrót starego. Wasze problemy z sobą lubaniaków nic a nic nie obchodzą.
9999
9999 19.10.2018, 22:17
Wiciu zgodził się dla starych POmpowców zostać ich burmistrzem. Robi co mu każą. Bo oni są mściwi i pamiętliwi i nawet za 100 lat nie odpuszczą Arkowi podwójnej przegranej. Za 5 lat też coś wymyślą. Bo są pomysłowi jak w filmie "Sąsiedzi"
Do x
Do x 19.10.2018, 21:25
Nie wiem co piłeś, ale przedawkowałeś. Niezła jazda, widać że masz jakąś obsesję
123,
123, 19.10.2018, 20:14
Boli?
jan
jan 19.10.2018, 16:53
Macie wszyscy problemy ...to jedzcie do olszyny .cudowne miasto ...,przepieknie sie rozwija ...powstają nowe miejsca pracy...nie ma ubóstwa ,wszystko kwitnie ,jest jak wraju..?
Kola
Kola 19.10.2018, 16:52
Widzę, że jak PiS, Sławiński i jego komitet dostali sra.. ki i zaczęli kojarzyć Pana Chojnacki ego a to z PO, Rowinski itd. Wiemy, że on obecnie reprezentuje barwy PIS w swoim komitecie ma wielu farbowanych wolności owoców, byłych wieloletnich radnych Rowinskiego np. P. KRASKA. O co chodzi Arkowi?, O stołek i kasę. Ciężko jest być szara ziem po 8 latach, prawda Arku? I nic tu nie pomoże zaklinianie rzeczywistości. Nie dałeś rady
a
a 19.10.2018, 18:58
LITOŚCI. Kogo chcecie oszukać? Wszyscy o tym mówią, że za Chojnackim stoi cała zgraja z PO.
bez ogródek
bez ogródek 19.10.2018, 16:07
Napisałem komentarz, dodałem i CENZURA !!! Pojawił się napis, że mój komentarz ukaże się po zaakceptowaniu przez moderatora ! Może tak może nie, WĄTPIĘ !!! Wiem ukaże się po wyborach czyli 22.10.2018 r.
s
s 19.10.2018, 14:20
Mnie Chojnacki nie przekonał. To jakaś porażka. Tym razem oddaje głos na Słowińskiego.
zz
zz 19.10.2018, 13:16
Nie wystarczy kogoś opalić, podpudrować, ubrać w garnitur i wyuczyć paru zdań by ludzie to kupili. Platforma powinna zmienić doradców bo takie chwyty nie przejdą.
Ludzie wiedzą, że witek Chojnacki to tylko marionetka pociągana z tylnego siedzenia.
Przecież banery, filmiki, obsługa stron internetowych kosztują dziesiątki tysięcy złoty. Rozumiem, że Witek (niezależny kandydat?) zbierał kase na kampanię na ulicy a ludzie ze łzami w oczach oddawali mu ostatni grosz by sobie wydrukował banery?
Jakiż on tam niezależny. Wszystko kosztuje a co kosztuje trzeba spłacać.
Stoją przy nim na zdjęciach prominenti działacze PO. To mówi dużo.
Robert l
Robert l 19.10.2018, 15:25
Dzialacze powiedzieli mu Witku zacznij chodzić do kosciola tam jest elektorat i Witek zaczął chodzić. ?. Powiedzieli usmiechaj sie do ludzi, witaj sie ze wszystkimi i on od miesiąca 3 razy dziennie mowi mi " dzień dobry "?. Dzialacze ktorzy obejmą ewentualnie stanowiska maja nas mieszkancow za idiotow ale my sie nie nabierzemy
ABC
ABC 19.10.2018, 15:05
W KWW Chojnackiego na 29ciu kandydatów są tylko 3 osoby z PO (Kardela, Wydra , Rogacki). Łatwo to sprawdzić. A w komitecie Słowińkiego większość PiSowców. Kto finansuje Jego kampanię? Sprawozdania finansowe z rozliczenia kampanii są jawne i będzie można zobaczyć kto i ile .....
niePOdrodzenam
niePOdrodzenam 19.10.2018, 17:46
To po co wstawiali tych starców z PO? Milicjanta Rogackiego? A spotkania wojenne nie obywają się czasem u Pani Wydrowej z PO? Na mieście ludzie mówią, że PO trzyma Chojnackiego i Daszkiewicza na sznurkach jak marionetki.
Janusz z Grażyną
Janusz z Grażyną 19.10.2018, 19:16
Tak, to prawda. Pięć lat temu w tym samym miejscu prowadzono kampanie Rowinskiego?. W tym roku Rowinski wycofal sie jednak twierdząc ze to nie ma sensu, zwlaszcza ze dwa razy przegral ze Slowinskim. Dlatego szybko znaleziono kogos kto zgodzi sie dla nich zostac burmistrzem?. Chojnacki byl juz w Rodzinach katolickich , byl w pis to teraz PO nie jest mu straszne. Ale sobie wybrali kandydata
1234
1234 19.10.2018, 20:15
Boli Cie? arek weź się do pracy
Wiem
Wiem 19.10.2018, 17:11
I komuchow!
nnnnnn
nnnnnn 19.10.2018, 15:58
Ludzie jednak mówią że Chojnacki to PO i Rowiński. Nie róbcie wałków z ludzi. Litości
przegoniony interesant
przegoniony interesant 19.10.2018, 10:33
Pytanie nie do starosty a do burmistrza. Opłata skarbowa jest dochodem Gminy Miejskiej Lubań i punkt pobierania opłat jest podwykonawcą Banku BGŻ obsługującego Urząd Miasta Lubań i posiadającego w dalszym ciągu punk kasowy w budynku Starostwa, w którym dotychczas można było wnosić opłaty skarbowe.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.10.2018, 21:07
To nie są kompetencje Starosty i nie podejmuje on decyzji w tej sprawie. 10.09.2018 r. Urząd Miasta Lubań poinformował, że w punkcie kasowym Monetia Sp. z o.o. można dokonywać wpłat na konta Gminy Miejskiej Lubań i jej jednostek organizacyjnych. Pytanie słusznie skierowane do organu wykonawczego gminy – burmistrza.
z
z 19.10.2018, 14:06
Co to za brednie.
Punkt jest w starostwie i starota ma się dogadać tak by było ludziom wygodnie a nie na złość.
coś nie tak z tym starostą.
Obywatel
Obywatel 19.10.2018, 20:17
Opłata skarbowa to dochód własny gminy i wpłaca się ją na rachunek Gminy Miejskiej Lubań Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Miasto podjęło decyzję, że można ją uiszczać w dedykowanym punkcie Monetia Sp. z o. o. Kasa banku BGŻ w Starostwie otrzymała dyspozycję o zakazie przyjmowania opłat na rzecz miasta i jego jednostek organizacyjnych. Taka polityka banku
i decyzje miasta. Powiatowi nic do tego.
z
z 19.10.2018, 09:48
Po co tyle krzyku? PO narobiła p.Chojnackiemu nadziei i on w nie uwierzył. Nakręcili go wirtualnie i sami w to uwierzyli.
Normalni ludzie dziwią się jemu, że dał twarz lubańskim działaczom platformy.
Kampania Chojnackiego nic nie zmieniła. Popierają go tylko zażarci polityczni przeciwnicy Słowińskiego (ci sami którzy walczą z burmistrzem od pierwszego dnia jego wyboru), a Chojnackiego poparli nie dla jego zalet tylko z nienawiści do Słowińskiego. Każdego by poparli byle on mógł zaszkodzić Słowińskiemu. Szkoda cie panie Chojnacki. Dałeś się wykorzystać.
Poza tym coraz bardziej brutalna kampania. Wczoraj znalazłem paszkwil pod bramą na Słowińskiego. Marny bo marny ale po co w ogóle takie coś. Wstyd. Zaczyna się jak 4 lata temu.
Poza tym nikt nie zmienił zdania i ogólnie ludzie preferują Słowińskiego.
Miasto dobrze wygląda, bezrobocia prawie nie ma, jest LAWA, festiwal minerałów...
Jestem pewien, że cała sprawa zakończy sie wyborem Słowińskiego w I turze
Wyborca
Wyborca 19.10.2018, 10:25
Poza tym wielu zmieniło zdanie i na obecnego burmistrza już nie zagłosuje,a jak będzie niebawem się przekonamy. Tak jak 8 lat temu Słowiński był zdziwiony że jego wybrali tak teraz może być zdziwiony że nie wybrali.
