środa, 15 maja 2024 14:20

Międzynarodowy sukces naszego pływaka

W miniony weekend Rafał Kusto reprezentujący barwy narodowe oraz lubańskiego klubu Orka zmierzył się w Gorzowie Wielkopolskim z pływakami z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Do Lubania wrócił ze z złotym i srebrnym medalem.

W Gorzowie Wielkopolskim w ramach JUNIOR SWIMMING MEET zmierzyli się ze sobą najlepsi pływacy z czterech państw. Podczas wielomeczu międzypaństwowego Rafał Kusto zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Nasz zawodnik złoty krążek wywalczył indywidualnie wygrywając pojedynek na 200 metrów w stylu klasycznym, notując przy tym niezły czas (2:22,11). Srebrny medal zdobył w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

Ogólną klasyfikację medalową wygrała zdecydowanie reprezentacja Węgier z dorobkiem 47medali, w tym aż 26 złotych! Na drugim miejscu uplasowała się Polska - 28 medali, w tym 5 złotych. Na trzecim miejscu Czechy (19 medali – 4złote). Poza podium Słowacja (20 medale – 3złote).