Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:11
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Koniec ze zmniejszaniem punktów karnych. Ostatni dzwonek dla wielu kierowców

Za kilka dni nie będzie już możliwości zredukowania liczby punktów karnych za przewinienia drogowe. Dlatego teraz WORD-y w całym kraju uruchamiają szkolenia internetowe.
Koniec ze zmniejszaniem punktów karnych. Ostatni dzwonek dla wielu kierowców
Autor: Policja
Oceń

17 września. To wtedy w życie wchodzi kolejna porcja nowych przepisów dotyczących użytkowników dróg. Zmiany są poważne i mają na celu walkę z recydywą drogową. Chodzi o to, że jeżeli kierowca (ale też np. rowerzysta) zostanie przyłapany na tym samym wykroczeniu w ciągu dwóch lat, to kara finansowa zostanie podwojona. I tak np. za przekroczenie prędkości o 30 km/h grozi mandat w wysokości 800 złotych, ale jeżeli ktoś popełni wykroczenie ponownie, to będzie musiał zapłacić aż 1600 zł.

Kolejną bolesną zmianą jest brak możliwości zredukowania punktów karnych.

Teraz każdy kierowca może „zaliczyć” kilkugodzinny płatny kurs w wojewódzkim ośrodku szkolenia kierowców i wówczas z jego konta „znika” 6 punktów karnych.

Od 17 września już tak nie będzie. Punkty karne będą anulowane dopiero po dwóch latach od opłacenia mandatu.

Dlatego to ostatni dzwonek dla tych wszystkich, którzy chcą zredukować liczbę punktów na swoim koncie. Żeby wziąć udział w 6-godzinym kursie trzeba spełnić dwa podstawowe warunki:

  • nie można mieć przekroczonego limitu 24 pkt. karnych za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym,
  • trzeba posiadać prawo jazdy dłużej niż rok.

W całym kraju WORD-y prowadzą akcję zachęcającą do udziału w kursach.

I nie trzeba nawet fatygować się do ośrodków, bo odbywają się online.

– Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu, WORD w Lublinie niemal codziennie organizuje szkolenie dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Udział w tym szkoleniu pozwala kierowcom na redukcję 6 punktów karnych. W związku z nowelizacją przepisów ruchu drogowego uczestniczyć w takim szkoleniu można jedynie do 16 września 2022 r. Mając to na uwadze, oprócz standardowej formy udziału w szkoleniu, uruchomiliśmy możliwość odbycia szkolenia w formie online – informuje lubelski WORD. Tam takie szkolenie kosztuje 330 złotych.

W Opolu jest drożej, bo trzeba wyjąć z kieszeni 350 złotych. Tyle samo trzeba zapłacić w Elblągu, gdzie są jeszcze miejsca na szkolenie 14 września. Wymagania są tylko dwa: komputer z dostępem do internetu oraz kamerką i głośnikiem. Trzeba także mieć adres mailowy.

W Krakowie też trzeba wydać 350 złotych, a wolne miejsca są jeszcze na szkolenie 14 września.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama