Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 20:06
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wideo. W Lubaniu uruchomiono nową bazę szkoleniową - hangar z symulatorem samolotu

Wczoraj Zastępca Komendanta Głównego SG gen. bryg. SG Grzegorz Niemiec dokonał oficjalnego otwarcia hangaru szkoleniowego z symulatorem samolotu. Obiekt będzie przeznaczony do ćwiczeń dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz służb zagranicznych, którzy będą brali udział w operacjach powrotowych, również tych organizowanych przez Agencję Frontex.
  • Źródło: Komenda Główna Straży Granicznej
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

Na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, powstał nowoczesny obiekt szkoleniowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym z bazą noclegową dla uczestników szkoleń. Najważniejszym elementem nowego obiektu jest symulator statku powietrznego, zbudowany na bazie wycofanego z eksploatacji wąskokadłubowego samolotu pasażerskiego z wykorzystaniem oryginalnych elementów wyposażenia. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce.

Obiekt przeznaczony jest do prowadzenia szkoleń dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz przedstawicieli służb Unii Europejskiej, ale też tych z państw spoza UE, którzy biorą udział w przymusowych operacjach powrotowych wykonywanych drogą lotniczą i lądową. Będą tu odbywać się szkolenia specjalistyczne, kursy doskonalące i warsztaty, przygotowujące funkcjonariuszy działających jako funkcjonariusze eskortujący, dowódcy doprowadzeń, a także szkolenia innego personelu zaangażowanego w operacje powrotowe. W nowym obiekcie szkoleniowym obok symulatora statku powietrznego i wyposażenia towarzyszącego, znajduje się również sala wykładowa oraz sala do ćwiczeń, a także nowoczesny internat.

Zajęcia będą prowadzone głównie przez wykładowców z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, choć nie jest wykluczony udział innych ekspertów czy trenerów. Już w listopadzie planowane są dwa szkolenia w formie warsztatów dla przedstawicieli służb zagranicznych.

Kadłub Boeinga 737, który był podstawą symulatora samolotu przyjechał do Lubania 18 stycznia na 25-metrowej lawecie. Relację wideo z tej operacji znajdziecie TUTAJ.
 Napisz komentarz
Komentarze
Wojak Błaszczak 23.09.2022 18:50
To jak już mamy Boeinga, to może CPK by zbudować. Co Państwo na to?

Dlb 22.09.2022 08:57
Ta cala inwestycja chyba 22 mln, gratulacje na glupoty, te wasze krav maga i inne sztuki walki śmiać sie chce, a czesto bywa, że byle Fus rzuca policjantami. Frank Maestro wielki instruktor najlepsze jednostki szkoli, ale jak walczyl w klatce to taki Łomot dostawał . Takie szkolenia zależą od wielu czynikow, a kobiety to juz nie wiem po co tam 50 kg , tyle to ja na biceps biore na sztange na rozgrzewke. To jak by pudelka szkolić na walki psów z pit bulami.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama