Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 11:47
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Uzbek pomagał w popełnieniu przestępstwa, trafił do strzeżonego ośrodka

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali kuriera przewożącego cudzoziemców przebywających w Polsce nielegalnie. W jego pojedzie zabezpieczono paszporty z rosyjskimi wizami należące innych osób.
Uzbek pomagał w popełnieniu przestępstwa, trafił do strzeżonego ośrodka
Oceń

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali do kontroli na jednej z dróg powiatu zgorzeleckiego auto osobowe. Pojazdem kierował 27-letni obywatel Uzbekistanu, który jak się okazało udzielił pomocy w popełnieniu przestępstwa polegającego na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej 5 cudzoziemcom. Cudzoziemcy ci, jak również 5 kolejnych zatrzymanych zostało przez niemiecką policję zaraz po nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Dodatkowo wewnątrz auta kierowanego przez Uzbeka funkcjonariusze ujawnili paszporty z rosyjskimi wizami należące do innych cudzoziemców.

Obywatel Uzbekistanu usłyszał zarzuty, iż działając z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej, współdziałając z innymi osobami, oraz w zamiarze aby inne osoby popełniły czyn zabroniony, udzielił pomocy w przekroczeniu wbrew przepisom granicy RP grupie co najmniej 5 cudzoziemców. Uzbek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolne poddał się karze grzywny wynoszącej 6 tysięcy złotych. Dodatkowo wobec cudzoziemca funkcjonariusze wszczęli postępowanie w sprawie zobowiązania go do wyjazdu z Polski. Do czasu wydalenia, na podstawie postanowienia sądu przebywać będzie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.


Napisz komentarz
Komentarze
Granica 16.09.2022 16:50
Uff sukces na miarę światowa a liu to obcokrajowców dostało się do Niemiec przez Polskę a tu cisza działamy heee

prusakolep 16.09.2022 14:25
Ubek to ma zawsze emeryturę, ma gdzie mieszkać, ma dzieci i wnuki po urzędach, policjach, strażach granicznych.... Że sie jemu chciało w takie coś ładować na stare lata, chyba że ma guza mózgu i o tym nie wie. Albo z nudùw.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama