Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:17
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Poszukiwana suczka Coco odebrana cudzoziemce

Na terenie Lubania zaginęła suczka, która kilka godzin wcześniej należała do cudzoziemki, która odwiedziła Tamę Złotnicką wraz ze swoim dzieckiem. Na niedolę psa zareagowała jedna z mieszkanek Lubania, która ostatecznie odebrała jej psa. Niestety wystraszona suczka uciekła na Osiedlu Piastów i nie daje się złapać. Jeżeli ją spotykacie dajcie o tym znać.
Poszukiwana suczka Coco odebrana cudzoziemce
Oceń

Krótka historia Coco

Będąc na spacerze na tamie złotnickiej zszokował mnie widok pani i jej około 7-letniego syna z Niemiec, którzy prowadzili na smyczy pieska. Kobieta kopała go po nosie, głowie i całym ciele. Piesek był pokurczony i walczył z mocno zaciśniętym kagańcem. Nie mogłam nie zareagować. Zagroziłam że wezwę policję i że odbiorę jej tego psa. Pani nie myśląc długo, po prostu, dobrowolnie mi tego psa oddała. Bez żadnych skrupułów. Pies nie mógł oddychać, bo miał mocno ściśniętą klatkę piersiową uprzężą oraz zaciśniętą szczękę kagańcem. Uwolniłam psa, który okazał się być bardzo łagodny. Pani po chwili wróciła i dała mi jeszcze paszport. Zabrałam psa do domu, aby poszukać mu odpowiedzialnego właściciela. Niestety, piesek pod blokiem wystraszył się i uciekł.

Coco aktualnie widywana jest w okolicach Agrometu przy ul. Esperantystów. Suczka jest przerażona. Boi się ludzi. Bardzo proszę o łagodne podejście do pieska, jeśli poczuje się zagrożona, może uciec z okolicy na inny teren. Nie daje się podejść, trzyma się z dala od ludzi. Reaguje na imię, ale ucieka. Możliwe, że wołanie jej po imieniu jeszcze bardziej ją odstrasza (w ostatnim czasie wiele osób ją nawoływało, próbowało zatrzymać, zwabić i może jej już to się źle kojarzyć). Suczka jest zachipowana na niemieckiego właściciela (z okolic przygranicznych z Holandią).

Gdyby ktoś pieska odnalazł, proszę nie próbować mu go zwracać. Właściciel mi go oddał wraz z dokumentami. Bardzo proszę o kontakt, jeśli ktoś go znajdzie. Tel. 532737889, 697373216

Suczka ma 6 miesięcy, choć wygląda na dużo starszą. Jest szczepiona. Reaguje na język niemiecki. Jest łagodna, ale bardzo wystraszona.

Informacja o poszukiwaniach Coco od kilku dni jest udostępniana w mediach społecznościowych, niestety bez większych rezultatów. Głównie chodzi o info o miejscu pobytu suczki, gdzie jest widywana, czy może ktoś ją dokarmia, a nie wie czyj to pies.

Pies ostatnio widziany był 21 sierpnia na terenie Ahrometu przy ul. Esperantystów w Lubaniu. Postawiłyśmy tam klatkę łapkę, ale jeszcze się nie złapała. - czytamy w wiadomości do redakcji.Napisz komentarz
Komentarze
koala 03.09.2022 21:56
k. mać. was. za czlowieka palec za psa łeb

? 25.08.2022 20:01
Biedny piesek i jeszcze taki brzydki

Nowak 25.08.2022 15:48
To jest straszne, wzięliście psa bez znajomości języka.

Wolski 25.08.2022 15:21
Na tym ostatnim zdjeciu to kapibara?

Dagmara 25.08.2022 07:44
Nie no brawo redakcja! Sytuacja miala miejsce z tydzien temu a piszeci dopiero teraz. Aa przeciez na tej imprezie w rynku trzeba byli byc i sie obowiazki zaniedbalo. Albo kazdy wypadek na laczniku w osobnym artykule opisac. Padaczka. Nic nowego.

Marcin 25.08.2022 02:24
Około godz.1:00 jechałem autem z Sulikowa w kierunku Radzimowa po drodze minąłem sie z chyba tym pieskiem jak to nie ten to bardzo podobny,szedł w kierunku Sulikowa.

Obserwator1 25.08.2022 12:01
Na pewno wracał do Niemiec.Nielubi Polaków a Polek tym bardziej!

Dzony 25.08.2022 14:32
Obserwator1 mam nadzieje ze w slad za pieskiem tez wynosisz sie do szkopow skoro tak ich uwielbiasz to roznos smrod tam . Dostaniesz 5 e na h przy zbieraniu szparagow ale pewnie bys za darmo im uslugiwal polaczku ???

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama