Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 21:15
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ksiądz z Ruszowa skazany za pedofilię trafi do więzienia?

Były już proboszcz parafii w Ruszowie został prawomocnie skazany na cztery lata bezwzględnego więzienia za czyny pedofilskie wobec dwóch niepełnosprawnych dziewczynek. Wyrok zapadł niemal rok temu, jednak duchowny nie trafił za kraty. Powołując się na zły stan zdrowia zawnioskował o odroczenie wykonania kary. Wczoraj Sad Rejonowy w Zgorzelcu rozpatrzył wniosek skazanego.
Ksiądz z Ruszowa skazany za pedofilię trafi do więzienia?
Oceń

Piotr M., były już proboszcz parafii w Ruszowie w październiku 2021 r został skazany na 4 lata bezwzględnego więzienia za czyny pedofilskie wobec dwóch niepełnosprawnych dziewczynek. Sąd orzekł również 15-letni zakaz pracy z dziećmi wobec skazanego. Duchowny otrzymał również zakaz posługi kapłańskiej. Piotr M. nie trafił jednak do więzienia, gdyż zawnioskował do Sądu o odroczenie wykonania kary ze względu na zły stan zdrowia.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zgorzelcu rozpatrzył wniosek byłego proboszcza z Ruszowa.

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu rozpatrywał dziś wniosek skazanego. Sąd uznał, że nie przedstawił on wystarczających argumentów, które przemawiałyby za tym, iż nie może odbywać kary w zakładzie karnym - powiedział dla RMF24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jelenie Górze prok. Tomasz Czułowski.

Wczorajsze postanowienie Sądu nie jest prawomocne. Skazany w ciągu siedmiu dni może złożyć zażalenie do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

 

Sprawa Piotra M., księdza z parafii w Ruszowie to pokłosie filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. W kilka dni po premierze filmu na facebookowym profilu autora pojawił się wpis kobiety, która wskazała księdza z Ruszowa jako jednego z księży molestujących dzieci. 23. maja 2019 roku Piotr M. został wyprowadzony z plebani w Ruszowie pod eskortą policjantów i od tego czasu przed sądem toczyło się postępowanie w jego sprawie. Ostatecznie do zgorzeleckiej prokuratury zgłosiło się 18 osób w przeszłości wykorzystywanych przez księdza.

Po kilku rozprawach w marcu 2020 roku sąd pierwszej instancji uznał Piotra M. winnym molestowania dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek i skazał księdza na karę 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Obrona zakwestionowała wyrok i złożyła apelację. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, byłemu już proboszczowi, dał możliwość opuszczenia aresztu za poręczeniem majątkowym, z czego ten skorzystał. 6 października 2021r. odbyła się rozprawa kończąca przewód, jednak ogłoszenie wyroku odroczono do 20 października 2021r. Sąd Okręgowy w Jelenie Górze podobnie jak sąd pierwszej instancji uznał Piotra M. winnym. Obniżył jednak karę z 5 do 4 lat pozbawienia wolności i zakaz pracy z dziećmi z dożywotniego na 15 lat. Ksiądz jednak nie trafił za kraty, gdyż obrona złożyła wniosek o kasację do Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną, co oznacza, że Piotra M. obowiązuje15-letni zakaz pracy z dziećmi, a w więzieniu ma spędzić cztery lata.


Napisz komentarz
Komentarze
Marek 25.09.2022 01:44
Sędziemu który zamiast dożywotnio dać księdzu zakaz pracy z dziećmi dał tylko na 15 lat mam nadzieję że będzie uczył jego wnuczki

Hebel 24.09.2022 13:30
To nie jest tak, że wyroków sądu nie można krytykować. Nawet jeżeli są wyraźnie nierozumne.

Kwiryniusz 24.09.2022 09:58
Zaprawdę powiadam wam Siostry i Bracia! To jest mafia opanowana seks-dewiacją w całym swoim zasadniczym składzie. Nikt zdrowy na ciele i umyśle nie decyduje się - to znaczy nie czuje powołania bożego - aby do tej szatańskiej Stajni Augiasza wstąpić. Ilość ujawnionych dewiantów to tylko drobny odsetek z całej armii tych zboczeńców. To tylko kwestia czasu kiedy pojawią się następni. Wielu z nich ukrywa swoje inklinacje i skuteczne maskuje - albo ma już za sobą seks wybryki i czeka na emeryturę w nadziei, że się nie wyda. ============ Pod osłoną nocy ktoś napisał na murach parafii pw. św. Maksymiliana w Oświęcimiu hasło: „Chrońcie swoje dzieci”. Święte słowa!

dlb 23.09.2022 22:23
wstydu nie miał jak gwałcił i tak mu zostało wstydu dalej nie ma i odwagi też życzę mu aby wróciło do niego co dał innym, twardo i głęboko, aby zwieracze były wspomnieniem

Pan Herakliusz 23.09.2022 22:03
Katolicyzm się kompromituje - i nie tylko przez takich wielebnych dewiantów. Ta Stajnia Augiasza nie ma nic wspólnego z tym swoim Guru. Niech mi darują moi oponenci, ale niech sobie przypomną, jak zachował się Jezus z Nazaretu. Najpierw praktykował judaizm swojej epoki, potem wybrał najbardziej bliski mu nurt prorocki, w którym wrażliwość na osoby najbardziej potrzebujące była jedynym probierzem autentycznej wiary w boga Jahwe, by w końcu zakwestionować prawo kapłanów i uczonych w Piśmie do decydowania o tym, co jest dobrem, a co złem. Moim zdaniem autentyczny uczeń Jezusa powinien się właśnie takiego twórczego podejścia do zastanej tradycji uczyć. Wspomnieć wypada o prostym fakcie, że z siedmiu sakramentów, które Kościół katolicki uważa za niezbędne do zbawienia, Jezus z Nazaretu nie otrzymał ani jednego - jego chrzest był żydowskim rytuałem pokuty, a nie sakramentem włączającym do wspólnoty chrześcijan, których wtedy po prostu nie było. Oto wielka tajemnica wiary w tej Stajni Augiasza.

Dlb 23.09.2022 20:20
Ta z Teresa tez byla taka święta potem wyszlo na jaw machlojki na mln dolarów ,a strzykawki i igly wielorazowego użytku w cieplej wodzie myte i modlitwa na to wszystko .

Redemptor 23.09.2022 20:13
“Bo nie ma w Polsce innej nauki moralnej niż ta, którą głosi Kościół. I nawet gdyby ktoś miał wątpliwości, nawet gdyby ktoś nie wierzył, ale był polskim patriotą, to musi to przyjąć; musi przyjąć, że nie ma Polski bez Kościoła, nie ma Polski bez tego fundamentu, który trwa od przeszło tysiąca lat.” Jarosław Kaczyński =================== Panie Kaczyński! Chrześcijański Kościół rzymsko katolicki nie zostawił żadnej rzeczy nie tkniętej swym zepsuciem, uczynił z każdej wartości - bezwartość, z każdej prawdy – kłamstwo, z każdej rzetelności – duchową nikczemność. Jest mi on największym zepsuciem, jakie pomyśleć sobie można, wola jego dąży do ostatecznego, jakie może tylko być zepsucia. Friedrich Nietzsche i Ja To nie jest krytyka wiary, religii, do której każdy ma prawo, TO JEST ŚWIADECTWO PRAKTYK I CECHA URZĘDNIKÓW TEJ STAJNI AUGIASZA.

***pis 23.09.2022 19:41
Jedyne "pocieszenie" to to,że czarna zaraza gwałci tylko dzieci posyłane do nich przez rodziców

Acek 23.09.2022 17:09
15 letni zakaz jest pomysłem dziwnym i niezrozumiałym. Zakaz powinien być dożywotni. Zły stan zdrowia to wymówka. Co z człowiekiem, który po osadzeniu w ZK w Zarębie po tygodniu doznał rozległego zawału serca? Czy należałoby go wypuścić? A gdyby miał zawał przed osadzeniem, a przed ogłoszeniem wyroku? Siedzi i nic go nie ratuje przed tym. To są wykręty moim zdaniem.

Eutych 23.09.2022 16:29
Szatańska organizacja, jaką jest rzymski kościół domaga się ofiar z dzieci dla swojego boga Molocha. Ten czynił zgodnie z zasadami tegoż wyznawania. Dla mnie ksiądz, to zawsze pedofil. Zaraz pewnie odezwą się głosy, że są przecież dobrzy księża... To ja odpowiadam: dobry ksiądz katolicki, to taki, który opuszcza tę organizację. I to jest dobry ksiądz.

Feder_Galakt 23.09.2022 16:12
FEDERACJA GALAKTYCZNA INFORMUJE: Największym parszywstwem religii (chrześcijańskiej, judaistycznej i islamskiej) jest to, że wmówiły one ludziom, że są najważniejsi; że Wszechświat powstał specjalnie dla nich; że mogą sobie Ziemię czynić poddaną i że zwierzęta (przecież też posiadające mózg) nie mają tzw. "duszy". Całe zło bierze się właśnie z tych trzech religii biblijnych, które są hańbą dla ludzkości świata – nawet, a może szczególnie dla ich wyznawców. Jezus zwany Chrystusem i jego matka, Abraham, Mojżesz, Mahomet, prorok Mani (który sam sobie upie...lił genitalia) i im podobni to byli chorzy psychicznie maniacy, nawiedzeni dewianci, którzy mają niewiele wspólnego z ewentualnie istniejącym Bogiem. Tak zwana "teologia" to pseudo-nauka opierająca się na halucynacjach, urojeniach, mistyfikacjach i innych "objawieniach". Posługuje się górnolotnym usakralnionym bełkotem, a nie logicznym myśleniem. ZIEMIANIE! Uwalniajcie się z religijnego MATRIXA!

Nullo 23.09.2022 13:23
Stan zdrowia jest tak zły, że już nie jest w stanie pedofilić ... owieczki. To po co ma siedzieć?

zenus 23.09.2022 10:02
pedofil to pedofil czy ci z czarnej mafii sa pod ochrona wiec dalej im powierzajcie swoje niewinne dzieci

lub 23.09.2022 09:11
I bardzo dobrze. Niech tam nie trafia. MY trafimy bowiem do niego. Gdziekolwiek go przeniosą. Dobranoc, słodki książe.

Brutus 23.09.2022 13:24
Nie tylko słodki - bo jak zaświadczały przed sądem modlitwą różańcową Róże z parafii w Ruszowie - to "świętobliwy człowiek" - niemalże jak Niekopulana - bez skazy.

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama