Na polu działań proturystycznych odnotowali już szereg istotnych sukcesów: zbudowali nowoczesny park miniatur historycznych, obiektów umiejscowionych na Drodze Królewskiej oraz udostępniają do zwiedzania jeden z nielicznych w Europie ogrodów kameliowych.
W roku 2012 przedstawiciele Königsbrück i Lubania, dostrzegając analogie w położeniu i historii obu miast, spotkali się celem przedyskutowania korzyści płynących z potencjalnej współpracy. W minionym roku spotkanie zostało powtórzone. Ustalono wówczas, że w 2015 r. należy przygotować wspólne materiały promocyjne oraz zastanowić się nad wymianą informacji turystycznych. Nawiązując do ubiegłorocznych ustaleń 5 marca bieżącego roku delegacja z Lubania na czele z wiceburmistrzem Mariuszem Tomiczkiem udała się do Königsbrück celem podjęcia konkretnych działań.
W następstwie trwających kilka godzin rozmów ustalono harmonogram pracy na najbliższe miesiące, postanowiono przygotować dokumentację pod formalne partnerstwo obu miast oraz przystąpić do nakręcenia wspólnego filmu promocyjnego. Wchodząc w szczegóły warto nadmienić, że do końca marca obie strony mają przygotować własne scenariusze filmu oraz prezentacje swoich największych atutów. W połowie kwietnia grupy robocze spotkają się w Lubaniu, aby wspólnie opracować ostateczną wersję scenariusza i ustalić terminarz samej produkcji.
Wszystko wskazuje na to, że Lubań pozyska wartościowego partnera do działań marketingowych. Mając na uwadze plany i ambicje turystyczne Lubania, współpraca z Königsbrück może przynieść nam wymierne korzyści, tym bardziej, że jego władze wyrażają szczerą wolę współdziałania, co w przypadku niemieckich miast nie zdarza się zbyt często.
Napisz komentarz
Komentarze