Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 04:45
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Od czwartku startują Dni Miasta

Od jutra w Lubaniu rozpoczną się Bukowińskie Spotkania, a w weekend wystartują Dni Lubania. W czwartek w Rynku ustawią się Żarciowozy, a w piątek zawita do miasta święto kolorów.
Od czwartku startują Dni Miasta
Oceń

Przez najbliższych kilka dni na lubańskim Rynku będzie się działo. W czwartek wystartuje Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Bukowińskie Spotkania, a w weekend w Lubaniu odbędą się Dni Miasta. W ramach tych wydarzeń od czwartku na Rynku zaparkują Żarciowozy, a w piątek Rynek opanuje Święto Holi.   

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Lokatorka 19.08.2022 02:58
Dzięki Panie burmistrzu za nie przespane noce dzisiaj pierwsza jest godzina 2:50 w nocy i dopiero spokój nie mówie o interwencji policyjnej to chyba nie miejsce na takie imprezy .Prosze sobie pod domem zorganizować festyn .W mieście jest miejsce stosowne do takowych imprez ale po co jak tamto może niszczeć a lepiej ludziom pod oknami rozpierduche i *** zrobić. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ chyba niebtylko w swoim ale i mieszkańców rynku imieniu.!!!???

Jontek 18.08.2022 21:11
Metody ogłupiania polskich chłopów pańszczyźnianych... - obszarnicy odeszli do historii, ale pozostali inni ogłupiacze i mają się dobrze a nawet coraz lepiej. ============= https://wiadomosci.wp.pl/robili-z-polakow-ciemna-i-oglupiala-mase-edukacja-na-polskiej-wsi-panszczyznianej-6802752889096321v

Lava 18.08.2022 16:59
O matko toż to totalne dno. Nawet raz do roku nie potrafią zrobić ciekawych obchodów dni miasta z chociażby jakąś jedną gwiazdą estradową. To już na dożynkach w Henrykowie lepsze atrakcje.

Xyz 18.08.2022 07:10
Holi... Serio... To naprawdę trzeba wszelkie obce obrządki wprowadzać bo to modne jest...??? ??? Ludzie nawet nie wiedzą co, jak i dlaczego... Byle by poklask był... Włodarze tacy wierzący, ale obce religie ... Jedziemy bo kolorki... I nie każe nikomu na pielgrzymki chodzić ale jak już ktoś krytykuje religie niech może robi to z każdą... Na południu Indii, świętu holi patronuje Kama. Tradycja głosi, że tego dnia Kama został spopielony poprzez siddhi z Adźńa ćakry medytującego na himalajskiej górze Kajlas boga, patrona joginów, Śiwy. Aby przypomnieć ból i smutek bogini Rati po utracie męża, kobiety w niektórych rejonach śpiewają pieśni pogrzebowe[1]. Podczas holi popularne są również ofiary z drzewa Aśoki o czerwonych kwiatach, symbolizujących boga Kamę i miłość fizyczną. Hinduizm ludowy wyróżnia podczas obchodów holi zwyczaj śpiewania piosenek o erotycznych treściach. Wisznuizm Edytuj Na północy Indii, obchody święta holi upamiętniają bohaterstwo Kryszny. Odniósł on zwycięstwo nad Putaną, żeńskim asurą. W stanie Madhya Pradesh, zwyciężonym przeciwnikiem Kryszny jest gigant Nathurama Według innych mitów, holi to rocznica śmierci w płomieniach stosu ogniowego Holiki (dlatego pierwszego dnia holi palone są ogniska), która podstępnie próbowała uśmiercić poprzez spalenie Prahladę – gorliwego wielbiciela Wisznu. Drugiego dnia święta (zwanego Dhulandi) hindusi obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem (który tradycyjnie był wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę a współcześnie wytwarza się go przemysłowo) i polewają wodą.

Jaaa 17.08.2022 21:03
Dlaczego w Lubaniu panują ciemności??? Po co nam,, ława,, jak z każdego kąta wyłażą żoliki, jak na razie nagabują . Nad tym trzeba się zastanawiać!!!

Stefan 17.08.2022 19:48
Lubań postanowił w tym roku konkurować ze świętem ceramiki? Powodzenia.

Kuchcik 17.08.2022 16:16
A juz od srody przez najbliższych kilka dni na rynku będę serwowal specjalnie na ta okazje ugotowany w mojej kuchni na ksieginkach pozywny ryz o zdwojonej mocy. Tylko dla Was, zeby werwy, mocy i powera nie zabraklo przez caly dlugasny wekend. Ryz w torebkach dla kazdego.

Joanna 17.08.2022 16:06
Lawa nie odebranyxh śmieci z ulicy Spółdzielczej juz plynie do pana Burmistrza... Moze dobry podmuch przeniesie je pod scene?

Do Joanna 18.08.2022 21:20
Moze przenieśmy pojemniki pod UM?

Ludek 17.08.2022 14:21
No jakże to? Przecież każdą imprezę -tfu! publiczną za przeproszeniem - a szczególnie w mieście gdzie patronuje święta - powinna rozpoczynać msza - też święta. W ogóle to na inaugurancyję powinien być zaproszony biskup diecezjalny.

Migotka 17.08.2022 09:49
Szkola klaunow i The Nierobers to znaczy sie, ze beda przemawiac ze sceny organizatorzy i urzedasy? Najbardziej jednak ciekawi mnie te wiele wiele innych atrakcji, bo cala reszta to jeden wielki dramat. Kloaka.