Bbolek
Bbolek 19.10.2018, 11:30
Zdziwieni to wy byliscie, ze 8 lat temu straciliscie stolki. Czy wy naprawde mysleliscie ze bedziecie juz zawsze sie wszyscy klepac po plecach nawzajem..
To Rowinski obiecywal juz remonty basenu i nic z tego nie wyszlo.
To za Rowinskuego najwiecej ludzi wyjechalo z Lubanua a wy z jego ukladu teraz najwiecej krzyczycie ze ludzie wyjezdzaja.
wybo
wybo 19.10.2018, 10:07
Głosowałem na Słowińskiego wraz z rodziną dwa razy. Daliśmy mu szansę na realizację chociaż fragmentu programu wyborczego i nic. Same igrzyska. Zatem "z" nie pisz, że jestem zażartym przeciwnikiem od początku. Teraz idę głosować na Chojnackiego i to jest obecnie mój głos sprzeciwu! Takich jak ja jest wielu. Idź na Kamienną Górę, która była sztandarem programu Słowińskiego. Idź i zobacz jak jest zrujnowana. Moja cierpliwość jak i wielu innych została wyczerpana!
q
q 19.10.2018, 13:07
Tak głosowałeś na Słowińskiego jak Rowiński. Komu ten denty kit. Musicie się w tej platformie podszkolić bo tanie chwyty już na ludzi nie działają
Wyborca
Wyborca 19.10.2018, 13:00
Podobnie ja. Dwa razy dałam szansę Słowińskiemu, i bardzo się zawiodłam, ja i moi bliscy. Może będzie miał naukę na przyszłość, że obietnic należy dotrzymywać.
Pytający
Pytający 19.10.2018, 09:16
Jedno małe pytanko do obecnego Burmistrza: Ile kasy pozyskano z zewnątrz (UE,budżet państwa,województwa itp) na inwestycje w Lubaniu?. To wystarczy za całą 8-letnią ocenę pana A.Słowińskiego.
przegoniony interesant
przegoniony interesant 19.10.2018, 08:55
Od pewnego czasu nie można wpłacić opłat skarbowych na rzecz Urzędu Miasta Lubań w punkcie kasowym Banku BGŻ, zlokalizowanym w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Mickiewicza 2. Wpłat można dokonać tylko w nowym punkcie kasowym podwykonawcy tego banku Monetia Sp. z o.o. zlokalizowanym pod adresem: ul. 7 Dywizji 3 naprzeciwko siedziby Urzędu Miasta Lubań. Jest to bardzo duże utrudnienie dla interesantów Starostwa. Starosta wydaje decyzje i zaświadczenia, za które należy wnieść opłatę skarbową na rachunek Urzędu Miasta w Lubaniu, zgodnie z wymogami ustawy o opłacie skarbowej (jest to dochód miasta, w którym zlokalizowana jest siedziba urzędu). Od powstania powiatów, tj. od 1 stycznia 1999 roku opłaty były przyjmowane bez prowizji w punkcie kasowym banku BGŻ w Starostwie, tj. banku który w dalszym ciągu obsługuje Urząd Miasta w Lubaniu. Czemu to się zmieniło? Komu to przeszkadzało? Teraz interesant wnosząc podanie do Starosty musi gonić na dół do miasta aby wpłacić opłatę skarbową i ponownie wrócić do Starostwa, celem złożenia wniosku o decyzję lub zaświadczenie.
Ciekawe czemu to się zadziało tuż przed wyborami?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.10.2018, 20:47
Przegoniony interesant w tej sprawie uzyskał już wielokrotnie informację na forum eluban. Starosta nie podejmuje decyzji w tej sprawie.
