Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 13 maja 2024 15:57

Pływak lubańskiej Orki zwycięzcą „Swimmanii” Dolnośląskiej Ligi Pływackiej

Zawodnicy UKS „ORKA” Lubań bardzo efektownie zakończyli swój udział w Dolnośląskiej Lidze Pływackiej „Swimmania” w sezonie 2022/2023. Podczas finałowej edycji Ligi wywalczyli 4 złote medale oraz zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej dla najlepszego zawodnika!

Autor: Orka Lubań

4 czerwca we wrocławskiej pływalni „Orbita” przeprowadzono czwartą,  a zarazem finałową edycję Dolnośląskiej Ligi Pływackiej. Orkę Lubań reprezentowało trzech młodych zawodników: Michał DZIEDZIC, Hubert KOTLEWSKI oraz Filip MORYTO. Nasi pływacy rywalizowali w gronie 488 startujących zawodników z 22 klubów pływackich.
Zawodnicy Orki pokazali we Wrocławiu bardzo dobrą formę  zdobywając 4 złote medale! Wśród 14-latków Michał DZIEDZIC wywalczył dwa złote medale okazując się najszybszym pływakiem na dystansie 100 m stylem dowolnym i dystansie 200 m stylem zmiennym.
Dwa złote medale zdobył również Filip MORYTO. Startując  wśród 11-latków  przepłynął najszybciej dystans 50 m stylem grzbietowym oraz dystans 200 m stylem zmiennym!
Hubert KOTLEWSKI rywalizujący w kategorii wiekowej 13-latków zajął 10 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym i 24 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Na zakończenie zawodów wyłoniono najlepszych pływaków za cały sezon Dolnośląskiej Ligi Pływackiej 2022/2023 we wszystkich kategoriach wiekowych od 10 do 15 lat.  Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 14-latków odniósł Michał DZIEDZIC, który zgromadził największa ilość punktów FINA za 5 najlepszych
startów. Za wygraną w Dolnośląskiej Lidze zawodnik Orki otrzymał nagrodę w postaci pucharu i nagrody rzeczowej. Ponadto, Michał triumfował w klasyfikacji dla najlepszego delfinisty „Swimmanii”, za najlepszy wynik uzyskany według punktacji Rudolpha. Za wygraną w tej klasyfikacji pływak lubańskiego klubu został nagrodzony pucharem oraz voucherem pieniężnym.
Najmłodszy z zawodników Orki Filip MORYTO zajął ostatecznie wysokie 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej 11-latków, za co także otrzymał pamiątkowy puchar.
Gratulacje dla zawodników i trenera Orki !!!