Lider grupy muzycznej, lub inaczej-kierownik polityczny grupy „Raz, Dwa, Trzy”. Kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta. Urodzony 28.09.1963 w Poznaniu. Zamieszkały w Toruniu. Prywatnie żonaty, ojciec czworga dzieci.
Z życiorysu wynika, że prowadził życie nieustabilizowane. Pracując w rożnych zawodach ciągle szukał tego najbardziej uniwersalnego. Z wykształcenia technik żywienia zbiorowego był min. kelnerem i garderobianym, aż w końcu na początku lat 90 postanowił tworzyć i śpiewać. Ceni wyrazistych poetów Villona, Brechta, Brodskiego, Szymborską, ks. Twardowskiego, jak również charyzmatycznych wykonawców piosenek: Wysockiego, Waitsa, Piaf, Cohena i innych.
„Mógłbym śpiewać o miłości, ale po co skoro większość robi to z lepszym, czy gorszym skutkiem. Piszę i śpiewam o swoich wątpliwościach na temat różnych pewności, których nabrałem do tej pory.” Jego postawa sugeruje, że nie potrzeba niczego udowadniać. Wystarczy szukać i robić to, co ma się do zrobienia.
Koronacja, pokazy walk rycerskich, szczypta poezji śpiewanej, kabaret i wyśmienita zabawa – tak w wielkim skrócie opisać można kolejną odsłonę Księstwa Czocha.
W ubiegłym tygodniu Jan Pietrzak, ,,człowiek z kabaretu” ogłosił akt swojej abdykacji. Na jego mocy Walery Czarnecki starosta lubański na oczach licznej grupy mieszkańców powiatu lubańskiego ogłosił następcę tronu czoszańskiego, którym został Adam Nowak. Jako trzeci monarcha w Księstwie Czoszańskim przyjął imię Adam I. Akt abdykacji wszedł w życie z dniem 20 września br. Wiwatom i krzykom na cześć nowego władcy nie było końca.
Podczas imprezy organizatorzy starali się zaprezentować sylwetki lokalnych twórców. Jako pierwszy na scenie pojawił się Zespół Bez Nazwy Lirycznie z Lubania. Imprezę swoim występem, upamiętniającym 20 rocznicę śmierci Ryszarda Riedla uświetnili leśniańscy muzycy z zespołu JGL oraz Drużyna Rycerska Syrokomla.
- Cieszę się, że tegoroczna impreza mogła odbyć się we współpracy z Nadleśnictwem Świeradów-Zdrój. Współpraca była wyjątkowa pod każdym względem. Wydarzenie to było również uwieńczeniem 90-lecia Lasów Państwowych. Mam nadzieję, że współpraca z nadleśnictwem rozszerzy się na inne płaszczyzny, które pomogą w promocji i rozwoju naszego regionu – podsumowuje Walery Czarnecki, starosta lubański.
Napisz komentarz
Komentarze