Obywatel
Obywatel 19.10.2018, 20:20
Opłata skarbowa to dochód własny gminy i wpłaca się ją na rachunek Gminy Miejskiej Lubań Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Miasto podjęło decyzję, że można ją uiszczać w dedykowanym punkcie Monetia Sp. z o. o. Kasa banku BGŻ w Starostwie otrzymała dyspozycję o zakazie przyjmowania opłat na rzecz miasta i jego jednostek organizacyjnych. Taka polityka banku i decyzje miasta. Powiatowi nic do tego.
ppp
ppp 19.10.2018, 09:59
Nie wiem dlaczego starosta zaczął utrudniać życie mieszkańcom. Nie dorósł do stanowiska. Czas zmienić starostę. Okazja w najbliższą niedzielę
z
z 19.10.2018, 09:50
To pytanie do starosty dlaczego tak jest. Albo po prostu ten wpis mija się z prawdą
Efreet
Efreet 19.10.2018, 08:37
Napewno nie zagłosuje na A. Słowińskiego bo nie interesuje mnie kupno jakichś śmiesznych zbroi i strój baszty brackiej. Nie interesuje mnie historia bo ona mi wypłaty nie zapewni, lepiej wydać było by te pieniądze na uzbrojenie działek lub przesunięcie słupów wysokiego napięcia by takie działki też powstały. Dziś, jutro to przyszłość, a to co było niech tam zostanie.
Obserwaror
Obserwaror 19.10.2018, 07:58
A ja glosowalam na Słowińskiego, ale teraz zmieniam zdanie. Dlaczego bo tyle szumu co on robi to nikt nie robi. Mam tez swoje powody. Od kąd jest burmistrzem Lawa Lubanska jest coraz bardziej okronojo. Pomijajac już te minerały. Koncertów co raz mniej. Nic tu się nie rozwija. Głos oddaje na innego kandydata.
Mateusz
Mateusz 19.10.2018, 09:40
Zarządzanie miastem to nie tylko, jak sie wydaje niektórym, urzadzanie imprez. A swoją drogą jak piszesz te mineraly to byl strzal w dziesiatke. Wszyscy byli zadowoleni i mali i duzi. Jeśli myslisz ze Lubań sie nie rozwija to chyba po mieście nie chodzisz a ziejesz nienawiścią bo ktos wreszcie potrafi cos zmieniać
Maks
Maks 18.10.2018, 23:42
A ja wiem, że w komitecie Chojnackiego z po jest tylko M.Kardela, W Wydra i H.Rogacki i po co gadać, że sa z PO.? Można sprawdzić
Stach
Stach 19.10.2018, 09:34
To po co mówią i obiecują cytuje " przewietrzenie rady" skoro niczego nie zmienią. Chcą tylko znowu wrocic do korytka bo zatesknili za większą kasą i osmiorniczkami. Nie oszukujjcie ludzi
wyborca
wyborca 19.10.2018, 10:11
To Słowiński jest przy korytku obecnie za dobrą kasę i wcina ośmiorniczki?
mxm
mxm 18.10.2018, 21:31
Arek Słowiński zostanie ponownie wybrany w I turze.
A Witek Chojnacki popełnił życiowy błąd. Ktoś mu wmówił, że nadaje się na burmistrza. Ubabranie się w z platformą będzie się za nim ciągnęło teraz całe życie. Chcieli z nim jak z pacynką obalić Arka i ponownie opanować co się da w Lubaniu. Jak pacynka stanie się bezużyteczna to zostawią ją w graciarni.
I po co ci to było Grzegorzu Dydało?
123,
123, 19.10.2018, 08:09
Chojnacki zostanie burmistrzem w 2 turze
Aruś będzie zaskoczony i załamany, wizyta dudy i PiS będzie się za n ciągnęła całe życie, może wrócić do swoich uprzednich zainteresowan.o czym tak chętnie wszystkim opowiadała jego obecna kandydatka na kandydatka na radna miasta, opuszcza go asystenci, a miasto się popadnie w ruinę
O balony król Aruś I będzie przeglądal zdjęcia i archiwa i pytał, jak to się stało?
I po ci to było asystencie?
Bazyl
Bazyl 18.10.2018, 21:26
Chojnackigo pamiętam gdy pracowałem w ZGIUK pojemnik na śmieci wypełniony cegłami lub gruzem zero śmiecia,
Pytający
Pytający 19.10.2018, 09:22
I co w tej sprawie Bazylu zrobiłeś?. A jak tam Chojnacki zachowywał się w przedszkolu?.
xxxxxx
xxxxxx 18.10.2018, 20:42
w tej na pewno nie był oddany głos
obiektyw
obiektyw 18.10.2018, 20:20
Nowa miotła. zmienie coś dobrego Arek. mistrz propagandy niech dorośnie do tego stanowiska!!!!!

Pozostałe