×

Znamy wszystkich kandydatów na urzędy wójtów i burmistrzów

  • 27.09.2018, 12:36 (aktualizacja 30.09.2018 15:42)
  • red/PKW
Znamy wszystkich kandydatów na urzędy wójtów i burmistrzów
Wiemy już kto i gdzie będzie ubiegał się o fotele burmistrzów i wójtów w nadchodzących wyborach samorządowych. W Powiecie Lubańskim doszło do nietypowej sytuacji w dwóch miastach urzędujący burmistrzowie nie mają konkurentów.

W powiecie Lubańskim w siedmiu gminach o funkcje wójtów i burmistrzów walczyć będzie 16 kandydatów.

W gminach Lubań, Leśna, Olszyna i Świeradów-Zdrój o fotele burmistrza ubiegać będzie się dziewięciu kandydatów. W gronie tym znalazła się tylko jedna kobieta. Statystyka ta nieco lepiej wypada wśród osób ubiegających się o fotele wójtów. W trzech gminach Siekierczyn, Platerówka i Lubań zarejestrowało się siedmiu kandydatów, w tym dwie kobiety.

Dość nietypową sytuację mamy w gminach Olszyna i Świeradów-Zdrój, tam do wyborów nie stanął nikt poza pełniącymi funkcje burmistrzami. Nie oznacza to jednak, że przy braku konkurencji mogą spać spokojnie. W gminach tych mieszkańcy wezmą udział w swego rodzaju plebiscycie i zagłosują czy udzielają poparcia jedynemu kandydatowi. Jeżeli większość głosujących zakreśli kartę na TAK kandydat zostanie zatwierdzony. W innym przypadku nowego burmistrz wskaże nowa rada miasta

 

Wybory Burmistrza Leśnej

L.p.Nazwisko i ImionaWiekNazwa komitetuMiejsce zamieszkania
1KUSIBAB Karol31KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA KUSIBAB GMINA LEŚNA TO NAS ŁĄCZYLeśna
2MARCZYŃSKI Stanisław Kazimierz60KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA MARCZYŃSKIEGO „LEŚNA DLA MIESZKAŃCÓW”Leśna
3PIJANOWSKA Gabriela Anna44KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA INICJATYWA W GMINIE LEŚNALeśna
4SURMACZ Szymon Marcin44KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA PLUSWolimierz

 

Wybory Wójta Gminy Lubań

L.p.Nazwisko i ImionaWiekNazwa komitetuMiejsce zamieszkania
1HERCUŃ Zbigniew68KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA HERCUNIAHenryków Lubański
2USYK Aneta40KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GOSPODARNA GMINARadostów Dolny
3ZJAWIN Zbigniew Józef49KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I ROZWÓJ ZBIGNIEWA ZJAWINPisarzowice

 

Wybory Burmistrza Miasta Lubań

L.p.Nazwisko i ImionaWiekNazwa komitetuMiejsce zamieszkaniaTreść oświadczenia lustracyjnego
1CHOJNACKI Witold51KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS LUBAŃLubań 
2SŁOWIŃSKI Arkadiusz Andrzej49KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCZY LUBAŃ 2018 RAZEMLubań 
3WÓJCIK Henryk68KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA WÓJCIKALubańotrzymano treść oświadczenia z IPN

 

Wybory Burmistrza Miasta Świeradów-Zdrój

L.p.Nazwisko i ImionaWiekNazwa komitetuMiejsce zamieszkania
1MARCINIAK Roland Wojciech44KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONKRETNIE I REALNIEŚwieradów-Zdrój

 

 Wybory Burmistrza Olszyny

L.p.Nazwisko i ImionaWiekNazwa komitetuMiejsce zamieszkania
1LEŚKO Leszek Włodzimierz67KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA OLSZYNAOlszyna

 

Wybory Wójta Gminy Platerówka

L.p.Nazwisko i ImionaWiekNazwa komitetuMiejsce zamieszkania
1HALICKI Krzysztof Adam53KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POZYTYWNE PRZEMIANYZgorzelec
2ŚLUSARCZYK Mirosława55KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SZANSA DLA GMINY”Włosień

 

