Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 16:34
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań. Po dodatek węglowy do MOPS-u

Od czwartku, 18 sierpnia lubanianie będą mieli możliwość składania wniosków o dotację w kwocie 3 tysięcy złotych.
  • Źródło: ŁCR
Lubań. Po dodatek węglowy do MOPS-u
Oceń

Mieszkańcy Lubania, którzy w gospodarstwach domowych korzystają z pieców węglowych i złożyli deklaracje o źródle ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, mogą starać się o uzyskanie dodatku węglowego w wysokości trzech tysięcy złotych. Wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubaniu (Plac Lompy 1) od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00 do zakończenia urzędowania w dany dzień roboczy. Obsługa wniosków prowadzona będzie przy stanowisku na parterze. Druk można pobrać w Biuletynie Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, na stronie miasta luban.pl (w załączeniu poniżej) lub w wersji papierowej bezpośrednio w MOPS oraz w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań.

Warto mieć przy sobie wypełniony wniosek, co skutecznie usprawni pracę urzędników. Osoby, które nie złożyły obowiązkowej deklaracji do CEEB mają teraz czas na szybkie uzupełnienie braków. Przypominamy, że wsparcie kierowane jest do właścicieli gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. O pieniądze może ubiegać się tylko jedna osoba z danego gospodarstwa domowego, bez względu na kryterium dochodowe. Wnioski będą przyjmowane do końca listopada br.

Więcej informacji na temat dodatku na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.


Napisz komentarz
Komentarze
Petent 18.08.2022 11:58
Polecam mieć wypełniony wniosek i ksero tego wniosku w celu potwierdzenia przyjęcia dokumentu przez MOPS.Na kopii wypełnionej ręcznie (tak jak oryginał) nie można otrzymać potwierdzenia.(?).Zrobilem zdjęcie potwierdzenia. Mam nadzieję, że w razie czego będzie respektowane.

Tomek 18.08.2022 10:37
Przynajmniej w Lubaniu można normalnie od dzisiaj złożyć wniosek,bo w Olszynie jak zwykle wszystko jest inaczej i panie mi powiedziały że wnioski będą przyjmowane w przyszłym tygodniu ponieważ nie mam wzoru ich oświadczenia

Ja 17.08.2022 19:56
A czemu nie do Tuska ,sam słyszałem ,że kopalnie trzeba zamykać ..polskie...

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TurystaTreść komentarza: Nie tylko mieszkańcy skorzystają. Będzie wielu turystów chętnych dojechać do Świeradowa pociągiem, jest ku temu wiele plusów. Po pierwsze odpada problem z szukaniem miejsca na parkingu, po drugie, można spokojnie wypić piwko. Tylko aby tych pociągów było sporo, wówczas dopiero będzie sens takiego przedsięwzięcia.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 13:43Źródło komentarza: Przetarg na budowę linii kolejowej z Mirska do Świeradowa-ZdrojuAutor komentarza: LogikTreść komentarza: To fakt, wiele wpisów tu się nie ukazuje, pewnie dlatego że nie są po myśli moderatora-cenzora.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 13:37Źródło komentarza: Kolejne włamanie do kurierskiego busa. Czy to złodziejski trend?Autor komentarza: LogikTreść komentarza: Nie żadne Polaczki, tylko zwykli złodzieje. A to że wśród Polaków takich nie brakuje to fakt. Wstyd dla wszystkich uczciwych Polaków przynoszą. Ciekawe kim Ty się czujesz, Polakiem czy tym Twoim Polaczkiem?.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 13:35Źródło komentarza: Kolejne włamanie do kurierskiego busa. Czy to złodziejski trend?Autor komentarza: PrzemoTreść komentarza: To żeby ustalić kto to był to nie jest wielki problem,dziwne skoro w rodzinie brakuje kogoś to nikt do tej pory nie alarmował tego?zabójstwo ?bo jak inaczej to nazwać skoro ciało w lesie,zawał?Data dodania komentarza: 04.10.2022, 13:01Źródło komentarza: Powiat Karkonoski. Makabryczne odkrycie w trakcie grzybobrania
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama