Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 13:56
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Piątkowy pożar lasu w Zapuście

Pożar lasu, do którego doszło w piątkowy wieczór w okolicach Zapusty, postawił na nogi strażaków powiatu lubańskiego i lwóweckiego.
Piątkowy pożar lasu w Zapuście
Autor: Bartek/ OSP w Leśnej
Oceń

W piątkowy wieczór około 19. zauważono pożar lasu między Zapustą  Grodnicą w gminie Olszyna. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy strażaków okazało się, że robi się dość niebezpiecznie.

Płonęło poszycie leśne na obszarze około 2 ha. Kiedy pierwszy z zastępów dotarł na miejsce przekazał informację, że pożar podsycany przez wiatr rozwija się dość intensywnie. Zadysponowano wszystkie zastępy, które na szczęście szybko dotarły na miejsce i pożar został opanowany. – usłyszeliśmy od st. kpt Mariusza Kadłubowskiego, oficera prasowego KP PSP w Lubaniu.

Przy tym wietrze ciężko będzie im to zgasić. Wiatr pcha ogień w głąb lasu - relacjonował pan Bartek, który był w piątek na miejscu zdarzenia. Jak się okazało, w całym zdarzeniu kluczową rolę odegrała natura - sucha jak pieprz ściółka i porywisty wiatr stworzyły idealne warunki do rozwoju pożaru. Po blisko dwóch godzinach akcji gaśniczej pogoda diametralnie zmieniła oblicze i przyszła z pomocą walczącym z żywiołem zastępom.

Szczęściem było, że w trakcie akcji przyszedł obfity deszcz, który bardzo pomógł w działaniach. - mówił nam st. kpt Mariusz Kadłubowski. Dzięki temu o koło 22.30 strażakom udało się zakończyć działania.

Jako wstępną przyczynę pożaru strażacy podali zaprószenie ognia, teraz ustaleniem jak do niego doszło zajmie się policja.

Do gaszenia lasu w Zapuście zadysponowano prawie wszystkie jednostki z powiatu lubańskiego i kilka zastępów z powiatu lwóweckiego. W sumie w działaniach udział brało 15 zastępów PSP i OSP z powiatu lubańskiego i trzy zastępy powiatu lwóweckiego.Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama