Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 11 grudnia 2024 15:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Wieczór muzyki poważnej z okazji kanonizacji JPII

Niedawny koncert Tytusa Wojnowicza i Jana Bokszczanina był magiczny, bajeczny. Organy i obój zabrzmiały w holu naszego domu kultury subtelnie i mocno zarazem. Publiczność była zauroczona i długo oklaskiwała artystów. Wtedy stało się dla wszystkich jasne - takich koncertów w Zgorzelcu powinno być więcej. I będzie.
Wieczór muzyki poważnej z okazji kanonizacji JPII

A okazja do zaproszenia na kolejny organowy wieczór do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu jest szczególna. 27 kwietnia br. błogosławiony Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze. W wigilię tego niezwykłego wydarzenia zapraszamy na równie niezwykły koncert dedykowany Naszemu Papieżowi. Do Zgorzelca przyjadą znakomici instrumentaliści - Gedymin Grubba (organy) i Paweł Hulisz (trąbka). Podczas specjalnego koncertu, który odbędzie się w holu MDK 26 kwietnia (sobota) o godz. 18 zagrają:

  1. Preludium, Fuga i Chaconne in C /BuxWV 137/ - Dietrich Buxtehude (1637-1707), 
  2. Preludium z Te Deum - Marc-Antoine Charpentier (1643-1704), 
  3. Koncert D-dur (Allegro-Largo-Vivace)- Georg Philipp Telemann (1681-1767), 
  4. Koncert G-dur (Allegro-Grave-Presto) /BWV 592/ - Johann Sebastian Bach (1685-1750), 
  5. Toccata, Adagio and Fugue in C Major /BWV 564/- Johann Sebastian Bach (1685-1750), 
  6. Suita D-dur Ouvertüre/Gigue (Allegro)/Arie (Menuetto)/Marsch I (Bourrée)-Marsch II Georg- Friedrich Handel (1685-1759).

Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona.

Gedymin Grubba jest gdańszczaninem, absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego i w klasie kompozycji prof. Eugeniusza Głowskiego. W swoim dossier ma już ponad tysiąc koncertów zagranych w całej Europie (Austria, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy), Ameryce Północnej (Kanada, Meksyk, USA - 15 Stanów), Ameryce Południowej (Brazylia, Boliwia, Chile), Afryce Południowej, Azji (Japonia, Singapur, Hong Kong) oraz Australii i Nowej Zelandii. Jest najaktywniej koncertującym polskim organistą. Rocznie wykonuje ok. 100 koncertów na całym świecie jako organista, kameralista, kompozytor i dyrygent. W 1999 roku zainicjował Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie, którego do dziś jest dyrektorem.

Paweł Hulisz jest absolwentem gdańskiej uczelni w klasie prof. Szymona Pawłowskiego. Już w czasie studiów rozpoczął praktykę wykonawczą, podejmując pracę w Zespole Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis, z którym współpracuje do dziś jako kameralista, a także jako solista. Biorąc pod uwagę specyfikę instrumentu, jakim jest trąbka i szerokie spektrum wykonawcze uczestniczy on w różnych projektach, realizujących zgoła odmienne gatunki muzyczne: muzykę barokową, jak i symfoniczną, także muzykę rozrywkową i jazz. Jest czynnym muzykiem orkiestrowym. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi na terenie całej Polski; filharmoniami: Bałtycką, Koszalińską, Szczecińską, także z orkiestrami : Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, „Camerata Nova” ze Szczecina, Operą Krakowską. Od 2009 roku jest pierwszym trębaczem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, a także pierwszym trębaczem Orkiestry Symfoników Gdańskich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Jarmark Radogoszcz
konkurs
koncert
Sylwester
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama