Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:01
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnych

Rząd chce jeszcze surowiej karać kierowców. Planuje nakładać na nich więcej punktów karnych niż obecnie.
Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnych
Autor: Policja
Oceń

Autorem projektu rozporządzenia jest MSWiA. Resort planuje w nim podnieść liczbę punktów karnych za najczęstsze wykroczenia drogowe.

Zgodnie z założeniami projektu punkty karne kierowca ma „zdobyć” już za najmniejsze przekroczenie prędkości, czyli o mniej niż 10 km/h. Jeżeli ktoś będzie jechał o 30 km/h za szybko, to w myśl pomysłu MSWiA będzie go to "kosztowało" 9 punktów karnych. To dużo, ale jeszcze więcej, bo aż 15 punktów, ma np. wynieść kara za jazdę autostradą pod prąd.

A jeżeli ktoś nie będzie stosował się do poleceń np. policjanta kierującego ruchem, to musi się liczyć z 5 nowymi punktami na swoim koncie.

Wykaz nowych punktów karnych znajduje się w tym miejscu.

Przypomnijmy, że prawdziwej rewolucji kierowcy muszą się spodziewać 17 września. Tego dnia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zasadniczą zmianą jest to, że punkty karne nie będą się już kasowały automatycznie po roku. Będą na koncie aż 2 lata.

Dodatkowo limit punktów karnych, którymi można ukarać kierowcę, zwiększy się z 10 do 15. Po przekroczeniu 24 punktów kierowca straci prawo jazdy.

15 punktów karnych, jak podaje portal Yanosik.pl, będzie można otrzymać za:

- spowodowanie wypadku drogowego,

- prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholu lub zażyciu środków działających podobnie,

- kierowanie po pijanemu,

- niezatrzymanie się do kontroli drogowej,

- niezatrzymanie pojazdu, żeby umożliwić przejście przez jezdnię osobie niepełnosprawnej lub innej z dostrzegalną ograniczoną mobilnością ruchową,

- ominięcie pojazdu, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszym,

- nieustąpienie pierwszeństwa, skręcając w drogę poprzeczną, pieszemu przechodzącemu przez przejście na niej,

- wyprzedzanie tuż przed i na przejściu dla pieszych lub przejeździe kolejowym,

- przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym lub niezabudowanym.


Napisz komentarz
Komentarze
!!! YebaćPIS !!! 18.08.2022 23:09
Najbardziej wpienia mnie to, że nie ma problemu jak od miesięcy wieczorami szaleją po obwodnicy pajace, najczęściej jedynej słusznej marki swoich niskopodłogowców. Do tego dochodzą ***e na motorach, którzy np. dzisiaj szaleją tak od 21:00 i napierdalają dalej a mamy już 23:10. Gdzie jest *** Policja? Zjawią się pewnie jak ktoś zginie i później w mediach pojawi się hejt, jakie to społeczeństwo jest obojętne. Kary to powinny polegać na odsiadce, utracie narzędzia jakim jest pojazd a nie tylko punkty i kasa dla mafii pinokia. Kartonowe państwo.

Ewcia 18.08.2022 10:10
Jak tak kochacie zachodniego sąsiada, to tam normalnością są takie restrykcje, które są opisane powyżej. Wielki szacunek jest dla pieszych, co w Polsce nowością i jeszcze rzadkością. Dlatego dla niektórych to dziwne i nie potrafią się dostosować do rzeczywistości.

Lulek 17.08.2022 21:49
Brawo PiS-Żont! Tak trzymać i nie popu szczać. Dokładać podwójnie wszystkim kretynom na drogach i zabierać prawa jazdy, a pijakom rekwirować pojazdy....

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama