Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 19:59
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Drogówka rusza z nową akcją. Którzy kierowcy powinni się bać?

Jeszcze we wrześniu policyjne patrole zostaną wyposażone w specjalny sprzęt, którego mają używać na służbie. To zapowiedź kolejnej akcji.
Drogówka rusza z nową akcją. Którzy kierowcy powinni się bać?
Autor: policja.gov
Oceń

300 złotych mandatu i skierowanie pojazdu na badania do stacji diagnostycznej. Z takimi konsekwencjami muszą liczyć się kierowcy, którzy teraz zostaną przyłapani przez patrol policji. Ale nie wszyscy, bo tylko ci którzy jeżdżą  tzw. kopciuchami.

Już we wrześniu na drogi wyjedzie więcej patroli wyposażonych w urządzenia do pomiaru jakości spalin. A to oznacza, że drogówka sprawdzi nie tylko światła, trzeźwość i uprawnienia kierowców. Kontrole obejmą również stan techniczny pojazdu z naciskiem na emitowane przez samochód zanieczyszczenia.

Z karami muszą liczyć się zwłaszcza ci kierowcy, którzy w swoich autach wycieli filtr cząstek stałych. Taki element to proekologiczne rozwiązanie, ale zdarza się, że z pojazdu jest usuwane. Dlaczego? Bo jest drogie w eksploatacji. Część trzeba wymieniać nawet po przejechaniu 80 tysięcy kilometrów, a to kosztuje. Ceny są różne w zależności od auta, a rachunek może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Właśnie tego typu pojazdy i tacy kierowcy znajdą się teraz na celowniku policji.

– Policjanci w Krakowie przeprowadzili w tym roku już prawie 800 takich kontroli. Okazało się, że tylko 8 samochodów nie spełniało norm emisji spalin. W całym ubiegłym roku sprawdzono 2127 pojazdów – zaledwie 49 kierowców poruszało się samochodami, które emitowały z rur wydechowych ponad normę szkodliwe substancje – przytacza przykład „Dziennik Gazeta Prawna”.

I dodaje, że krakowska drogówka ma 12 dymomierzy. Ma zamiar dokupić kolejny.


Napisz komentarz
Komentarze
Jan 14.09.2022 09:55
A Prezes powiedział - palta w piecach czym macie. Prezesie w imię równości powiedz - jeżdzijta czym macie. Ale tu się nie rozchodzi o ekologię , tu można sporo podreperować budżet.

Antoś Tu-polew 14.09.2022 06:16
Wszystko w trosce o ekologię. Dobre, naprawdę dobre.

Serek 13.09.2022 14:10
Ja sie nie obawiam kontroli. Po 1sze moj mclaren jest nie do zatrzymania, Po 2gie nie kopci, bo tankuje vpower. I po 3cie ma specjalna powloke na lakierze, ktora odbija wiazke lasera. Kup se mclarena i miej spokoj. Ot cala filozofia.

Hebel 13.09.2022 11:59
Fotoradarze Wróć!! Gdzie ja to hasło podpatrzyłem? Fotoradar ma wiele zalet: 1*_Stoi i pstryka 24/7. 2*_Odciąża policję do ważniejszych zadań. Obsługiwać fotoradaru nie musi funkcjonariusz, wystarczy ktoś kto spełnia znacznie niższe wymagania formalne(mam nadzieję). Zapewnia efekt nawet jeżeli jest niesprawny zupełnie. Łatwy do zastąpienia w każdej chwili na inny, albo i na 2 w tandemie. Na dzisiaj nie wymaga taśmy filmowej, tylko zasilania i dostępu do internetu. Kamery nagrywające skrzyżowania i archiwizacja tychże. To jest przyszłość. Lasery wykrywające opary alkoholu w aucie w trakcie jazdy. Gdzie to jest???? Można by wtedy kary pozmniejszać za to czy tamto, no nie za wyraźne i bardzo wyraźne rzeczy. No, automat pijaka nie skontroluje, nie rozpozna kierowcy pod wpływem A-65MKFL-C bo to środek łagodniejszy niż -A czy -4D Czy którymś z kilkuset nowych narkotyków z kilkudziesięciu nowych grup chemicznych, a całkiem na razie legalnych w zakupie. O niszowych chemikaliach nie wspomnę. No i czemu zdelegalizowano fantomowe patrole z policjantami z kartonu? Wyglądały jak trzeba.

Sako 13.09.2022 15:28
Człowieku lecz się na nogi bo na głowę już za późno. Chyba za dużo filmów się naoglądałeś, masz Ty w ogóle prawo jazdy ?

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty PisTreść komentarza: Panie Redaktorze ciekawszy temat jest, że polskie służby, czy tez ich sluzby bez napletów ców jak zwał tak zwał, w Warszawie na lotnisku ćwiczą szybką ucieczke w razie zagrożenia, ciekawe jakiego zagrożenia, i kto sie załapie bo napewno nie biedota..Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:59Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: BenzTreść komentarza: Nie dziwota,,,,w zeszłą niedzielę jechałem na grzyby w okolice Świętoszowa 6 ciężarówek goniło ponad 120 km ,/h skoro nasze mogą jeździć max 90 to amerykanom całkiem się w głowach po przewracałoData dodania komentarza: 03.10.2022, 18:32Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: Ta prawdziwaTreść komentarza: Do Tereska o ile dobrze pamiętam to w zakładzie nie było emerytki Tereski przyjętej ponownie po odejściu na emeryturę do pracy .Myślę więc, że osoba która napisała ten komentarz podszyła się pod inna osobę. Co boi się podpisać swoim imieniem?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:26Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Emerytka Tereska, jakoś nie przypominam sobie takiej.Zamiast szkalować kogoś lepiej podpisz się kim jesteś,a nie Tereska.Zabrakło Ci odwagi?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:14Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama