Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Już w maju w Zgorzelcu ruszają największe targi pracy

Ponad 1.000 miejsc pracy czeka na pograniczu. 15 maja do Zgorzelca przyjadą pracodawcy z Polski, Niemiec oraz Czech i wezmą udział w XXIII Transgranicznych Targach Pracy. To jedyne tego typu przedsięwzięcie na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce, organizowane w ramach partnerstwa EURES-TriRegio.
Już w maju w Zgorzelcu ruszają największe targi pracy

Swój udział potwierdziło ponad 80. wystawców – pracodawców, agencji zatrudnienia i instytucji związanych z rynkiem pracy.

– Jak do tej pory to rekordowa liczba zarówno wystawców, jak i ofert pracy. To również szansa dla mieszkańców pogranicza na zalezienie nowego lub bardziej satysfakcjonującego zajęcia. Ale nie tylko dla nich, ponieważ do Zgorzelca przyjeżdżają mieszkańcy z całego Dolnego Śląska. Pojawiają się również goście z Wielkopolski i Opolszczyzny – mówi Bartosz Kotecki, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy – organizatora targów.

Zapotrzebowanie na dobrych pracowników jest wręcz ogromne o czym świadczy chociażby rosnąca z roku na rok liczba wystawców. Wybór wśród ofert pracy i pracodawców będzie bardzo duży. Każdy z przedsiębiorców zgłasza kilka lub nawet kilkanaście ofert w różnych zawodach i branżach, od prostych prac pomocniczych przy produkcji, poprzez pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej, kierowców i monterów, wykwalifikowanych pracowników w branży metalowej i budownictwie, aż po kadrę specjalistów od finansów. Są również oferty pracy związane z opieką nad osobami starszymi, w służbie zdrowia, czy wakaty w służbach mundurowych. Wykaz wszystkich wystawców i ofert pracy pracodawców można znaleźć na stronie www.eures.dwup.pl.

– Oprócz pracodawców i agencji zatrudnienia, na targach będzie można również odwiedzić stoiska urzędów pracy z Polski, Niemiec i Czech, gdzie udzielane będą informacje i porady związane z pracą za granicą. Zagoszczą też inne instytucje z obszaru rynku pracy, które podzielą się wiadomościami z zakresu kształcenia, ubezpieczenia zdrowotnego, prawa pracy. Wszystko oczywiście w kontekście pracy na pograniczu – dodaje Lilla Jaroń, wicedyrektor DWUP.

W organizacji Targów DWUP od lat wspierają Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu, a także patroni honorowi – Miasto Zgorzelec i Powiat Zgorzelecki.


***


Transgraniczne Targi Pracy (15 maja 2019 r.)

godz. 10.00–14.00, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1

godz. 10.00–10.15 – oficjalne otwarcie Targów Pracy

godz. 10.15–14.00 – część wystawiennicza na stoiskach (pracodawcy z Niemiec, Czech i Polski, przedstawiciele instytucji z zakresu rynku pracy, gospodarki i edukacji z Polski, Niemiec oraz Czech)

 

Prezentacje w sali kinowej na I piętrze:

godz. 11.00–11.30 – warunki życia i pracy w Czechach – doradca EURES,

godz. 12.00–12.30 – warunki życia i pracy w Niemczech – doradca EURES.

 

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
festiwal nowogrodziec
500lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: IgorTreść komentarza: To już będą wiedzieć kto gdzie jest, za co płaci, co robi, gdzie się melduje, co załatwia ... Wszystko ! Inwigilacja jak w KoreiData dodania komentarza: 23.05.2025, 11:55Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywaćAutor komentarza: ktosiek kumacjuszTreść komentarza: Po pierwsze trumny nie zbeszcześcili tylko razem z trumną pochowali do nowej, po drugie żadnych rzeczy a tym bardziej poświęconych (u ewangelików nie święci się rzeczy wodą święcona ani niczym innym :) nikogo nie pozbawiono. JEDYNIE SARKOFAG trafił do konserwacji!Data dodania komentarza: 23.05.2025, 11:35Źródło komentarza: Co z pomnikiem Wincklera? "Miał wspaniały sarkofag, a została mu zwykła trumna i kopiec ziemi"Autor komentarza: Alumn czyli kleryk.Treść komentarza: Teraz poczytajcie sobie w mediach, co to była za organizacja -grupa- "Chuligani Wolnego Miasta". I jakie ślady pozostawiała na ciałach swoich liderów. Będzie kolorowo. To lepszy dokument niż ten tu opisany. Nie da się go bez bólu usunąć.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 10:46Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywaćAutor komentarza: Kalendariusz.Treść komentarza: Udogodnienie w czasach dalej trwającej rewolucji cyfrowej, ale i kolejny , teraz już prawie globalny sposób kontroli, nad każdym obywatelem. Spełnia się przepowiednia Stanisława Lema. Przypomnę młodym obywatelom, że Stanisław Lem urodził się we Lwowie (ówcześnie na terenie II Rzeczypospolitej), najprawdopodobniej 13 września 1921 roku, w rodzinnym mieszkaniu, przy ulicy Brajerowskiej 4, w zamożnej rodzinie żydowskiej, jako jedyne dziecko Samuela Lehma (1879–1954), lwowskiego lekarza i Sabiny Wolner (1892–1979). Był futurystą , autorem wielu poczytnych, wśród polskiej młodzieży książek.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 10:33Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywać
ReklamaPowiat Lubań
Reklama