Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 09:22
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ludzkie szczątki na śmietnisku

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy maila z niepokojącymi informacjami. Pisał w nim o nieczynnym już składowisku odpadów komunalnych w Nawojowie Łużyckim, gdzie ciężarówkami wywożony jest piach z kawałkami trumien i ludzkimi szczątkami.
Ludzkie szczątki na śmietnisku
Oceń

Niestety nasza wizyta na miejscu potwierdziła doniesienia czytelnika, co gorsza jak mówi czytelnik - To nie pierwszy raz, kiedy w tym miejscu pojawiają się szczątki ludzkie. Ciężarówki przywożą ziemię, a później przyjeżdża fadroma i wszystko wyrównuje i tak w kółko. W międzyczasie pojawiają się i znikają opony ze składowiska, ale to już tylko szczegół przy ludzkich czaszkach.

Po wizycie w Nawojowie Łużyckim poinformowaliśmy o zaistniałej sytuacji policję i Prokuraturę Rejonową w Lubaniu. Niespełna trzy godziny po naszym zgłoszeniu, na miejscu zastaliśmy służby, które przeszukiwały hałdy ziemi.

Jak się dowiedzieliśmy, ziemia pochodzi najprawdopodobniej z budowanego na którymś z cmentarzy grobowca. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, dziś znaleziono szczątki trzech osób, a służby nadal prowadzą czynności.

Składowisko odpadów w Nawojowie Łużyckim zostało zamknięte w 2000 roku. Dziś trwa jego rekultywacja prowadzona przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu. Na mocy porozumienia z lubańskim magistratem z grudnia 2015 roku to właśnie ZGiUK Lubań zarządza, prowadzi, monitoruje i rekultywuje nieczynne składowisko.

Do sprawy z pewnością wrócimy.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Herakliusz 12.09.2018 15:39
Cyt. Ona Dzisiaj, 09:51 Kosci pojawily sie sie juz rok temu ( 5 czaszek) tylko niestety nikt z tym nic nie robił, a kilka dni po zgłoszeniu cudownie zniknęły .Sprawa byla zamiatana pod dywan aby skandalu nie bylo ... wybory nic tu nie maja do rzeczy . ++++++++++++++++++\ Zatem i ten przypadek prokurator ogarnie postępowaniem wyjaśniającym.

Piotr Urzędowski 11.09.2018 15:11
Dymisja proszę bądźmy poważni bo mi zajady popękają ze śmiechu tak tak świnia to piękny ptak!!!!!Burmistrz czy Pan Turkiewicz czy Pan Sajan sami siebie nie ukarają wiec nie będzie żadnych konsekwencji ale jak by inna firma prywatna taki numer wywinęła to by była skończona a tak to ręka reke myje i możecie sobie ludzie gadać tyle wasze.

Do władzy 11.09.2018 15:10
A władza dalej milczy , żadnego oświadczenia w tej sprawie. Pewnie boją się skomentować bo nie wiedzą czy ktoś może nie ma zdjęć zrobionych telefonem ? A to była by wtopa przed wyborami powiedzieć coś a później inne fakty temu zaprzeczyły by.

Gość 11.09.2018 15:07
A mnie zastanawia jedno... Coś mi tu nie pasuje... Czyli co ktoś po każdym samochodzie wpada na śmietnik wchodził i sprawdzał co tam jest? Przyjeżdża samochód wysypuje ziemię i i nagle na samym wierzchu wyskakują czaszki i kości a przypadkowy czytelnik akurat na nie wpada? ... I to przed samymi wyborami? Może głupia jestem ale coś mi tu nie pasuje

Do wladzy 11.09.2018 15:09
Może kogoś z pracowników ruszyło sumienie i doniósł, może grzybiarz. Władza milczy bo nie wie co kto widział, czy ktoś zdjęć czasem nie ma czy ktoś nie nagrał czegoś. Gdyby nic nie było na sumieniu to wyjaśnienia by wódz opublikował. Skoro nie ma nic to daje do myślenia. A tak ktoś może coś mieć i to wykorzystać przed wyborami. Czas pokaże co jest. Ktoś tu pisze o likwidacji grobu. Owszem można i zarządca ma prawo usunąć nagrobek i pochować w tym miejscu kogoś. Natomiast nie ma prawa wyjmować szczątek, to już jest ekschumacja a na to musi mieć między innymi zgody rodzin. Taki sposób jak widać na zzdjęciu jest to zbezczeszczenie miejsca pochówku. Dlatego bez wachania kierownika tych prac i dyrektora powinien zwolnić, no chyba że sam jest umoczony i jak to mówią w Polsce ręka rękę myje.

Ona 12.09.2018 09:51
Kosci pojawily sie sie juz rok temu ( 5 czaszek) tylko niestety nikt z tym nic nie robił, a kilka dni po zgłoszeniu cudownie zniknęły .Sprawa byla zamiatana pod dywan aby skandalu nie bylo ... wybory nic tu nie maja do rzeczy .

Adam Adamiak 11.09.2018 15:06
ZGiuk Lubań rodzinna firma wiadomo kogo w końcu kości rzuciła

Awatar #stop#nienawiści# 11.09.2018 15:05
Pomyślałby kto, że te zjadliwe komentarze wynikają z troski o ludzkie szczątki. Odezwali się przykładni obywatele, świętsi od Świętego Piotra i bielsi od śniegu. Próbujący NA POKAZ "okazać" szacunek dla umarłych podczas, gdy sami nie potrafią okazać go dla żywych, o czym świadczą obraźliwe wypowiedzi. Doskonała okazja do wylania ogromu zawiści wypełniającej własne braki. 7-me niebo nienawiści- zdeptać, zgnoić, zgnieść jak mówia słowa piosenki Lady Pank, doskonałej na hymn narodowy.

Heniek 11.09.2018 15:04
Powinien polecieć ktoś u góry , znając życie zepchną na szarego pracownika. Taki oto nadzór dyrektorski mamy.

e 11.09.2018 15:03
coś wiadomo co się dzieje na zgorzeleckiej ? 3 radiowozy na sygnałach stały taśma odgradzająca plac

Leszek 11.09.2018 15:02
Tak się zdobywa statuetki Gepardy Biznesu? Po trupach?

Nowy 11.09.2018 15:03
W tym roku walczą i statuetkę hieny cmentatnej

Rafa 11.09.2018 15:00
To mamy przed wyborami Lubański Watergate ZGiUK....

Nowy 11.09.2018 15:01
Chyba BONES GATE

Krysia 11.09.2018 14:38
Panie Burmistrzu wiedział Pan o tym ? Bo to Panu podlega ZGIUK. Chodzi Pan do kościoła, a czy sumienie pozwoli chodzić dalej ? Czy tak katolicy postępują ze szczątkami ? Czy katolikiem się jest tylko pod publikę aby poszerzyć grono wyborców? Gość, nie wierzę że sami pracownicy to zrobili. Ktoś rozlicza karty pojazdów itd i mało prawdopodobne jest aby od tak wozili bez zgody góry.

Herakliusz 11.09.2018 14:40
Odczep się od Burmistrza. Zresztą z czego (?) ten krzyk i lament! Z prochu powstaliście i w proch sie obracacie. Kościelni szamani do dzisiaj nie wiedzą jak to z tym zmartwychwstaniem będzie. Tego im żadne bóstwo nie objawiło. Do niedawna ogłupiali gawiedź że kości będą się obrastać w nowe doskonałe ciało - ale na dzisiaj już te bajkę porzucili. Zresztą to nie wymysł chrześcijańskich szamanów. Ludzkie dążenia do nieśmiertelności zrodziło się w starożytnym Sumerze. Pierwszym, znanym z imienia bohaterem, który wędrował w poszukiwaniu nieśmiertelności był sumeryjski heros – Gilgamesz. Epos o jego przygodach to najwcześniejszy, jeszcze na długo przedbiblijny przykład gatunku literackiego, który w późniejszych wiekach zrodził „Iliadę” i „Odyseję”. Wiele z motywów „Eposu o Gilgameszu” weszło również w formie mniej lub bardziej zmienionej do Biblii, jak choćby opis potopu. Wszyscy ochrzczeni i tak zmartwychwstaną bez względu na to gdzie leżą ich doczesne szczątki. Taka jest ostatnia wersja woli boskiej. Jedni na wieczną chwałę inni na wieczne męki do piekła. Po głębokiej i przepojonej „chrześcijańsko trosko” o dusze owieczek konsultacji z panem Bogiem, świętobliwy Pan na Watykanie orzekł, że nie do limbusu (otchłań będąca przedsionkiem piekła) będą teraz trafiać dzieci zmarłe bez chrztu zwanego świętym. Taką nową przełomową w dziejach Kościoła koncepcję ogłosił sam Benedykt XVI natchniony Duchem i wsparty pozostałą częścią Trójcy Przenajświętszej. Oznacza to ni mniej ni więcej, że już otchłani nie ma (chyba zniknęła) i że zmarłe poganiątka nie będą grzebane na obrzeżach cmentarzy bez księżowskiej posługi, jak to obowiązywało od wieków. Nie wyjaśniono co się stanie z tymi grzesznymi duszyczkami, które do tej pory zamieszkiwały w limbusie? Czy czeka je przeprowadzka na niebiańskie salony i czy w ogóle takie epokowe decyzje pozostają z mocą wsteczną? Widocznie podczas konsultacji z Opatrznością ten aspekt sprawy umknął uwadze Jego świątobliwości. ++++++++++ PS. Wniosek i postulat urbi et orbi. Spalic i rozsypać niech się ich bóstwo martwi jak to później do życia wiecznego przywołać.

Logik 11.09.2018 14:42
Ciekawe jak postąpiłeś ze zmarłymi swoimi bliskimi?,też na śmietnisko?,bo to tylko "proch"?.

Leon_zawodowiec 11.09.2018 14:44
Katoholicyzm to podła jako one wszystkie religia wpędzająca łatwowiernych w rodzaj wykluczającego myślenie i poczucie rzeczywistości stuporu umysłowego: tam rzeczywistość ani się nie liczy ani nie jest bardziej realna od rojeń świętych, cytuję klasyka "naprutych skwaśniałym wińskiem i napalonych ziołami" pastuchów z Synaju i okolic... Osobiście zaryzykowałbym potwierdzoną naukowo tezę, że "nawąchanych" dymów z palonego w ogniskach krowiego i nie tylko łajna zawierającego (skoro zawiera dziś zawierało cały czas!) supertruciznę-arsen w stężeniach mogących powodować poważne skutki zdrowotne, halucynacje itp. aberracje(!). Jakiś czas później tych Mężów OpaCZności z właściwą hienrarchom perfidią przebukowano na Mężów OpatRZności a stąd już prosto do świętości tego co powiedzieli i co napisali, a pisali i mówili bzdury tak nieprawdopodobne że słuchać i czytać hatko było już następnego dnia po... Dziś, kiedy "noblese" człowieka XXI wieku wyposażonego w instrumentarium o jakim fizjologom się nie śniło" "oblige" o dziwo te farmazony wciąż trzymają w zaklętym kamiennym kręgu skamielin wielu Kościołów i światowych religii, i nic na to nie wskazuje by ten stan katastrofalnych rzeczy w najbliższym tysiącleci miał się zmienić...

Herakliusz 11.09.2018 14:45
Zgodnie z ich wolą Wielebny - zresztą niby z wolną ale z lekka przez szamanerię za ich życia wymuszoną....

Nowy 11.09.2018 14:49
A tobie sumienie pozwala pisać takie bzdury i chodzić do kościoła?

Henryk 11.09.2018 14:24
To czekamy na wyjaśnienia ZGIUK a najlepiej dymisje

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama