Zgorzelec. Napadł na kobietę, gdy wracała z kościoła

  • 17.09.2018, 10:54
  • podkom. Agnieszka Goguł
Zgorzelec. Napadł na kobietę, gdy wracała z kościoła pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napaść na 78 - letnią kobietę. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w momencie, gdy pokrzywdzona wracała z kościoła. Została wówczas zaatakowana przez mężczyznę, który przewrócił ją i używając siły wyrwał jej torebkę, a następnie uciekł. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Policjanci z wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy w wyniku podjętych w tej sprawie działań ustalili podejrzanego o rozbój. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie Opola i przewieziony do zgorzeleckiej komendy.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 3 - miesięczny areszt. Teraz mężczyźnie za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

podkom. Agnieszka Goguł

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 17.09.2018, 13:20
No rozumiem - gdyby szła do kościoła. Ale jak już wracała to przecież bez mamony.

Pozostałe