Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 05:16
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Piątkowy pożar lasu w Zapuście

Pożar lasu, do którego doszło w piątkowy wieczór w okolicach Zapusty, postawił na nogi strażaków powiatu lubańskiego i lwóweckiego.
Piątkowy pożar lasu w Zapuście
Autor: Bartek/ OSP w Leśnej
Oceń

W piątkowy wieczór około 19. zauważono pożar lasu między Zapustą  Grodnicą w gminie Olszyna. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy strażaków okazało się, że robi się dość niebezpiecznie.

Płonęło poszycie leśne na obszarze około 2 ha. Kiedy pierwszy z zastępów dotarł na miejsce przekazał informację, że pożar podsycany przez wiatr rozwija się dość intensywnie. Zadysponowano wszystkie zastępy, które na szczęście szybko dotarły na miejsce i pożar został opanowany. – usłyszeliśmy od st. kpt Mariusza Kadłubowskiego, oficera prasowego KP PSP w Lubaniu.

Przy tym wietrze ciężko będzie im to zgasić. Wiatr pcha ogień w głąb lasu - relacjonował pan Bartek, który był w piątek na miejscu zdarzenia. Jak się okazało, w całym zdarzeniu kluczową rolę odegrała natura - sucha jak pieprz ściółka i porywisty wiatr stworzyły idealne warunki do rozwoju pożaru. Po blisko dwóch godzinach akcji gaśniczej pogoda diametralnie zmieniła oblicze i przyszła z pomocą walczącym z żywiołem zastępom.

Szczęściem było, że w trakcie akcji przyszedł obfity deszcz, który bardzo pomógł w działaniach. - mówił nam st. kpt Mariusz Kadłubowski. Dzięki temu o koło 22.30 strażakom udało się zakończyć działania.

Jako wstępną przyczynę pożaru strażacy podali zaprószenie ognia, teraz ustaleniem jak do niego doszło zajmie się policja.

Do gaszenia lasu w Zapuście zadysponowano prawie wszystkie jednostki z powiatu lubańskiego i kilka zastępów z powiatu lwóweckiego. W sumie w działaniach udział brało 15 zastępów PSP i OSP z powiatu lubańskiego i trzy zastępy powiatu lwóweckiego.Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama