Czy Google Maps zwariowało?

  • 26.02.2018, 18:31
  • red.
Czy Google Maps zwariowało?
Mapy Google, najpopularniejszy serwis do wyznaczania tras zarówno pieszych jak i samochodowych oszalał? Z tym pytaniem zwrócił się do naszej redakcji czytelnik. Dlaczego? Przeglądając dziś Google Maps zamiast ulicy Gajowej znajdziemy Gejową, natomiast Plac Szarych Szeregów to Plac SS! Takich kwiatków jest o wiele więcej.

Wystarczy rzut oka na mapę Lubania, aby dostrzec, że coś jest nie tak. Zamiast ulicy Ratuszowej znajdziemy Retuszową, ulica Torowa to teraz Tortowa. Jest również ulica Pokątna, Dzielna, Parkurowa, Gejowa, Mielona czy Robalnicza. Wśród zmienionych nazw niektóre wywołują uśmiech inne natomiast zgorszenie. Ulica Główna została zamieniona na ulicę Gówną, a Plac Szarych Szeregów na Plac SS. Niestety to nie primaaprilisowy żart pracowników Google, a robota internetowego wandala.

Z map Google korzystają niemal wszyscy i to przy różnych okazjach. Dlatego takie nazwy ulic to przykry i niesmaczny żart. Wprawdzie wyszukiwarka prawidłowo wyszukuje nazwy ulic, jednak na mapie odczytamy już nazwy po edycji.

Ktoś się zapyta jak to możliwe? Wszystko to za sprawą zaufania jakim Google obdarza użytkowników zapraszając ich do ulepszania serwisu, dając im możliwość poprawiania istniejących błędów. Darmowe usługi online często opierają się o pracę wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas na udoskonalanie w tym przypadku map.

W ostatnim czasie Mapy Google udostępniły narzędzie, które dało możliwość edycji map. Odnalezienie go wcale nie jest intuicyjne i pewnie dlatego jeszcze nikt nie poprawił fejkowych nazw lubańskich ulic. Funkcja dostępna jest jedynie z poziomu aplikacji na smartfona wyposażonego w Androida.

Rozwijamy boczny pasek menu i wybieramy opcję „Prześlij opinię” następnie „Edytuj mapę” tam do wyboru mamy kilka funkcji w tym zgłoszenie nieprawidłowych informacji. Niestety narzędzie, które służyć ma rozwijaniu modułu map w tym przypadku zostało wykorzystane przez internetowych wandali.

Jako redakcja podjęliśmy kilka prób poprawienia nieprawidłowych nazw, jednak bez widocznych rezultatów.

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 3.03.2018, 11:02
Władze miasta Gryfowa Śląskiego w świetle tego szału naprawiaczy obiektywnej rzeczywistości i tworzenia jedynie słusznej historii mają dylemat albowiem nie wiedzą jakich partyzantów mają ulicę? Po prostu nie wiedzą z jakim okupantem ci partyzanci walczyli. Problem może rozwiązać Rada Miasta i Gminy albo Pan Wojewoda w ramach nadzoru. Ostatnio modne są nazwy ulic i placów pewnego co nieco nieudacznego brata.
awdad
awdad 2.03.2018, 12:48
do serwisu eluban.plCzy macie w planach zrobić osobny temat z planem miasta ??http://luban.pl/media/photo...1. Plan jest wykonany nieczytelnie po powiększeniu, a gdy za bardzo się powiększy to się rozmazuje2. Legenda też jest nieczytelna poza tym ulice są wpisane odwrotnie np. Mickiewicza Adama3. Brakuje ulicy Zygmunta Augsta, która na planie miasta powinna być.?4. Brakuje numeracji lokali i budynkówPrzyznajcie sami czy to nie jest żenujące?czy to wykonali ludzie po gimnazjum bez doświadczenia?Przecież ktoś za to wziął pieniądze, a odwalił fuszeręCzy taki plan ma być na kolejne lata?Mi jest przykro jak to widzę jak podeszli do tego planu.
czas na
czas na 1.03.2018, 21:32
Widzę, że google naprawiło zmienione ulice... Czas się zająć planem miasta Lubań...
Szkoda slow
Szkoda slow 28.02.2018, 17:07
W sumie co się dziwić że ktoś pozmieniał nazwy ulic skoro sam plan miasta Lubań jest po prostu ośmieszający. To pokazuje jakie jest podejscie wladz miasta do nas obywateli zwykłych mieszkańców.
cccccccccccc
cccccccccccc 28.02.2018, 16:30
ulica Esperantystów, a nie esperantów tak samo do poprawy ul. Królowej Jadwigi... a nie Jadwigi.https://iv.pl/images/676706...
Tylkotyle
Tylkotyle 28.02.2018, 15:13
Słuchajcie to już nie jest śmieszne wy jako serwis lokalno informacyjny powinien razem z urzędem miasta powiadomić prokuraturę a gnoje co dokonały tych zmian odpowiedzieć karnie. ps. temat powinien być na górze strony
aaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaa 28.02.2018, 15:05
ja mam kurwa dość STAROLUBAWSKA ??????? prawidłowo STAROLUBAŃSKAhttps://iv.pl/images/457677...
japierdoleilejeszcze
japierdoleilejeszcze 28.02.2018, 15:02
OSIEDLE ? FABRYCZNA OSIEDLE !https://iv.pl/images/234675...
awefsczaszdc
awefsczaszdc 28.02.2018, 14:53
Dlaczego mnie blokujecie gdzie jest mój post z wykazem ulic, które tu dałem ?????NASTĘPNA SPRAWACzas zgłosić do prokuratury tych "śmieszków" działają na szkodę nie tylko google, ale także naszego miasta ośmieszając nasze miasto Lubań zmieniając nazwy ulic wprowadzają w błąd ludzi i powinni ich ukarać.
ascsadcasd
ascsadcasd 28.02.2018, 14:48
KOLEJNA ULICA bukowa powinno być BANKOWA !!!!!!!https://iv.pl/images/254167...
adad
adad 28.02.2018, 14:42
kto naprawi ulicę Kazimierza Wielkiego... jest tylko napis Wielkiegohttps://iv.pl/images/310253...
tak zapytam
tak zapytam 28.02.2018, 12:53
Ej !!!!!Jak już jesteśmy przy tego typu problemach może poprosić google aby wykonali nowe zdjęcia satelitarne Lubania i okolic i dali w lepszej jakości niż te obecne?
ddddddddd
ddddddddd 28.02.2018, 12:42
Na stronie http://wykaz.iwai.pl/m09361...Jest wykaz ulic i tam też jest ul. Zygmunta Augusta.. Więc dlaczego nie ma jej na planie miasta ? pl. 3 Maja ul. 7 Dywizji ul. Adama Mickiewicza ul. Agatowa ul. Armii Krajowej ul. Bankowa ul. Bazaltowa ul. Biwakowa ul. Błękitna ul. Boczna ul. Bolesława Chrobrego ul. Bolesława Krzywoustego ul. Bolesława Prusa ul. Bolesława Śmiałego ul. Bracka ul. Brzozowa ul. Cicha ul. Cmentarna ul. Diamentowa ul. Dolna ul. Dworcowa ul. Działkowa ul. Emilii Plater ul. Energetyczna ul. Esperantystów ul. Fabryczna ul. Fabryczna Osiedle ul. Fortowa ul. Fryderyka Chopina ul. Gajowa ul. Garbarska ul. Gazowa ul. gen. Józefa Bema ul. gen. Władysława Sikorskiego ul. Główna ul. Górna ul. Górnicza ul. Graniczna ul. Groblowa ul. Grunwaldzka ul. Grzegorza Piramowicza ul. Harcerska ul. Husytów ul. Hutnicza