Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Mieszkaniec powiatu lubańskiego uciekał przed zgorzelecką drogówką

Policjanci zgorzeleckiej drogówki zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który zamiast zatrzymać się do kontroli drogowej próbował uciekać.
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Mieszkaniec powiatu lubańskiego uciekał przed zgorzelecką drogówką

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Pieńsk próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Ten jednak pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. - informuje nadkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.

Dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało, że 30-latek znajdował się pod wpływem metamfetaminy. Teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

Przypominamy, że kierującemu pod wpływem narkotyków może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat. Wobec sprawcy sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. - przypomina policjantka.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Naw-Rocky 11.01.2025 06:48
I to jest błąd w tym systemie. Bezwarunkowo areszt, badania psychologiczne i psychiatryczne na koszt dzbana. Wtedy pod sąd, wyrok.

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
3 maj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama