Do strefy włączone mają zostać tereny, które leżą w okolicy planowanej zachodniej obwodnicy miasta. W tej okolicy swoją działalność już prowadzi firma Automatec.
- To jest dopiero uchwała intencyjna. Chcielibyśmy, aby lubańska strefa rosła i powiększyła się o tereny, do których prowadzić ma docelowo zachodnia obwodnica Lubania. Ma to być w przyszłości obszar miejskiej aktywności gospodarczej. Jeżeli zdarzy się tak, że zarówno strefa jak i ministerstwo zaakceptuje nasz plan to będzie to dobra informacja dla wszystkich mieszkańców, bo pozwoli to na kolejne inwestycje. - mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.
Każda strefa ekonomiczna to wyodrębniona administracyjnie część terytorium Polski, przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Często także przedsiębiorcy liczyć mogą nie tylko na ulgi podatkowe, ale także rozpocząć działalność na specjalnie przygotowanym, uzbrojonym terenie. Z drugiej strony wzmożone inwestycje przekładają się na przyspieszony rozwój gospodarczy polskich regionów, zmniejszone bezrobocie, a także zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki. W Lubaniu w ramach strefy działają już takie firmy jak: Imka, CONTUR 2000, HS LUBAŃ czy Łużyce Beton. Do dziś kamiennogórska strefa wydała ponad 100 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Nakłady inwestycyjne sięgają 2 mld zł, utworzono ponad 5500 miejsc pracy.
Napisz komentarz
Komentarze