Paweł Domagała nowym władcą

  • 19.09.2018, 12:18 (aktualizacja 19.09.2018, 12:38)
  • eLuban pl
Paweł Domagała nowym władcą

Podziel się:

Oceń:

9 września, w niedzielne słoneczne popołudnie na dziedzińcu Zamku Czocha odbyła się kolejna – siódma już – edycja wydarzenia pn. „Leśna Brać Księstwa Czocha”.

Społeczność poznała nowego władcę fikcyjnej jednostki terytorialnej położonej w granicach powiatu lubańskiego. Po roku panowania księżnę Katarzynę II Pakosińską zwaną „Roześmianą”, zastąpił na tronie znany aktor, ale także piosenkarz Paweł Domagała.

Złożył uroczyste ślubowanie, które to odczytał prowadzący imprezę Bartosz Kuświk.  Przez najbliższy rok władać nami będzie ten sympatyczny aktor znany z wielu ról filmowych ale też święcący triumfy na listach przebojów. 

Tło stanowił jarmark średniowieczny, podczas którego można było zobaczyć, spróbować i samemu wykonać np. dywaniki, podpłomyki, czy wykuć w kuźni jakiś przedmiot. A wszystko w duchu epoki. Były też walki rycerskie mrożące krew w żyłach.

To już siódme Dni Księstwa Czocha zwane „Leśna Brać Zamku Czocha”, które jak zwykle przyciągają zarówno okolicznych mieszkańców, jak i turystów – powiedział Walery Czarnecki, Starosta Lubański. - Co roku wybieramy nowego księcia bądź księżną. W tym roku mam przyjemność przedstawić zebranym nowego władcę Księstwa Czocha Pawła I z rodu Domagała. 

Bezpośredni aktor w sposób dowcipny podsumował zaszczyt, który go spotkał. – Jestem bardzo szczęśliwy i pierwszy dekret, jaki chciałbym wydać, co ustaliłem z panem starostą, to wszyscy przez rok mojego panowania jesteście zwolnieni z podatków -   powiedział Paweł Domagała, co wywołało burzę śmiechu. - I macie anulowane wszystkie kredyty. Do lekarzy w moim  księstwie nie będzie w ogóle kolejek i w ogóle będzie super.

Na scenie wystąpiły prawdziwe gwiazdy i każdy występ zasługuje na uznanie. Koncert  Roberta Kasprzyckiego był muzyczną pigułką w klimacie poetyckim i folkowym. Kabaretowe show w wykonaniu Formacji Chatelet zgromadziło jeszcze większą widownię.

Wielkim finałem był koncert Pawła Domagały, podczas którego nie można było wcisnąć szpilki, tak wielka rzesza przyszła posłuchać i pośpiewać razem z aktorem, muzykiem a od tego roku także księciem.

Impreza zakończyła się kinem na leżakach, gdzie zebrani mogli wyciszyć się po pełnym emocji dniu.

eLuban pl

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe