Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 11:51
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Aktualizacja. Wybuch zdemolował czwarte piętro bloku mieszkalnego. Dwie osoby poszkodowane

Eksplozję było słychać w dużej części Bogatyni. Około 20. w jednym z bloków na ul. Orła Białego doszło do eksplozji, która zdemolowała czwarte piętro bloku z wielkiej płyty. Dwie osoby zostały poszkodowane i trafiły już do szpitala.
Aktualizacja. Wybuch zdemolował czwarte piętro bloku mieszkalnego. Dwie osoby poszkodowane
Autor: NaStyku.pl
Oceń

Do wybuchu doszło w sobotni wieczór w Bogatyni, kilka minut po 20. W bloku na czwartym piętrze eksplodowała butla z gazem. Siła wybuchu była tak duża, że od frontu wyrwało okna mieszkania i sporą część ściany klatki schodowej, po stronie przeciwnej bloku wyrwało całą ścianę mieszkania, gdzie doszło do wybuchu.

Wybuch był tak duży, że kawałki budynku zostały wyrzucone na odległość kilkunastu metrów i spadły tuż przy klatkach sąsiadującego bloku. - informuje portal NaStyku.pl

Na miejscu pracuje wiele jednostek straży pożarnej oraz karetki pogotowia i wciąż dysponowane są kolejne. Wszyscy mieszkańcy klatki zostali ewakuowani.

W zdarzeniu udział brały 24 osoby, które zostały ewakuowane, w tym dwie trafiły do szpitala. Stan poszkodowanej dwójki oceniał będzie lekarz. – dowiedzieliśmy się od Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

Aktualizacja

Po godzinie 20. zostało odebrane zgłoszenie o wybuchu na piątej kondygnacji budynku mieszkalnego przy ul. Orła Białego w Bogatyni. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. W wyniku wstępnych ustaleń doszło do wybuchu stężenia gazu. W dniu dzisiejszym zaplanowane są czynności z inspektorem nadzoru budowlanego, który podejmie decyzję co do możliwości powrotu mieszkańców do mieszkań. - mówi portalowi eLuban.pl komisarz Agnieszka Goguł, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.

Informację dotyczącą wczorajszego zdarzenia zamieściła również Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Bogatynia: wybuch na 4 kondygnacji w 5-cio kondygnacyjnym budynku mieszkalnym.

Zupełnie zniszczone wszystkie 3 mieszkania na kondygnacji, gdzie doszło do wybuchu oraz znacznie uszkodzone mieszkania na kondygnacji poniżej.

5 osób poszkodowanych, przytomnych.

Na miejscu:

25 jednostek, około 70 strażaków, Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP, z-ca komendanta powiatowego PSP w Zgorzelcu, Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu, SGPR z psami: Wrocław, Wałbrzych, Lubin oraz OSP.

Dwie klatki schodowe wyłączone z użytku.

Łączna ilość ewakuowanych osób: 28 (w tym 5 przez Straż Pożarną).

PSP zorganizowała na bazie namiotów punkt schronienia dla mieszkańców na czas oględzin budynku.

KP PSP Zgorzelec, st. str. Magdalena Cwynar

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości NaStyku.pl i B24.infoNapisz komentarz
Komentarze
Obserwator 28.08.2022 11:05
Butla z gazem na pewno nie wybuchła, co najwyżej ulatniający się z niej gaz

InżBud 28.08.2022 11:00
...doszło prawdopodobnie do wybuchu butli z gazem. ========== I te bzdury powtarzają bez zastanowienia. Butla z gazem może wybuchnąć tylko w środowisku wysokiej temperatury, w pożarze lub wrzucona do ogniska. Sama z siebie nigdy nie wybuchnie. Wybuch jest efektem zapłonu gazu uwolnionego z butli. To po pierwsze primo. Przy okazji taka uwaga. Kiedy w latach radosnego socjalizmu budowano bloki z wielkiej płyty pojawiały się słowa krytyki dla takiej technologii. Okazuje sie, że przy tego rodzaju kataklizmach (zerknijcie na obrazki z Ukrainy) skutki są o wiele mniejsze niż gdyby budynek taki był wykonany z cegły. Tak że apeluję o nieco szacunku dla inżynierii budowlanej tamtej epoki. Życie ludzkie jest bezcenne - szczególnie tych którzy wierzą w zmartwychwstanie.

Elisa 27.08.2022 23:24
Jeb..o trochu, przykleić 3 płyty i z głowy. Zdrówka dla poszkodowanych!

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama