Dnia 10 czerwca 2025 roku Gmina Lubań otrzymała dwie promesy na realizację inwestycji ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz rozwój infrastruktury na obszarach wiejskich.
Cieszymy się z otrzymanego wsparcia. To kolejne kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju naszej gminy i poprawy warunków życia mieszkańców – dodaje Aleksandra Chomicz Wójt Gminy Lubań.
Pierwsza promesa została przyznana w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” na 2025 rok. Dofinansowanie w wysokości 35 674,00 zł zostanie przeznaczone na realizację projektu pn. „Budowa wiaty rekreacyjno-turystycznej w Radogoszczy”.
Druga promesa, opiewająca na kwotę 510 000,00 zł, pochodzi ze środków przeznaczonych na rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Środki te posłużą do dofinansowania realizacji zadania pn. „Nawojów Śląski – Uniegoszcz droga dojazdowa do gruntów rolnych”.


Napisz komentarz
Komentarze