Wybory Wójta Gminy Siekierczyn

L.p.Nazwisko i ImionaWiekNazwa komitetuMiejsce zamieszkania
1FURDYKOŃ Dariusz Grzegorz41KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA FURDYKOŃPisaczów
2TRĘDEWICZ Zdzisław54KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNA GMINALubań
red/PKW
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zdzisław kociołek
zdzisław kociołek 14.10.2018, 20:39
dajcie spokój !!! Aneta Usyk, jest jaka jest, jest młoda, nie uwikłana w układy, dajmy jej szansę , zna się na robocie, bo to ona wszystko wójtowi przygotowywała, dajmy szansę młodości, ona na pewno nie idzie po kasę,
szacunek mam wielki dla Pana Hercunia, naszego wójta, chylę głowe Panie Hercuń, szacunek wielki, cieszę się,że jest i był Pan wójtem, nie mogę nic złego na Pana powiedzieć, ale czas oddać honorowo pałęczkę, ma Pan już swoje lata, proszę stanąć na wysokości, i powiedzieć prawdę, stary już jestem i oddaję pałeczkę,...…….
Anetka .. wygrasz, bo jak nie ty, to kto ? Zjawin…?…, stare układy, stary, bardzo stary wójt jako zastępca, dzisiejszy kierowca ciężarówki, ciągnie do władzy jak do miodu, a jeszcze bardziej do wypłaty,
Polska to piękny kraj, za kilkanaście dni obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania niepodległości, 11 listopada,...….a za kilka dni wybierzemy naszych przedstawicieli samorządowych, zróbmy to z głową !!!
Polska to kraj, kraj , w którym my malutcy rządzimy poprzez samorządy,
za kilka dni wybierzemy naszych przedstawicieli, zróbmy to z głową, z rozumem, dajjmy szansę ANECIE, jest mądra, zna się na wszystkim,
nie wiem jak was wszystkich przekonać, to mądra dziewczya, dajmy jej
szansę na te 4 lata.
A jak piszecie posty takie czy owakie, to miejcie honor i odwagę podpisac się, bo widzę tu wielu wściekle piszących, ale nie widzę podpisów.
W historii naszej Polaków, ci odważni są znani, tych kryjących się do dziś szacunku dla nich nie mamy.

Zdzisław Kociołrk
Koń
Koń 17.10.2018, 20:10
Panu już podziękujemy, Do prezydenta Pan zawnioskuj o order za zasługi i ciężkie prace na rzecz Gminy Lubań, może do historii przejdzie.
lubanianin
lubanianin 16.10.2018, 16:59
Porażka żadnych moherów
Jola
Jola 13.10.2018, 08:31
Czy ktoś mi odpowie, dlaczego kandydaci rozwiesza ja swoje agitki nocą.? Samochód służbowy Chromexu z dwa facetami w montetkach obkezdza rewir sprawdza czy jest agitki i wiesza nowa na słupie. Prezesa chyba nie widzialam? Ciekawi mnie czy to członkowie komitetu, wynajęci ludzie czy podwładni prezesa? I kto za to płaci, komitet.,prezes czy firma?
wyborca
wyborca 13.10.2018, 09:35
Jola tego się nie da czytać, najpierw wróć na lekcje polskiego, a potem na forum.
Jola
Jola 13.10.2018, 20:36
Masz rację, trochę mnie polski zawiódł, a raczej mała klawiatura, ale kim są ci panowie w monterkach, jeżdżący samochodem chromexu? Co zawsze wieczorem wieszają plakaty. A ciekawe zawsze tam gdzie wiszą plakaty Zembika, jego zony lub ludzi zjego komitetu.
Jola
Jola 10.10.2018, 08:00
A tymczasem prezes chromexu przyjeżdża służbowym autem z kierowcą i rozwiesza swoje i swojego teamu plakaty wyborcze. Ciekawe jak rozliczy koszta?
wyborca
wyborca 10.10.2018, 08:36
Jola, a jak rozliczą koszta inni wożący plakaty i swoje 4 litery od słupa do słupa? Puknij się w głowę, zanim pukniesz w klawiaturę
Jola
Jola 10.10.2018, 15:17
Puknelam się i proszę wyjaśnij mi?
Ewcia
Ewcia 9.10.2018, 11:45
A pan Burmistrz Słowiński wstydu nie ma? Znowu kandyduje i znowu nic nie zrobi oprócz tego co zarobi - na 3 już mieszkanko we Wrocławiu .. a dzieci ma czworo - to jeszcze kasy brakuje. ps. ciekawe czy po raz piaty skasujecie mój post...???
Jola
Jola 10.10.2018, 20:37
Słowiński musi odejść. Marazm, marazm i nepotyzm. Siostra wicedyrektor podleglej mu szkole. Wstyd. A jego team biega i ściąga plakaty Chojnacki ego i wrzuca do kosza
Przegoniony interesant
Przegoniony interesant 8.10.2018, 10:38
Powiatowi to do tego, że interesanci są ganiani po mieście żeby wpłacić opłatę skarbową będącą dochodem gminy miejskiej, a wcześniej mogli ją wpłacić w punkcie kasowym banku BGŻ w budynku Starostwa. Komu to przeszkadzało i zmieniono tuż przed wyborami?
Rafi70
Rafi70 7.10.2018, 12:24
Dzialania dla dobra wyborcow i mieszkancow a nie gadanie kandydatow nalezy wziac pod uwage...
Rafi70
Rafi70 7.10.2018, 10:31
Karol Kusibab: "rzecznik prasowy starosty lubańskiego Walerego Czarneckiego";plecy i pensyjka... ;) Nie zle to sobie"wyreżyserował''!
Wyborca
Wyborca 7.10.2018, 11:17
Szanowny Rafi70 jakie to ma znaczenie i co próbujesz sugerować. Kusibab ma prawo gdzieś pracować i za tą pracę otrzymywać wynagrodzenie. Ma również prawo startować w wyborach tak jak inni kandydaci. Nie ma powodu aby kogoś tak traktować. Decyzja w aspekcie wyboru należy wyłącznie do wyborców. Dajcie spokój z tą retoryką. Zagrajcie fair play.
kupagnoju
kupagnoju 30.10.2018, 14:02
do Wyborcy!
Ciekaw jestem JAK on tę pracę dostał?
Przez UP?
Drogą rekrutacji?
Jakie miał w owym czasie "doświadczenie",
że to ON akurat a
nie kto INNY tą posadę dostał!???
Rafi70
Rafi70 7.10.2018, 12:11
Wyborco
Fair play? Mnie ciekawi prawdziwa motywacja do startowania w wyborach...Albo walka o utrzymanie posady albo chec wprowadzenia nowych dobrych zmian dla mieszkancow i wyborcow...
joni
joni 6.10.2018, 13:17
Karol Kusibab ma od lat parcie na szkło... ;)
Zmartwiony wyborca
Zmartwiony wyborca 6.10.2018, 09:56
Panie Burmistrzu Chojnacki panscy konkurencji Pana plakat zerwali i wyrzucili do kosza 05.10. o godz. 21. Powiesił w to miejsce swój. Do dziś wisi plakat radnej.
Nie zmartwiony wyborca
Nie zmartwiony wyborca 7.10.2018, 22:28
I całe szczęście
Zmartwiony wyborca
Zmartwiony wyborca 8.10.2018, 07:55
Cieszysz się? Ale z czego? Wandalizmu?
Mieszkaniec Pisarzowic
Mieszkaniec Pisarzowic 4.10.2018, 21:07
Panie Hercuń po spotkaniu z Panem jestem rozczarowany. To co Pan przedstawił na wiecu wyborczym, to z daleka widać że jest pan wypalony. Nie ma Pan żadnych realnych pomysłów na rozwój naszej miejscowości i gminy. Nie dostrzega Pan podstawowych potrzeb. Obiecuje Pan budowę hali namiotowej sportowej, a szambo ze szkoły się leje, drogi z dziurami, brak elewacji na szkole, zatykająca się kanalizacja z bloków, itd. Droga powiatowa, to nie Pana problem, zjazdy z drogi krajowej to nie Pana problem. 8 lat temu wytykał Pan ówczesnemu wójtowi, że wójt musi być dobrym gospodarzem i musi dbać o wszystko. Teraz stosuje Pan spychologię - mieszkańcy piszcie petycje. 21 października napiszemy. Mam nadzieję, że z negatywnym skutkiem dla Pana.
mieszkaniec z kolonii
mieszkaniec z kolonii 3.10.2018, 22:12
