czwartek, 16 maja 2024 07:52

WEEKENDOWE PŁYWANIE LUBAŃSKIEJ ORKI

RAFAŁ KUSTO zdobył złoty medal Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków w pływaniu w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Podopieczny trenera ADAMA MUSIAŁA z każdym nawrotem zyskiwał dużą przewagę i jako pierwszy przepłynął osiem długości basenu w czasie 2:15,35(el.2:22,35). Prawie cztery sekundy do Rafała stracił drugi na mecie ŁUKASZ SOLAK (2:19,63-Swim Płock) a na trzeciej pozycji wyścig ukończył DAWID DZIEDZIC (MOSMTychy- 2:20,04). To drugi medal zawodnika Orki Lubań w czempionacie krajowym, wczoraj wywalczył również złoto także w stylu klasycznym, ale na dystansie 50 metrów. Jutro trzeci start i 100 metrów.Tymczasem w Gliwicach gdzie rywalizują 17/18- latkowie nasz znakomity ROBERT KUSTO z ósmym czasem kwalifikuje się do dzisiejszego wieczornego finału A na 50 m. st. motylkowym gdzie ostatecznie zajmuje siódme miejsce 25,13(el.25.14). Zwyciężył z nowym Rekordem Polski (23,13) rewelacyjnie spisujący się PAWEŁ SENDYK(MPK Szczecin).