Przez 12 dotychczasowych edycji przewinęło się ok. 200 zespołów teatralnych, czyli ponad 1.500 wykonawców z gimnazjów, liceów i domów kultury z Dolnego Śląska, ale i tak odległych miejsc Polski jak Szczecin, Zgierz czy Suwałki. Grand Prix „CHOCHOŁA” zdobyły teatry z Wrocławia, Góry, Głuchołaz, Kamiennej Góry, Polanicy – Zdrój, Jeleniej Góry i Lubania.
Młodych wykonawców zawsze ocenia jury, które tworzą ludzie sceny – doświadczeni aktorzy, reżyserzy, śpiewacy, choreografowie, co gwarantuje profesjonalną ocenę prezentowanych przedstawień i fachowe uzasadnienie werdyktów. I tak było w tym roku. Adeptów sztuki oceniali Agata Skowrońska – Kartvelishvili – aktorka (Teatr Polski), Jacek Gębura – tancerz, choreograf, reżyser (TM Capitol) oraz Jacek Gawroński - dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i co warto podkreślić, pomysłodawca i twórca „CHOCHOŁa”.
Teatr „Dziewiątka” rozpoczął swój sezon teatralny sukcesami. To rezultat pracy od września 17 osobowej grupy pod kierunkiem Anety Ćwieluch. Na Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Teatralnych „OBCIACH” we Wrocławiu otrzymał GRAND PRIX oraz I Nagrodę za prezentację utworu „Konewka” i „Wrony”, XII Młodzieżowe Zatargi z Teatrem w Bolesławcu – 20 marca zakończył GRAND PRIX za spektakl „Matki” , 27 marca otrzymał I NAGRODĘ na Festiwalu Teatralnym „Chochoł” we Wrocławiu również za spektakl „Matki”.
Obsada: Katarzyna Abramek, Klaudia Ociesa, Dawid Binkowski, Garbiela Gola, Kaja Tkaczyk, Marta Dżwiga, Magdalena Garula, Konrad Krymowski, Marta Dźwiga, Paulina Andrzejwska, Agata Świderek, Aleksander Kiedrzyn, Justyna Gola, Martyna Majczak, Małgorzata Fortuna, Roksana Sulima, Łukasz Słowiński.
- Na te sukcesy składa się wytrwała i konsekwentna praca grupy, jury podkreślało właśnie, że jest to grupa – zespół świetnie się rozumiejący. Grupa z pasją do teatru, z chęcią przełamywania własnych barier, grupa wytrwale pracująca i wzajemnie siebie wspierająca i chyba jedyna taka w Lubaniu i okolicy. To bardzo ważne aby młodzi ludzie z pasją mogli się rozwijać, tworzyć i dlatego tak ważne jest wsparcie z każdej strony. To młodzież, którą można się chwalić i być z nich dumna. Ja jestem! – mówi Aneta Ćwieluch, reżyser Teatru Dziewiątka.
Napisz komentarz
Komentarze