ul. Ignacego Łukasiewicza ul. Izerska ul. Jagiellońska ul. Jana Kochanowskiego ul. Jarosława Dąbrowskiego ul. Jasna ul. Jeleniogórska ul. Jesienna pl. Józefa Lompy ul. Juliusza Słowackiego ul. Karola Miarki ul. Karola Szymanowskiego ul. Kazimierza Odnowiciela ul. Kazimierza Wielkiego ul. Klasztorna ul. Kolejowa ul. Kolorowa al. Kombatantów ul. Królowej Jadwigi ul. Krótka pl. ks. Jana Winiarskiego ul. Księdza Ignacego Kukli-Bukowińczyka ul. Księdza Infułata Adalberta Antera ul. Kwiatowa ul. Leśna ul. Letnia ul. Lipowa ul. Ludowa ul. Lwówecka ul. Łagodna ul. Łączna ul. Łąkowa ul. Łużycka ul. Macieja Rataja ul. Marii Skłodowskiej-Curie al. Metalowców ul. Mieszka I ul. Mieszka II ul. Mikołaja ul. Mikołaja Kopernika ul. Mikołaja Reja ul. Miła ul. Miodowa ul. Młynarska ul. Mostowa ul. Na Skarpie al. Niepodległości ul. Oficerska ul. Ogrodowa ul. Papieża Jana Pawła II ul. Parkowa ul. Pastelowa ul. Pawia ul. Perłowa ul. Podwale ul. Pogodna ul. Polna ul. Przemysłowa ul. Ratuszowa ul. Robotnicza ul. Różana ul. Rubinowa ul. Rybacka ul. Rynek-Sukiennice ul. Rzeczna ul. Rzemieślnicza ul. Sąsiedzka ul. Skalnicza ul. Słoneczna ul. Spacerowa ul. Spokojna ul. Spółdzielcza ul. Stanisława Moniuszki ul. Stanisława Staszica ul. Stanisława Worcella ul. Stara ul. Starolubańska ul. Stawowa pl. Stefana Okrzei pl. Strażacki ul. Stroma ul. Strumykowa ul. Strzelecka ul. Sybiraków ul. Szafirowa pl. Szarych Szeregów ul. Szkolna pl. Śląski ul. Tadeusza Kościuszki ul. Tęczowa ul. Tkacka ul. Torowa ul. Warszawska ul. Wąska ul. Widokowa ul. Wiejska ul. Willowa ul. Wiosenna ul. Władysława Hermana ul. Władysława Jagiełły ul. Władysława Łokietka ul. Władysława Warneńczyka ul. Włościańska ul. Włókiennicza ul. Wojska Polskiego ul. Wrocławska ul. Wrzosowa ul. Wspólna ul. Wyspowa ul. Zamkowa ul. Zawidowska ul. Zgorzelecka ul. Zielona ul. Zimowa ul. Zygmunta Augusta ul. Zygmunta Starego ul. ŻołnierskaDlaczego w legendzie planu miasta są odwrotnie wpisane nazwy ulic np. Mickiewicza Adama? - czy ktoś wyjaśni mi ten fenomen ?
Marcin Masti Mastalerz
Marcin Masti Mastalerz 28.02.2018, 03:03
Zmieniłem całe 4 (plus Delikutasy Centrum), a tu widzę sajgon :/ eLuban, dziekuje za liste, jutro siądę. Jestem local guidem lvl 8, ale Wy, obywatele Lubania, nie krakusi zakochani w Luzycach ;) tez mozecie zglaszac bledy. Klikacie w dowolnym miejscu blednej ulicy, wybieracie na samym dole ekranu telefonu "Zglos problem z miejscem" i tu zmieniacie. Natomiast ja sprobuje zglosic wandalizm, co moze doprowadzic do zablokowania kont wandali.
Marek Nerko
Marek Nerko 27.02.2018, 22:49
macie listę ulic to może jakoś pomogę ustalić kilka rzeczy?
eLubanpl
eLubanpl 28.02.2018, 00:13
Marek jesteś wielki :) Tak na początek wschodnia strona obwodnicy, od północy na południe:Wiltowa - WillowaPogodynka – PogodnaKwiałowa - KwiatowaWspólnota – WspólnaDziałeczkowa – DziałkowaMielona – ZielonaBrzozowa – WrzosowaBramitna - BłękitnaMigdałowa – MiodowaTęczówka – TęczowaNiespokojna – SpokojnaParcelowa – PastelowaCiacha – CichaPawła – PawiaMiał – MiłaKwiałowa – KwiatowaSądziecka – SąsiedzkaMiejska – WiejskaMłyńska – MłynarskaLodowa – LudowaGówna - Główna
Marek Nerko
Marek Nerko 28.02.2018, 16:52
większość zmieniona.Podałem liste więc jak pojawi się coś nowego możecie pisać.User został zablokowany ale czy to rozwiąże sprawę! nie wiem!
Kris
Kris 4.03.2018, 11:42
https://uploads.disquscdn.c...
Klara
Klara 28.02.2018, 15:03
jeszcze chyba nie jest zmieniona Rolna-Polna; Parkurowa-Parkowa; Esperantów-Esperantystów
Marek Nerko
Marek Nerko 28.02.2018, 23:15
zmienione!
Marek Nerko
Marek Nerko 28.02.2018, 22:50
dzieki, powinno byc zmienione niedlugo!
Marcin Masti Mastalerz
Marcin Masti Mastalerz 28.02.2018, 03:17
Done.
Kris
Kris 3.03.2018, 18:47
Powinna być Łączna zamiast Mączna
ddddd
ddddd 28.02.2018, 14:38
To naprawcie jeszcze nazwę ul. Espernatów na Esperantystów i ul. Jadwigi na ul.Królowej Jadwigi
GratulujeWszystkim
GratulujeWszystkim 27.02.2018, 20:34
Dlaczego na planie miasta Lubań nie ma numerów budynków ?Choć osiedle Zimowa, Wiosenna, Letnia, Jesienna jest dość nowa to i tak nie wiem dlaczego nie ma tam numerów domów. Tak samo ul. Klasztorna brak numeracjihttps://iv.pl/images/565109...Najdziwniejsze jest to, że nie ma nawet numeru bloku jest nr.1 i nr.27 a pominięto nr.29, który stoi pomiędzy.Tak ma wyglądać plan miasta Lubań na kolejne paręnaście lat ?Plan miasta wygląda bardzo źle, ale także legenda po powiększeniu.No dobra czepiam się, ale nie wiedziałem, że ulice pisze się tak Mickiewicza AdamaMetalowców AlejaNie wiedziałem, że Mickiewicz miał na nazwisko AdamSERIO ?SERIO ??????????
dddd
dddd 27.02.2018, 22:27
Nawet google ma napisane to poprawie al. Metalowców ... więc jakim cudem polacy nie potrafili tego zrobić jak należy ??????????????https://iv.pl/images/184490...zresztą Mickiewicza też mają lepiej napisane niż w tej legendzie planu miasta.https://iv.pl/images/322670...https://iv.pl/images/895846...
Herakliusz
Herakliusz 27.02.2018, 18:12
W Olszynie bez ingerencji GoogleMaps https://uploads.disquscdn.c... trwa na posterunku wyklęty patron
takie buty
takie buty 27.02.2018, 13:29
A może zacznijmy od planu miasta Lubań, który kilka dni temu wrzucili na stronę lunban.pl. Zmian dokonali w 2016 roku, ale dopiero teraz go udostępnili.Chciałbym zapytać dlaczego ten plan miasta jest nieczytelny po powiększeniu ?A gdy go się powiększa staje się całkowicie rozmazany i jeszcze bardziej nieczytelny.Dlaczego na planie miasta nie ma ulicy Zygmunta Augusta ?zacytuje słowa z innego portalu:"Serce rośnie patrząc jak Lubań pięknieje i rozrasta się. Powstają nowe osiedla, przybywają ulice. Jeszcze całkiem niedawno teren pomiędzy Osiedlem-Fabryczna a kościołem pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu zajmowały nieużytki. Zagospodarowaniem tej części miasta zajął się samorząd. I udało się. Najpierw zbrojono działki, by potem je sprzedać. Chętnych nie brakowało. Dzisiaj zamiast chaszczy obszar ten zdobią budowane tam domki jednorodzinne. Ponieważ powstają nowe ulice, trzeba nadać im nazwy. Co też uczyniono. Z uwagi na położenie obok już istniejących – Szafirowej i Rubinowej, jedna nazywać się będzie Agatowa, a druga Rubinowa, jako przedłużenie już istniejącej ulicy.Nieopodal, bliżej Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej, deweloper wznosi całe osiedle malowniczych domków. Mimo że dzięki tej dużej inwestycji powstanie prywatna ulica, nazwę nadaje samorząd.- Wcześniej powstałe ulice w tym rejonie noszą nazwy rodu Jagiellonów. Mamy tam już Władysława Jagiełły, Władysława Warneńczyka, Zygmunta Starego i Jagiellońską – mówi burmistrz Konrad Rowiński. – W związku z tym zaproponowaliśmy, by nazwa kolejnej ulicy nawiązywała do wcześniej powstałych. Stąd nowa nosić będzie imię Zygmunta Augusta. Dobrze, że te ulice mają już nazwy, ponieważ do użytku oddawane są kolejne budynki i mieszkańcy chcąc się zameldować mogliby mieć pewne problemy."Dlaczego na planie miasta Lubań brakuje numerów budynków tylko jest to wybiorcze ?przecież to jest plan miasta powinien być czytelny i szczegółowyDlaczego ktoś odpowiedzialny zatwierdził te zmiany?To jest wstyd aby nasze miasto miało tak beznadziejny plan. Poprzedni plan miasta był z 2004 roku, ale ten obecny to jest kpina z Lubania.Pewnie błędów na tym planie może być więcej, ale ciężko odszukać coś na tej nieczytelnej mapie. To jest ewidentnie niedoprzęgnięcia co zrobili i powinni to NAPRAWIĆ.http://luban.pl/media/photo...
bbbbbbb
bbbbbbb 27.02.2018, 15:18
Tak wygląda centrum miasta po powiększeniu... Super czytelny plan !https://iv.pl/images/067514...
Tomasz Tybusz
Tomasz Tybusz 27.02.2018, 13:12
A ul Gówna?
NieTypowySebix PL
NieTypowySebix PL 27.02.2018, 10:33
Czy wie ktoś jak uaktualnić datę przy poruszaniu się po mieście żeby zamiast zdjęć z 2011 pokazywało mi zdjęcia z 2017 albo 2016?

Pozostałe