W gminie Lubań nie jest lepiej. Hercuń wykorzystuje stronę gminną do informowania o rzekomych zebraniach wiejskich, które faktycznie są wiecami wyborczymi (rozdawane ulotki, długopisy, kalendarzyki). Oszukuje mieszkańców, bo nie chce napisać prawdy. Do swojej kampanii wyborczej wykorzystuje pracowników gminy, którzy jeżdżą z nim na zebrania i parzą kawę. Drugi pracownik, samochodem służbowym, rozwozi informacje po wioskach o "zebraniach wiejskich"- wiecach wyborczych. To jest transparentny samorząd według Hercunia.
Przegoniony interesant
Przegoniony interesant 3.10.2018, 12:02
Od pewnego czasu nie można wpłacić opłat skarbowych na rzecz Urzędu Miasta Lubań w punkcie kasowym Banku BGŻ, zlokalizowanym w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Mickiewicza 2. Wpłat można dokonać tylko w nowym punkcie kasowym podwykonawcy tego banku Monetia Sp. z o.o. zlokalizowanym pod adresem: ul. 7 Dywizji 3 naprzeciwko siedziby Urzędu Miasta Lubań. Jest to bardzo duże utrudnienie dla interesantów Starostwa. Starosta wydaje decyzje i zaświadczenia, za które należy wnieść opłatę skarbową na rachunek Urzędu Miasta w Lubaniu, zgodnie z wymogami ustawy o opłacie skarbowej (jest to dochód miasta, w którym zlokalizowana jest siedziba urzędu). Od powstania powiatów, tj. od 1 stycznia 1999 roku opłaty były przyjmowane bez prowizji w punkcie kasowym banku BGŻ w Starostwie, tj. banku który w dalszym ciągu obsługuje Urząd Miasta w Lubaniu. Czemu to się zmieniło? Komu to przeszkadzało? Teraz interesant wnosząc podanie do Starosty musi gonić na dół do miasta aby wpłacić opłatę skarbową i ponownie wrócić do Starostwa, celem złożenia wniosku o decyzję lub zaświadczenie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.10.2018, 11:05
Opłata skarbowa to dochód własny gminy i wpłaca się ją na rachunek Gminy Miejskiej Lubań Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Miasto podjęło decyzję, że można ją uiszczać w dedykowanym punkcie Monetia Sp.z o.o. Kasa banku BGŻ w Starostwie otrzymała dyspozycję o zakazie przyjmowania opłat na rzecz miasta i jego jednostek organizacyjnych. Taka polityka banku i decyzje miasta. Powiatowi nic do tego.
Rafi70
Rafi70 2.10.2018, 17:35
Ciekawe co o kandydaturze Surmacza na burmistrz sądzi jego 18 to letnia córka( z pierwszego małżeństwa
Ja_byłażona
Ja_byłażona 3.10.2018, 09:40
Rafi70: Co Ciebie interesuje życie prywatne Szymona Surmacza? Swojego nie masz? Knujesz jakieś intrygi a tymczasem...W odpowiedzi na Twoją ciekawość: Cieszę się że mój były kandyduje :)Zawsze był lokalnie zaangażowany społecznie,gdziekolwiek mieszkał.Nie jestem mieszkanką Waszego powiatu ale gdybym była to oddałabym głos na Szymona Surmacza :) *NOGI PODSTAWIAJĄ TYLKO KARŁY- TO ICH STREFA.* :P Pozdrawiam Wszystkich kandydatów i wyborców powiatu lubańskiego; niech Wam się wiedzie! :)
z leśnej
z leśnej 2.10.2018, 20:27
jak jesteś taki ciekawy to zadzwoń i się zapytaj i od razu zadzwoń też do byłego obecnej vice i kandydatki na burmistrza będziesz zaspokojony
Rafi70
Rafi70 2.10.2018, 21:21
Ty "z leśnej" : Dowiem się i tu napiszę
:)
Rafi70
Rafi70 2.10.2018, 17:33
ciekaw jestem CO o kandydaturze Surmacza na burmistrza sądzi jego 18to letnia córka i jego była żona?
z leśnej
z leśnej 2.10.2018, 20:28
wiem może inaczej zapytaj radnego Krzysztofa on na pewno będzie wiedział :)
Rafi70
Rafi70 2.10.2018, 21:27
Co "będzie wiedział"? Że ludzie wiele mają twarzy? To wie każdy inteligentny nastolatek :)Jak pan Surmacz nie ma nic do ukrycia to sam napisze? :) A może "będzie wiedział Gdzie zadzwonić i gdzie szukać? :)
z leśnej
z leśnej 2.10.2018, 21:48
Ej nie pompuj się tak , bo zaraz pękniesz!!!!
Rafi70
Rafi70 3.10.2018, 08:49
Pęknąć to może bańka mydlana i oby przed wyborami a nie po :p
Bogdan
Bogdan 1.10.2018, 09:44
Nie juz dosc Musi sie zmienic Burmistrz Olszyny Chcemy zmian ile mozna...
morales
morales 30.09.2018, 10:02
Zgroza w tej Olszynie.....Zadnych zmian.slusznie zauwazyl jeden z byłych inspektorów Um w Olszynie,ze zmiana nastąpi dopiero jak obecnego z roboty w worku wyniosą.
wyborca
wyborca 29.09.2018, 14:42
W Leśnej największe doświadczenie ma Pani Gabriela Pijanowska.
z Leśnej
z Leśnej 30.09.2018, 20:22
O matko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wyborco kiedy byłeś ostatni raz w Leśnej?????
Karola
Karola 9.10.2018, 21:47
Hahahahh dobre
p
p 29.09.2018, 12:16
A w Olszynie nie ma jeszcze starszego kandydata?
?
? 27.09.2018, 23:18
Leszek Włodzimierz Leśko. A to imię Włodzimierz to na czyją cześć?
chcemy zmian
chcemy zmian 27.09.2018, 22:52
Prawda jest taka , że każdy coś znaczący kandydat w Gminie jest uzależniony służbowo od urzędu. Nikt nie chce sytuacji jak pani wice z gminy Lubań. Teraz jak przegra , nie dostanie się nigdzie i leży z pracą jeżeli nie zazna litości wójta.

Może w Olszynie Biedrzychowicach coś tam zrobiono.
Ale reszta wsi czarna ***.
Pochwali się że ledy założono na drogach ? - owszem ale oświetlenie było a ledy mają przynieść oszczędności w gminnej kasie a w żaden sposób nie poprawią komfortu życia mieszkańcom poprawi jedynie rachunek za energię. Inwestycje w infrastrukturę sportową rozrywkową na wsi również śladowe. Ale ważne że jest na wsiach przystanek z drewna wykonany przez kogo ... ? kiedy to już komunikacji praktycznie nie ma. Czasem ktoś nietrzeźwy tam odpocznie.
Nietrzeźwy - tych z kolei nie brakuje w Olszynie na przystanku poskarżyć się do SM ? twierdzą że siedzieć sobie mogą jak nie piją ale jak wyciąga za bluzy nalewkę i chlipie SM nie ma lub zaczepia za drobnymi to samo. A pod sklepami tylko daj dwa złote , daj złotówkę , puszki się walają , SM nie ma . Fotoradaru nie mają to po co oni jak tylko wożą się z urzędniczkami tu i tam od domu do domu. To lepiej kierowce zatrudnić .
Ale jak ludzie plotkują że jeden z radnych pędzi i sprzedaje to się nie dziwię po co mu taki sad i ten alkoholizm na mieście.

chcemy zmian !
do zazdrośnika
do zazdrośnika 28.09.2018, 23:22
Radni, strażnicy, urzędniczki i nawet pijaczki są ok. a ty jestes zazdrośnikiem.
 zmian nie będzie
zmian nie będzie 28.09.2018, 13:30
Trzeba było wystartować w wyborach mądralo!

Pozostałe